Włoski waping w dobie COVID-19

Komentarze Medycyna i e-papierosy z Salonu Rozchmurzonych
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: dorota » wt mar 24, 2020 10:51 am

:szok1:
zaraz moment..
AKCYZA NADAL W ITALII JEST!!! Objęte są nią wszystkie płyny! Te z nikotyną więcej , bez o połowę mniej.
0.80 cent za 10ml nico, 0.40 bez. To się zmieniło że te bez nico zmniejszyli. Teraz tak , ktoś mógłby pomyśleć : eh tam tylko 0.80 centa więcej za buteleczke...no tylko że jak zakupujesz towar to masz - cena liquidu + akcyza + Vat!!! Faktura idzie w górę że aż miło...
u nas np bazę kupujesz w 2 butelkach. 1 glikol 2 gliceryna żeby nie płacić akcyzy no a później buteleczki nico wszystkie radośnie opodatkowane...
także jak widzicie akcyza nadal jest i będzie. Mam tylko nadzieję że jak to wszystko się zakończy i uda nam się przeżyć to jej nie zwiększą.. no wiecie.. dla walki o budżet państwa!!! Aczkolwiek wcale bym się nie zdziwiła bo to co w Italii już się działo przez te wszystkie lata z EIN to materiał na grubą książkę!
Z tego wniosek jest prosty!!! Według was, rządowi zależało na zdrowiu obywateli? czy o wpływy do kasy?
Teraz tak wieczorkiem 11 marca dowiedzieliśmy się że niby mamy być zamknięci...ale nie do końca było to jasne. Jak zwykle trzeba interpretować..każdy oczywiście po swojemu. AAMS odpowiedział: macie być zamknięci... Anafe i nie tylko, wysmarowało do rządu pisemko z wyjaśnieniem i prosząc o wyjaśnienie i po 2 dniach - w których byliśmy zamknięci, okazało się że niepotrzebnie bo Mef (ministerstwo ekonomii i finansów) odpowiedziało, że jak najbardziej możemy być otwarci. No to AAMS krok w tył i zezwala na prace...
Co do interwencji dr. Polosy w tej sprawie wspolnie z Anafe, nic mi na ten temat nie wiadomo.......wydaje mi się to mało prawdopodobne, gdyż wszystko działo się 11 marca tzn. ustawa i reakcja Anafe...no ale może... tyle że nawet Anafe jakoś się nic nie chwaliła tą współpracą z dr. Polosa.. nigdzie o tym nie czytałam.. ani na stronie Anafe ani innych...także nie wiem..
Anafe zareagowało natychmiast bo przecież ma w tym swój prywatny INTERES. To jest przecież organizacja zrzeszająca producentów e-cig.... Zdrowie zdrowiem ale też... business is business...
Wypowiedź dr Polosa czytałam 12 marca w Sigmagazine..
Poza tym argumenty jakich należy używać w rozmowie z rządzącymi to KASA!!!..niestety.. a nie zdrowie obywateli..takie jest moje zdanie oparte na długoletnim doświadczeniu pracy w tym sektorze. Także bardzo bym chciała wierzyć w te piękne słowa z artykułu, ale nie mam do tego żadnych podstaw, bo przeszłość pokazała zupełnie co innego.
Przepraszam za mój cynizm, no ale chyba sami rozumiecie... obym się myliła...
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: Krasnal45 » pt mar 20, 2020 3:14 pm

@
Awatar użytkownika
Halah

Dokładnie to we Włoszech było. Wprowadzili wysoką akcyzę, a po kalkulacji rzeczywistych wpływów do budżetu w stosunku do prognozowanych i po eksplozji natychmiast szarej strefy, szybciutko się z akcyzy wycofali.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: Halah » pt mar 20, 2020 1:34 pm

@
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Ja nie mam wątpliwości, że włoski rząd nie przyjaźni się z waperami. :P Zresztą chyba żaden rząd w UE się z nami nie przyjaźni, bo Wielka Brytania postanowiła się "wylogować" z tego ambarasu... nie mniej jednak, mam poczucie, że u nas w Polsce, taka propozycja mogłaby zostać wyśmiana. Chociaż, może będę miała się okazję przekonać, że będzie inaczej. Oby było inaczej. :budda:
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 12, 2020 1:29 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 151 razy
Płeć: nieokreślona

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: NostalgiaVibes » pt mar 20, 2020 1:29 pm

Halah pisze:@NostalgiaVibes Nie potrafię w tej chwili znaleźć w sieci informacji, ale mam wrażenie, że to właśnie we Włoszech została wprowadzona wysoka akcyza, którą później obniżono z powodu małych wpływów i rozwoju szarej strefy...? Choć mogę się mylić i to był inny kraj... może Portugalia lub Hiszpania...? Tendencje w UE są jakie są w kwestii wapingu, ale dla mnie mimo wszystko budujące jest to, że nikt we Włoszech nie powiedział: "No fajnie, ale macie przecież liquidy na stacjach benzynowych i tam sobie kupujcie" oraz że w ogóle te zastrzeżenia Profesora Polosy i ANAFE nie zostały zabita śmiechem. Ale fakt, że pewnie chcieli po prostu unikąć protestów, tak jak pisze Tommy, oraz negatywnej oceny społeczeństwa... a przynajmniej wapującej części tego społeczeństwa. ;)


