Jakaś plaga w tych Stanach?

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
Baryua
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 130
Podziękował: 42 razy
Otrzymał podzięk.: 74 razy

Postautor: Baryua » 05 gru 2019, 19:50

Byłem dzisiaj rano u lekarza i na własnej skórze przekonałem się jak propaganda anty-EIN ogłupia ludzi, nawet tych w teorii inteligentnych. Wciąż jestem w szoku.
Krótki wywiad pani doktor w trakcie wizyty w poradni specjalistycznej (kilka zdań do karty):
- Pije pan?
- Z miesiąc nic, a ogólnie rzadko.
- Pali pan?
- Paliłem ok. 10 lat, a od ponad 3 lat używam elektronicznego papierosa.
- Czyli nie pali pan od ponad 3 lat?
- Nie palę papierosów, używam tylko elektronicznego papierosa z płynem o małej zawartości nikotyny.
W tym momencie pani doktor groźnie podniosła oczy.
- A słyszał pan o zgonach w USA?
- Oczywiście, że słyszałem. Ale tam używali nielegalnych płynów z dodatkiem niebezpiecznych substancji.
- No nie powiedziałabym...
Westchnąłem tylko i zrobiłem wewnętrzny :facepalm1: , gdyż wizyta niestety nie była prywatna, a pani doktor wyglądała na "wszystkowiedzący autorytet", więc nie mogłem sobie pozwolić na jej gniew wywołany spoliczkowaniem naukowymi faktami. Nawet nie chcę myśleć co by było gdyby nastraszyła nowego użytkownika EIN, który dopiero przerzucił się z analogów i nie zna prawdy o przyczynach zgonów w USA.
ObrazekKuchenki: iStick Pico 75W, Smok G80 Czajniczki: Dvarw MTL v2, Kayfun [lite] 2019, Speed Up RDA

Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 557
Podziękował: 462 razy
Otrzymał podzięk.: 419 razy
Birthday

Postautor: iron64 » 05 gru 2019, 20:43

Moja pani doktor (celowo nie doktorka, jak to starają się nas przekonywać ostatnio, bo to jakoś głupio brzmi) jednak jest ciut mądrzejsza. Też byłem dziś popytać o nowe rewelacja nt. leków na cukrzycę. Ale zapytała mnie, czy przypadkiem palić nie zacząłem po tych rewelacjach ze Stanów. Trochę pogadaliśmy i wspomniałem jej o starym chemiku, powiedziała, że postara się zerknąć tam. Sorry, o salonie nie mówiłem, bo ona jednak nie wapuje. W każdym razie była zorientowana chyba nawet bardziej niż ja w temacie. Spoko lekarz swoją drogą, a jako lekarz rodzinny dysponuje wiedzą znacznie szerszą niż potrzebna.
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1438
Podziękował: 1039 razy
Otrzymał podzięk.: 701 razy

Postautor: Metall » 05 gru 2019, 20:48

@
Awatar użytkownika
Baryua
a ja mam podejrzenia graniczące z pewnością, że cała "wykładnia" jak należy postrzegać EIN jest silnie ciśnięta z góry do ludzi na wszystkich stanowiskach w tym kraju, którzy mogą z tym mieć jakikolwiek związek. Najpierw cała nagonka i histeria miała "tylko" charakter medialny, a teraz już ma również charakter "państwowy" i wytyczne idą z góry drogą urzędniczą itd.
Zaczęło się polowanie na czarownice.
* * * * *
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego!"
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 620
Podziękował: 601 razy
Otrzymał podzięk.: 979 razy

Postautor: DamianGR » 05 gru 2019, 21:17

@
Awatar użytkownika
Metall
nie przesadzaj . Lekarze to też tylko ludzie i wbrew temu co myślisz nie wszyscy są skłonni do aktualizowania swojej wiedzy bardziej dogłębnie. Oglądają wiadomości i czytają artykuły i maja zdanie jak przeciętny Kowalski.
Awatar użytkownika
Metall
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1438
Podziękował: 1039 razy
Otrzymał podzięk.: 701 razy

Postautor: Metall » 05 gru 2019, 21:26

@
Awatar użytkownika
DamianGR
, wybacz, ale lekarz, który wiedzę na tematy medyczne czerpie z TV lub Onetu itp. to dla mnie nie lekarz. To cholerny konował :P
* * * * *
"Bądźmy realistami, żądajmy niemożliwego!"
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: DamianGR » 05 gru 2019, 21:50

@
Awatar użytkownika
Metall
ja tam nie wiem jak Ty ale ja siedząc w naprawie maszyn , nie spędzam godzin poza pracą wertując nowe opracowania czy rozwiązania. Czasami człowiek się mija z powołaniem. Czasami brak na to czasu po prostu. Czasami to rutyna. :wino: To po prostu ludzie podatni na propagandę tak samo jak my , bo trudno żeby ktoś się interesował całym zakresem badań nad człowiekiem i jego zdrowiem.
Szkoda @
Awatar użytkownika
iron64
, że na spokojnie nie wytłumaczyłeś co i jak. Może spowodowałbyś zmianę zdania...
A dlaczego to ważne? Bo nie chodzi o tego jednego lekarza. Chodzi o tych co do później go odwiedzą.
cukinia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 63
Otrzymał podzięk.: 34 razy

Re: Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: cukinia » 05 gru 2019, 22:09

Wygląda na to, że EIN to taki AIDS XXI wieku. Nikt nie wie o co chodzi, ale wszyscy o tym mówią i się boją.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: DamianGR » 05 gru 2019, 22:26

To może inaczej. Widzieliście kiedyś programy w USA ? Tam przeważnie straszą i to w różnych celach. Ilość manipulacji medialnych w USA to jakiś kosmos kosmosów. Straszy się końcami świata , katastrofami itp... aby ludzie konsumowali (robili zapasy) . To nakręca gospodarkę. Taki mają styl. Kiedyś straszyli Irakiem. Jak to się skończyło odczuwamy do dzisiaj w postaci "wspaniałej wiosny arabskiej" i fal emigrantów. Dziś straszą Iranem. Jak to sie skończy mogę się jedynie domyślać. Jak zaczną straszyć Rosją to trzeba uciekać.

Komunikat od Metall: Scalono posty.

Trump powiedział ostatnio wprost , że nie maja żadnych interesów w Syrii i się wycofują (nie mają tam dostępu do ropy) . Myślicie , że w interesie USA leży EIN (brak publicznej służby zdrowia a co za tym idzie wydatków na nią , duże wpływy dla stanów od BT ) ? Nie sądzę.
cukinia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 63
Otrzymał podzięk.: 34 razy

Re: Jakaś plaga w tych Stanach?

Postautor: cukinia » 05 gru 2019, 22:47

Ja obejrzałam "e-dymek" na netflix.
W moim odczuciu nie ma co się nakręcać, bo to oznacza tylko, że ich strategia działa. W obliczu akcyzy robimy zapasy, sprzedaż rośnie. W obliczu ewentualnego zakazu EIN sprzedaż osiąga rekordowe progi. Sami działamy w panice.

Wg mnie chodzi o to, żeby wyprzedać to co jest, po to żeby mogli sprzedać to co chcą (koncerny).
Wszelkie alternatywne środki dla analogów są przyszłością. Wydaje mi się, że za rok o tej porze przybędzie palaczy iqos, juul i pewnie innych wynalazków. Na pewno, żaden koncern nie będzie chciał dopuścić, żeby tą alternatywną metodą był EIN, bo wydajemy za mało kasy. Nikt na tym nie zyskuje, ani państwo, ani koncerny.

Pewne jest, że analogi idą do muzeum.

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik

Postautor: DamianGR » 05 gru 2019, 22:56

@
Awatar użytkownika
cukinia
Jaki % ludzi robi zapasy bo wie o co chodzi , a ile wraca do analogów i ile wybiera IQupę, bo o tym źle nie mówią?

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”