Zdrowie - od jakiegoś czasu strasznie się duszę

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Arok00
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 7 razy

Postautor: Arok00 » 22 sty 2020, 10:13

Witam, palę wapuję już od jakiś paru lat, może z 5. Od jakiegoś czasu strasznie się duszę, nie mogę oddychać czasem do 10 min tak od 1 razu do 2 dziennie (ledwo łapię oddech np. przy zmianie pozycji z siedzącej na leżącą itd. lub przy zmianie temperatury, wyjście z ciepłego pomieszczenia do zimnego) i sporadycznie kaszlę. Mam tak może już od roku, może dwóch. Kiedyś paliłem chmurzyłem przez dłuższy czas na wysokich watach, tj. 200 W, duże moce tj. 18mg i mam podejrzenie, że to może od tego. Ktoś miał lub ma tak jak ja? Wiecie może co to może być?
PS. Bo nie wiem czy to jakaś woda w płucach przez to palenie czy umieram czy coś innego, tak wiem pójdę do lekarza, tylko że się boję że przez to że zwykle tam pracują starsi ludzie i mogę łazić od lekarza do lekarza, no mniejsza wolę na razie popytać.
Za odpowiedź z góry dziena dziękuję.

Awatar użytkownika
wertjacek
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 37
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podzięk.: 49 razy

Zdrowie

Postautor: wertjacek » 22 sty 2020, 10:21

Widzę, że Trawnik przenosi się na Salon na potęgę. Zaczyna się palenie, zaraz wyskoczą z soczkami, górami i dołami.

Ci pracujący starsi ludzie to jakaś masakra, masz rację! :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 11171
Podziękował: 5346 razy
Otrzymał podzięk.: 13794 razy

Postautor: Tommy Black » 22 sty 2020, 10:32

Arok00 pisze:Bo nie wiem czy to jakaś woda w płucach przez to palenie czy umieram czy coś innego, tak wiem pójdę do lekarza...

Więc natychmiast idź do lekarza i zdaj nam relację z wizyty, bo do tego czasu nikt z nas, nawet gdyby był lekarzem, nie udzieli Ci żadnej bezpiecznej i odpowiedzialnej rady.
Awatar użytkownika
kangaroo
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 102
Otrzymał podzięk.: 55 razy

Re: Zdrowie - od jakiegoś czasu strasznie się duszę

Postautor: kangaroo » 22 sty 2020, 11:00

Gdybyś miał wodę w płucach to byś leżał w kostnicy z karteczką o treści „powód śmierci- utopienie”.
Obrazek

Słońce to taki duży zółciutki słonik. Jak robi "pffffrfffffth" trąbą to pada deszczyk, a jak macha uszkami to wieje wiatr ^^
Awatar użytkownika
Maciejko
Administrator
Administrator
Punkty reputacji: 3052
Podziękował: 617 razy
Otrzymał podzięk.: 637 razy

Postautor: Maciejko » 22 sty 2020, 11:48

Mam nadzieję, że to jest tylko jakiś głupi żart. Autor wapuje od 5 lat, styl wypowiedzi wskazuje natomiast, że lat ma nie więcej niż 15.
Arok00 pisze:(…) wysokich watach, tj. 200 W, duże moce tj. 18mg (…)

Nawet nie pytam jak to jest możliwe. Wydaję mi się to wysoce niemożliwe i absurdalne.

Arok00 pisze:Ktoś miał lub ma tak jak ja? Wiecie może co to może być?

Ja tak miałem, jak paliłem papierochy na potęgę. Zmiana pozycji z leżącej na siedzącą wiązała się z wysiłkiem fizycznym, a ten momentalnie powodował u mnie niemożność złapania oddechu. :-D

Arok00 pisze:Bo nie wiem czy to jakaś woda w płucach przez to palenie czy umieram czy coś innego (…)

@
Awatar użytkownika
kangaroo
trochę się myli w tej kwestii. Woda w płucach to określenie oznaczające płyn zalegający w opłucnej. Wcale nie jest to równoznaczne z utonięciem. Rzeczywiście zjawisku temu towarzyszą duszności oraz kaszel. Jednak jest to stan wymagający natychmiastowej konsultacji z lekarzem, diagnostyki i odnalezienia przyczyny, która może być różna - od chorób sercowych po nowotwór. Niezależnie od przyczyny jednak, stan taki wymaga natychmiastowego leczenia.
Czy umierasz to nie wiem. Jakbym miał podejrzenie, że umieram to bym się spytał kogoś, kto się na tym zna. A nie na forum internetowym o EIN.

Arok00 pisze:(…) tylko że się boję że przez to że zwykle tam pracują starsi ludzie (…)

Tego to już w ogóle nie rozumiem. Wiesz, że Ci starsi ludzie mają więcej praktyki i doświadczenia? I to zazwyczaj Ci starsi uczą wielu rzeczy tych młodszych? Wolałbyś, żeby diagnozował Cię człowiek, który tydzień temu skończył studia medyczne, czy człowiek, który skończył studia 30 lat temu, a w tym czasie zdiagnozował już tysiące chorób? Zastanów się co piszesz.

Podsumowując, mam nadzieję, że to jakiś ponury żart. Bo nie wyobrażam sobie, żeby to mogła być prawda i że to ktoś napisał na serio.
Sebioslaw
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 3 razy

Postautor: Sebioslaw » 22 sty 2020, 14:02

Pewnie jakiś małoletni, który przesadził ze szpanowaniem chmurami przed niewiastami jakimiś CDB lub grom wie czym jeszcze i teraz boi się iść do lekarza, wszak rodzice się od razu dowiedzą o jego ulubionym hobby pozalekcyjnym.
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 338
Podziękował: 100 razy
Otrzymał podzięk.: 135 razy

Postautor: PucH2 » 22 sty 2020, 21:08

Z własnego doświadczenia:
1- zbyt duża dawka nikotyny - zmniejsz o połowę aż do skutku. Organizm działa z opóźnieniem, więc efekty widoczne dopiero po 24 godzinach.
2- niedopasowane aromaty (zbyt duża ilość w płynie.) - Dopasuj dawkę aromatu. Organizm działa z opóźnieniem, więc efekty widoczne dopiero po 24 godzinach.
3- bóbr. - Nie przypalaj watki a kaszel minie.
4- Ujowy setup. - Popraw bo płuca wyplujesz parząc sobie tchawicę. Organizm działa z opóźnieniem, więc efekty widoczne dopiero po 24 godzinach.

Każdy z tych objawów może występować mieszanie. Jak wykluczysz te czynniki a efektów brak to tylko jesionka ratuje, bo lekarze pomogą a leki dobiją, więc jeden uj.
Awatar użytkownika
Frankosio
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 66
Podziękował: 74 razy
Otrzymał podzięk.: 67 razy

Postautor: Frankosio » 23 sty 2020, 00:19

Arok00 pisze:PS. Bo nie wiem czy to jakaś woda w płucach przez to palenie czy umieram czy coś innego,

Jeśli to "woda w płucach" to usiądź dupskiem na rozgrzanych węglach. Woda odparuje i wyzdrowiejesz.
Jeśli umierasz to pewnie się już więcej nie odezwiesz, a jeśli się jednak odezwiesz to będzie znaczyło, że to jednak "coś innego".

Nie mogłem się powstrzymać :-D
Zasilania: iJust 3, Ijoy Captain PD270, iJoy Saber, Armour Pro
Baniaki: Ello Duro, Melo 4, Melo 5, Innokin Ares
Obrazek
Arok00
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Punkty reputacji: 0
Podziękował: 7 razy

Postautor: Arok00 » 24 sty 2020, 12:28

@
Awatar użytkownika
Maciejko

Niestety żart to nie jest, ale wydaje mi się że jest coraz gorzej niż lepiej. Zmniejszyłem moc, obecnie palę wapuję własnej roboty 9mg na 80 watt W ale tak jak napisałem, przez rok paliłem chmurzyłem 18 na 200. No między 150/200 wattW różnie. RX200 S i TFV8, a później TFV12.

Nie wiem po czym w wypowiedzi wywnioskowałeś 15 lat, ale obecnie mój wiek wynosi 20...

Do lekarza się zgłoszę spokojnie, kiedyś napewno na pewno...
Pytam poniekąd z ciekawości, obaw.

Ale dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

Sebioslaw pisze:Pewnie jakiś małoletni, który przesadził ze szpanowaniem chmurami przed niewiastami jakimiś CDB lub grom wie czym jeszcze i teraz boi się iść do lekarza, wszak rodzice się od razu dowiedzą o jego ulubionym hobby pozalekcyjnym.

Może kiedyś, teraz to bardziej kwestia ciekawości niż strachu przed rodzicami - 20 lat.

Frankosio pisze:
Arok00 pisze:PS. Bo nie wiem czy to jakaś woda w płucach przez to palenie czy umieram czy coś innego,

Jeśli to "woda w płucach" to usiądź dupskiem na rozgrzanych węglach. Woda odparuje i wyzdrowiejesz.
Jeśli umierasz to pewnie się już więcej nie odezwiesz, a jeśli się jednak odezwiesz to będzie znaczyło, że to jednak "coś innego".

Nie mogłem się powstrzymać :-D

Haha.

Komunikat od Maciejko: Edytuj posty, a nie pisz trzech po kolei!
Awatar użytkownika
Krasnal45
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 932
Podziękował: 400 razy
Otrzymał podzięk.: 1064 razy

Postautor: Krasnal45 » 24 sty 2020, 12:40

Arok00 pisze: przez rok paliłem chmurzyłem 18 na 200.

No, chłopie, szacun na dzielni. Ale złe forum chyba wybrałeś, tu same mięczaki. Większość normalnych ludzi to by oczy zbierała z podłogi na takim konfigu. :-D

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”