Cukrzyca a EIN.

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: breyger » śr paź 09, 2019 7:01 pm

Dziękuję. O to mi chodziło. Oczywiście leczę się i na trzustkę u gastroenterologa jak i na cukrzycę u diabetologa, ale tak jak mówiłem jestem w fazie diagnozowania.
Właśnie mi o to chodziło czy wpływa czy nie. Ale widzę że nie ma się czego bać.
A co do ostatnich Twoich zdań... Skończ Pan głupio pier....
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Cukrzyca a EIN.

Postautor: iron64 » śr paź 09, 2019 6:42 pm

Ja mogę jedynie za siebie odpowiadać. Dla mnie wapowanie wpływu nie ma. Może zamiast poziomu 115 mam 117 ale to praktycznie żadna różnica, oczywiście przyjmuję leki (cukrzyca poziom 2). Ale zauważyłem bardzo duży wpływ alkoholu na poziom cukru. Nie będę się rozwodził, bo chyba nie pijesz w tej chwili, więc to nie istotne. Niemniej chora trzustka ma ogromny wpływ na poziom cukru, a poziom cukru ma ogromny wpływ na trzustkę i inne organy. Zatem niezwykle istotne jest dla ciebie szybkie zdiagnozowanie problemu i podjęcie leczenia. Ale z drugiej strony zdarza mi się zasypiać (śpiączka cukrzycowa), więc jednak moja cukrzyca rozwija się mocniej niż bym chciał. Wapowanie wpływu nie ma, bo zasypiałem nawet wtedy gdy, ostatnim wysiłkiem przez kilka dni nie wapowałem, taki eksperyment zrobiłem.
:off: Także jakbym zniknął na dłużej niż kilka dni bez logowania, to zapraszam na mój pogrzeb, bo zasnąłem na wieczność. *btT*


Moje zdanie, ale lekarzem nie jestem i opisuję jedynie swoje obserwacje i tzw. widzimisię.
Obrazek
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: breyger » śr paź 09, 2019 7:07 am

Ogólnie to wiem co ze mną nie tak i co z czym. Temat założyłem bo nie wiem jak do cukrzycy ma się EIN.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: iron64 » wt paź 08, 2019 7:32 pm

No trzustka a cukrzyca to dość poważny temat i nie sądzę, aby to forum (choć jest jednym z lepszych) mogło pomóc. Pewnie czytałeś do czego może prowadzić chora trzustka, więc nie będę nawet powtarzał. Za bzdurę uważam też nakłanianie cię do rzucenia wapowania, bo to pewnie wiesz sam.
Mogę jedynie napisać, że sporo jednak cukrzyków się tutaj ujawniło i pewnie będziesz mógł liczyć na nasze wsparcie.
Obrazek
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Cukrzyca a EIN.

Postautor: breyger » wt paź 08, 2019 9:22 am

Nie wiem jaka to cukrzyca. W przeszłości dużo chlałem, miałem ostre zapalenie trzustki, teraz mam przewlekłe.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Cukrzyca a EIN.

Postautor: The9Green » wt paź 08, 2019 8:16 am

Azgar pisze:Sądząc po opisie @
Awatar użytkownika
breyger
, chodzi raczej o cukrzyce typu 2.
Oczywiście zakładając że nie przyjmuje leków/insuliny.
Problem z cukrzycą typu 1 wygląda tak że organizm własnej insuliny nie produkuje wcale, oczywiście to bardzo uproszczony opis.

Bardziej tu zasugerowałem się jego wiekiem (w temacie 'powitalnym') napisał, że ma 27 lat i dlatego obstawiam typ 1, jeśli to jest sam początek typu 1 to możliwe są takie glikemie (ja 3 miesiące się bujałem po lekarzach nim zostałem zdiagnozowany, a dopiero przy ostatniej wizycie zmierzono mi poziom cukru +/- 300), bo na początku choroby trzustka nadal potrafi produkować insulinę, ale nie w takiej ilości co trzeba, przynajmniej mój diabetolog tak mi mówił.
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Cukrzyca a EIN.

Postautor: Azgar » wt paź 08, 2019 7:32 am

The9Green pisze:150 to nie jest wysoko, poza tym przy typie 1 nigdy nie będziesz miał w zakresie od 80-110, bo wszystko wpływa na poziom glikemii, od tego co zjesz, od tego ile będziesz miał jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, drobna infekcja potrafi wywindować glikemie, da się zapanować nad cukrzycą, ale czasami będą i te wyższe cukry.


Sądząc po opisie @
Awatar użytkownika
breyger
, chodzi raczej o cukrzyce typu 2.
Oczywiście zakładając że nie przyjmuje leków/insuliny.
Problem z cukrzycą typu 1 wygląda tak że organizm własnej insuliny nie produkuje wcale, oczywiście to bardzo uproszczony opis.
W przypadku cukrzycy typu 2 najczęściej do utrzymania dobrej lub akceptowalnej glikemii wystarczy dieta + doustne leki takie jak np. Metformax (chociaż czasem nie są potrzebne po wprowadzeniu diety).

Wysiłek fizyczny natomiast gra dużą rolę w obu przypadkach i potrafi wpływać pozytywnie na glikemię nawet do kilku godzin po wysiłku.

@
Awatar użytkownika
breyger
, nie martw się, na początku jest ciężko ale człowiek jest takim stworzeniem które przywyknie do dosłownie wszystkiego.
Ja nawet już mimowolnie sięgam po insulinę przed posiłkiem i odruchowo chowam ją do kieszeni wychodząc z domu (oczywiście razem z glukometrem), wchodzi w nawyk. :bender:
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Cukrzyca a EIN.

Postautor: The9Green » wt paź 08, 2019 5:29 am

breyger pisze:Nie mam śpiączki. Mierze i na czczo i po posiłkach 2h. Tak mi wariuje. Czasem na czczo 150, czasem po posiłku 70. Na drugi dzień odwrotnie... Ogólnie jakoś dziwnie.

150 to nie jest wysoko, poza tym przy typie 1 nigdy nie będziesz miał w zakresie od 80-110, bo wszystko wpływa na poziom glikemii, od tego co zjesz, od tego ile będziesz miał jakiegokolwiek wysiłku fizycznego, drobna infekcja potrafi wywindować glikemie, da się zapanować nad cukrzycą, ale czasami będą i te wyższe cukry.
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: breyger » pn paź 07, 2019 7:03 pm

Nie mam śpiączki. Mierze i na czczo i po posiłkach 2h. Tak mi wariuje. Czasem na czczo 150, czasem po posiłku 70. Na drugi dzień odwrotnie... Ogólnie jakoś dziwnie.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

Cukrzyca a EIN.

Postautor: The9Green » pn paź 07, 2019 4:24 pm

Też typ 1 posiadam i póki co nawet dość słodkie (a raczej z dodatkiem cukru) premixy jakoś nie podnoszą mi glikemii. Też nie zauważyłem zbytnio wpływu palenia zwykłych papierosów czy wapowania na poziom glikemii (ale może być to też zależne od organizmu). Na ulotkach będzie wspominane to, że diabetyk nie powinien używać nikotyny, bo zwiększa ryzyko chorób układu sercowo-naczyniowego, miażdżyca (sam mam już początki) itd, a już bez nikotyny diabetycy są bardziej narażeni na choroby układu sercowo-naczyniowego.

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość