Co zrobią Chińczycy?

Co nowego piszą o e-papierosach?
mattoid1973
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 216
Rejestracja: pn paź 14, 2019 2:51 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 117 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: mattoid1973 » czw mar 17, 2022 2:59 pm

bulit73 pisze:Nie musisz odwiedzać anglojęzycznych for. Mam bazę sprzed wejścia ustawy, tj. z lat 2016-17. Trzymam w lodówce i wszystko jest OK.


U mnie jest podobnie niedawno zużyłem bazę z 2016 r. Aktualnie utylizuje taką, zakupioną w 2019 r.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: lesstro » czw mar 17, 2022 8:51 am

No i wiemy trochę więcej.
https://vaping360.com/vape-news/113694/ ... red-vapes/

Niepokoi mnie jednak ten fragment:
Chiński rząd zaproponował również ograniczenie eksportu e-papierosów z Chin do produktów dozwolonych w krajach docelowych. Nadal nie jest jasne, czy ten przepis zostanie przyjęty (lub egzekwowany), ale jak napisano, zasada uniemożliwiłaby producentom wysyłanie produktów, które nie zostały specjalnie zatwierdzone w krajach otrzymujących przesyłki. W przypadku krajów, w których nie ma szczegółowych zasad, producenci i hurtownicy musieliby przestrzegać zasad obowiązujących na rodzimym rynku chińskim.


Dorzućmy jeszcze nowy atak co-wirusa i zamkniecie Shenzhen. Jest niefajnie i będzie jeszcze nie fajniej. :ble:
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: bulit73 » pt gru 24, 2021 12:06 am

itravispl pisze:Na jednym z anglojęzycznych forów jest wątek, na którym użytkownicy dzielą się informacjami o przechowywaniu i przydatności płynów po kilku latach i wygląda na to, że w odpowiednich warunkach może to leżakować latami, ale przekonam się o tym na własnej skórze.

Nie musisz odwiedzać anglojęzycznych for. Mam bazę sprzed wejścia ustawy, tj. z lat 2016-17. Trzymam w lodówce i wszystko jest OK.

eD
Obrazek
itravispl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 7
Rejestracja: pt gru 10, 2021 4:28 am
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 2 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: itravispl » czw gru 23, 2021 8:34 pm

GeciKowy pisze:To co Panie i Panowie? Tym razem robimy zapasy sprzętu?

Stety albo niestety, że trzeba się posuwać do takich rzeczy. Akurat ja zrobiłem sobie zapas sprzętu właśnie przez to wszystko co się dzieje. Nie wchodząc zbytnio w szczegóły, bo z tego co czytałem do tej pory jest to śliski temat - przymierzam się także do zrobienia zapasów nikotyny na kilka lat. :P Na jednym z anglojęzycznych forów jest wątek, na którym użytkownicy dzielą się informacjami o przechowywaniu i przydatności płynów po kilku latach i wygląda na to, że w odpowiednich warunkach może to leżakować latami, ale przekonam się o tym na własnej skórze.
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 93
Rejestracja: pt maja 03, 2019 12:02 pm
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podzięk.: 145 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: GeciKowy » czw gru 23, 2021 4:47 pm

I tak jest na całym świecie. Jesteśmy traktowani jedynie jako maszynka która ma wrzucać jak najwięcej do państwowego wora. Wykastrują nas z każdej przyjemności w życiu, a pozorną wolność zamienią na typowe niewolnictwo. Szlak mnie trafia jak widzę te wszystkie rządy i wymiotować mi się chce jak słyszę o pieniądzach. Na każdym froncie przez ostatnie lata czuję, że dostaję pałą po plecach.

To co Panie i Panowie? Tym razem robimy zapasy sprzętu? Chociaż jak widzę bywalców Salonu, to niektórzy już nie muszą do końca życia sprzętu kupować i przetrwają. :D
Aktualne parowniki: Fat Rabbit Solo, Berserker Mini V2
Aktualne zasilania: LostVape Thelema DNA 250C, iStick Pico Plus
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Nautilus » wt gru 21, 2021 7:45 pm

Kiepska wiadomość i kolejny dowód na to, że dobro osób rzucających palenie władzy nie obchodzi. Powinniśmy palić analogowe, akcyzowane papierosy produkowane przez kilka dużych korporacji i zdychać po cichu.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7874 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: bulit73 » wt gru 07, 2021 8:54 pm

Tommy Black pisze:branża waperska zapewnia trzy miliony miejsc pracy w kraju, a eksport jest wyceniany na 15,6 miliarda dolarów USA.

Raczej nie, bo wpływy są znaczące. Nie znaczy to jednak, że możemy spać spokojnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: lesstro » wt gru 07, 2021 1:21 pm

Dzięki Tommy za uzupełnienie. :bry3:
Miejmy nadzieję, że sami sobie krzywdy nie zrobią i eksportu nie ruszą.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Tommy Black » wt gru 07, 2021 1:18 pm

Tytułowe pytanie jest dość proste. Chińczycy naprawdę zawsze zrobią tak aby dobrze było chińskiemu państwu, jeśli mówimy o decyzjach podejmowanych przez organy tego państwa.
Chiny zmieniły swoje przepisy, tak aby producenci i sprzedawcy branży waperskiej podlegali władzom Państwowej Administracji Monopolu Tytoniowego (STMA). Branża ta będzie teraz ściśle kontrolowana przez autorytarnych regulatorów rządu którzy dodatkowo są sługusami potężnego w Chinach przemysłu tytoniowego.
Według WHO ponad połowa chińskich mężczyzn pali papierosy a 26,6% wszystkich dorosłych. W Chinach pali ponad 300 milionów. Czyli tyle co cała populacja USA .W 2018 r. papierosy przyniosły 5,45 proc. wszystkich chińskich dochodów podatkowych. To są ogromne kwoty!
Rząd Chin może obawia się rozwoju i wzrostu chińskiego rynku waperskiego jako zagrożenie dla wiarygodnych i stałych dochodów z podatku od wyrobów tytoniowych. Na dodatek całkowicie kontrolowanych przez siebie. Waping dopiero w Chinach jest zagrożeniem, choć tam tylko dla rządu i China Tobacco, która jest największym producentem papierosów na świecie. Dla władz chińskich producenci wapersccy nic, dosłownie nic nie znaczą. To zwykle małe firmy lub firmy z dużym udziałem kapitału zagranicznego. Gdzie Chińczycy mają zagraniczny kapitał, to wszyscy wiedzą.
Krajowy chiński rynek produktów do wapowania jest wyceniany na 8,38 miliarda juanów (około 1,3 miliarda USD), według Global Times. Gazeta twierdzi, że chiński rynek rósł w tempie ponad 70 procent rocznie w latach 2013-2020. Według Shanghai Daily, branża waperska zapewnia trzy miliony miejsc pracy w kraju, a eksport jest wyceniany na 15,6 miliarda dolarów USA. Chińska firma badawcza iiMedia twierdzi, że w kraju jest ponad 170 000 firm zajmujących się e-papierosami, które produkują prawie cały sprzęt do wapowania sprzedawany na całym świecie. I to właśnie trzeba uregulować, stąd ten pomysł, tak trochę na wzór TPD.
Warto pamiętać, że Chiny zakazały sprzedaży online produktów do vapingu już w 2019 roku, tam też obowiązuje limit 20 mg nikotyny.
Trzeba pamiętać także, że ogromna większość chińskiej produkcji waperskiej to eksport, mało Chińczyków chmurzy. I trzeba tez pamiętać, że China Tobacco to w Chinach organizacja dużo bardziej potężna niż na świecie Big Tobacco. No i metody działania niekoniecznie mieszczące się w naszych standardach prawa...
Awatar użytkownika
Trissot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: ndz lut 09, 2020 8:03 pm
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 23 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Trissot » wt gru 07, 2021 12:58 pm

Po lekturze artykułu nasuwa mi się jedno pytanie :
Czy to kolejny skok na kasę poprzez eliminację konkurencji ?

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 1 gość