Też pamiętam że było takie państwo. Może Grecja? Ale nie brałbym tego za pewnik. Oczywiście jeśli chodzi o sam ruch jaki wykonał włoski rząd, jest on bardzo dobry, ale jednak co do przyjaźni użytkowników EIN z rządzącymi miałbym pewne wątpliwości. Chyba bardziej lubią się z lobby tytoniowym. Ale to tylko moje zdanie. :P
Cześć, zapraszam do naszego sklepu oraz na fanpage!
Sklepik: https://nostalgia-vibes.shoplo.com
FanPage: https://www.facebook.com/Nostalgia-Vibe ... EMDTo0fLCf
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: Halah » pt mar 20, 2020 1:27 pm

@
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Nie potrafię w tej chwili znaleźć w sieci informacji, ale mam wrażenie, że to właśnie we Włoszech została wprowadzona wysoka akcyza, którą później obniżono z powodu małych wpływów i rozwoju szarej strefy...? Choć mogę się mylić i to był inny kraj... może Portugalia lub Hiszpania...? Tendencje w UE są jakie są w kwestii wapingu, ale dla mnie mimo wszystko budujące jest to, że nikt we Włoszech nie powiedział: "No fajnie, ale macie przecież liquidy na stacjach benzynowych i tam sobie kupujcie" oraz że w ogóle te zastrzeżenia Profesora Polosy i ANAFE nie zostały zabite śmiechem. Ale fakt, że pewnie chcieli po prostu unikąć protestów, tak jak pisze Tommy, oraz negatywnej oceny społeczeństwa... a przynajmniej wapującej części tego społeczeństwa. ;)
Awatar użytkownika
NostalgiaVibes
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 100
Rejestracja: śr lut 12, 2020 1:29 pm
Lokalizacja: Wrocław
Podziękował: 151 razy
Otrzymał podzięk.: 151 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: NostalgiaVibes » pt mar 20, 2020 1:13 pm

Dosyć odważne słowa że "vaping odgrywa poważną rolę". Z tego co mi wiadomo wprowadzili tam akcyzę równie zabójczą co będzie u nas...
Cześć, zapraszam do naszego sklepu oraz na fanpage!
Sklepik: https://nostalgia-vibes.shoplo.com
FanPage: https://www.facebook.com/Nostalgia-Vibe ... EMDTo0fLCf
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: iron64 » pt mar 20, 2020 12:09 pm

@
Awatar użytkownika
Halah
u mnie we wtorek jeszcze mieli glikol. Jak chcesz podjadę i jeśli będzie to kupię i wyślę ci paczkomatem. Ile go potrzebujesz? Sam glikol czy glicerynkę też?
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: bulit73 » pt mar 20, 2020 12:04 pm

Halah pisze:czy u nas w Polsze sklepy waperskie są normalnie otwarte? Konkretnie e-dym.

Działa normalnie, niestety na stronie glikolu brak. Na razie nie wiadomo kiedy będzie. Stacjonarnie, u mnie, też nie mieli.

p.s Włącz sobie, na stronie, powiadomienie jak będzie glikol.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: Halah » pt mar 20, 2020 12:01 pm

A ja zapytam, chociaż to trochę OT... czy u nas w Polsze sklepy waperskie są normalnie otwarte? Konkretnie e-dym. Mam problem z zamówieniem od Biomusa i chciałabym wyjątkowo kupić glikol i glicerynę w e-dymie... mogłabym napisać do nich e-maila, ale może ktoś ma info? Ewentualnie jakiś sprawdzony sklep, który nadal normalnie wysyła glikol i glicerynę paczkomatem? Bo zaczynają mi się kończyć zapasy. :boi:
Strona e-dymu wygląda normalnie, nie ma żadnej informacji, że nie pracują... ale sama nie wiem i wolę zapytać. Może ktoś był ostatnio?

Co do artykułu, to przywrócił mi wiarę w ludzkość. Może nieznacznie i zapewne na krótki czas, ale jednak. Nie chodzi mi o polityków, ale o Profesora Polosę i jego reakcję.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Włoski waping w dobie COVID-19

Postautor: Tommy Black » pt mar 20, 2020 7:38 am

Frankosio pisze:13 marca 2020r. Minister Zdrowia wraz z Premierem Włoch ogłosili, że vape shopy dołączają do grona działalności, które mogą pozostać otwarte w czasie epidemii, by zaopatrzyć osoby które potrzebują e-papierosów do walki z nałogiem nikotynowym, oraz by nie odbierać szans tym, którzy chcą rozstać się z paleniem papierosów i rozpocząć używanie e-papierosów. Rząd Włoch tym samym pokazał, że vaping odgrywa bardzo ważną rolę w zakresie zdrowia publicznego i nie powinno odcinać się sporej części społeczeństwa od produktów, które są im niezbędne.


Aż tak dalekich wniosków bym jednak z tego nie wyciągał.
Rząd Włoch tym samym pokazał, że vaping odgrywa bardzo ważną rolę w zakresie zdrowia publicznego i nie powinno odcinać się sporej części społeczeństwa od produktów, które są im niezbędne.
Rząd Włoch niczego jeszcze nie pokazał. Rząd Włoch po prostu przestraszył się protestów i posądzenia o sprzyjanie koncernowi PMI. Tak mocnej pozycji jak tam, ten koncern nie ma nigdzie.
Coraz częściej ujawniane są okoliczności współpracy byłego premiera Mattea Renziego z tym koncernem. Przy czym, te okoliczności współpracy, to kolokwializm...

Wróć do „Medycyna i e-papierosy - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości