Cukrzyca a EIN.

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: iron64 » pn paź 07, 2019 4:20 pm

Ja mam cukrzycę typu 2. Ze względu na stawy w okolicy 50 roku życia musiałem odstawić rower i nabawiłem się cukrzycy. Na początku sprawdzałem też wpływ liquidów, ale zawsze samogony w 99% przypadków na Inawerze. Znaczy zarówno bazy jak smaki z Inawery. Nie zauważyłem zmian w tym temacie. Niemniej wpływ ma sama nikotyna jak wspomniano wyżej. Może nie jest jakiś wielki, no ale jest. Nigdy nie używałem 0mg nikotyny więc nie wiem jak się zachowa mój organizm.
Jakie masz te skoki? Jak duże? Jak to badasz w sensie na czczo? Po posiłku czekasz 2 godziny? Masz/miewasz śpiączkę w okolicy 2 godzin po posiłku?
Obrazek
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: breyger » pn paź 07, 2019 3:56 pm

Ja jestem że tak powiem w fazie diagnozowania mojej cukrzycy. Zacząłem się zastanawiać w sumie dopiero jak przeczytałem tą ulotkę.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus
Awatar użytkownika
Azgar
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1705
Rejestracja: śr sie 30, 2017 7:49 pm
Lokalizacja: Michrów
Podziękował: 1293 razy
Otrzymał podzięk.: 1694 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Cukrzyca a EIN.

Postautor: Azgar » pn paź 07, 2019 3:54 pm

Mam cukrzycę typu 1.
Też się nad tym kiedyś zastanawiałem ale nie odnotowałem "skoków" glikemii więc obserwacje porzuciłem.
Co prawda skoki cukru rzędu 5-10 mmol/L się zdarzały przy intensywnym chmurzeniu ale to mieści się w granicy błędu pomiarowego.
"Testowałem" zarówno na premiksach jak i na samogonach.
Awatar użytkownika
Icey33
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 99
Rejestracja: wt paź 01, 2019 10:45 am
Lokalizacja: Wągrowiec
Podziękował: 9 razy
Otrzymał podzięk.: 60 razy
Płeć: Mężczyzna

Cukrzyca a EIN.

Postautor: Icey33 » pn paź 07, 2019 12:48 pm

Same liquidy jako takie chyba cukru nie posiadają jedynie substancje dające słodkawy posmak i zapach pytanie ile one mają wspólnego z cukrem lub glukozą. Inna sprawa, że podobno nikotyna powoduje dość często podniesienie się poziomu cukru we krwi. Podobno - nie mam cukrzycy i nie mam aż takiej wiedzy - tyle co słyszałem i czytałem.
Jedynym wyjaśnieniem napisu na butelce wydaje się właśnie zawartość nikotyny lub jakiegoś dodatku słodzącego. Tak mi się znaczy się wydaje :P

Z dodatkowych informacji które udało mi się uzyskać od znajomego lekarza - to właśnie nikotyna w analogach i liquidach ma największy wpływ na poziom cukru. Im mniej nikotyny w liquidzie tym mniejsza szansa że, komuś ten cukier będzie wirował. Jeżeli ktoś pali małe moce (1,2,3 czy 6 mg/ml) to wahania nie powinny być widoczne i odczuwalne.
Pozostaje jeszcze kwestia - ile analogów taka osoba dziennie spalała a ile nikotyny wchłania teraz na EIN. Samo odstawienie analogów ma podobno również wpływ na początku na to co dzieje się z cukrem - organizm musi się "przestawić".
Awatar użytkownika
breyger
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 143
Rejestracja: pt wrz 27, 2019 7:21 pm
Lokalizacja: Krotoszyn
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 35 razy
Płeć: Mężczyzna

Cukrzyca a EIN.

Postautor: breyger » pn paź 07, 2019 11:58 am

Kupiłem liquid i na ulotce widzę że produkt nie może być używany przez diabetyków.
Jak to z tym jest?
Mam podejrzenie cukrzycy ale sam osobiście nie mogę zweryfikować jak to wpływa na poziom cukru bo cukier skacze mi jak oszalały.
Znajduje różne informacje sprzeczne ze sobą i sprzed 2015r. zatem nie wiem jak na dzisiejszy dzień sprawa stoi.
Parowniki: SmokTfv8cloudbeast, VandyVapeKylinM, WOTOFORecurve, JoyetechProCoreAries
Zasiłki: SmokXcube180W, TeslaPunk220W, VoopooX217, AegisMax100W
Było: Stingray Nemesis Fogger4.1, KayfunLite MutationXV2, DarkHorse, Sigelei100 EleafiStick50 SMPLK, Zephyrus

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości