"ALARM! Larum grają!"

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3533
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2147
Lokalizacja:
Podziękował: 4248 razy
Otrzymał podzięk.: 5224 razy
Płeć: Kobieta

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: basika » 18 paź 2017, 19:28

miblah pisze:No - ładnie zadane pytania. Coś szyk Ci się przy kopiowaniu Basiu pogmatwał (albo komuś kto to wklejał na FB), ale na foto jest czytelnie ;) Dzięki!

Poprawiłam Michałku. To nie ja. Wkleiłam tekst z FB i szczerze mówiąc nawet go dokładnie nie czytałam. Ale już powinno być dobrze :smile:

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10005
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 5458
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 2848 razy
Otrzymał podzięk.: 9202 razy
Płeć: nieokreślona

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tommy Black » 19 paź 2017, 08:01

miblah pisze:W związku z powyższym uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy Pan Minister uważa za etyczne oraz zgodne z prawem zatrudnianie pracownika, którego jednym z głównych zadań ma być szukanie dowodów pod z góry założoną i nieudowodnioną naukowo tezę?
2. Czy Pan Minister nie uważa, iż właściwsze by było szukać dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych do prowadzi lub nie uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych, tak aby ostatecznie rozwiać wszelki wątpliwości wokół tej sprawy?
3. Czy Pan Minister planuje zmiany ustawowe dotyczące Biura do spraw Substancji Chemicznych?
4. Czy Pan Minister posiada wiedzę kto zawarł ww. punkt w komunikacie o naborze specjalisty?
5. Czy Ministerstwo Zdrowia prowadzi działania mające na celu całkowitą likwidację rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych w Polsce?


W każdym cywilizowanym państwie prawa ( z wyjątkiem Turcji, Węgier i Polski ) takie pytania jakie zadał poseł Skutecki, zadaje prokurator.
Jednym z kluczowych przedmiotów śledztwa powinien być ten który z koncernów tytoniowych jest autorem tych zmian i wytycznych dot. Biura do spraw Substancji Chemicznych?
Zwykle prokurator sam wie od czego się takie śledztwa zaczyna i czyj stan majątkowy bada. Jednakże tu, należaloby zacząć od zbadania kondycji psychicznej autora zmian.
Wygląda bowiem na to, że nie tylko jest chory psychicznie ale na dodatek jest kretynem.
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3533
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2147
Lokalizacja:
Podziękował: 4248 razy
Otrzymał podzięk.: 5224 razy
Płeć: Kobieta

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: basika » 28 lis 2017, 11:15

No to doczekaliśmy się wyjaśnienia MZ na interpelację Pawła Skuteckiego. Przeczytajcie, ale nie spodziewajcie się merytorycznej odpowiedzi.


Odpowiedź na interpelację nr 16541
w sprawie Biura do spraw Substancji Chemicznych oraz rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych w Polsce
Odpowiadający: podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia Zbigniew Józef Król


Warszawa, 15-11-2017

Szanowny Panie Marszałku,
odnosząc się do pytania pierwszego uprzejmie informuję, że realizacja „oceny dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny”, jako jednego z zadań pracownika Biura do spraw Substancji Chemicznych, jest uzasadnione ustawowymi obowiązkami nałożonymi na Inspektora przez ustawę z dnia 9 listopada 1995 r. o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych (Dz. U. z 2017 r. poz. 957).
Wyżej wymieniona ustawa w art. 11d ust. 4 obliguje Inspektora do wzięcia pod uwagę wszystkich dowodów świadczących o tym, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych. Przepis ten stanowi transpozycję art. 20 ust. 7 dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/40/UE z dnia 3 kwietnia 2014 r. w sprawie zbliżenia przepisów ustawowych, wykonawczych i administracyjnych państw członkowskich w sprawie produkcji, prezentowania i sprzedaży wyrobów tytoniowych i powiązanych wyrobów oraz uchylającą dyrektywę 2001/37/WE (Dz. Urz. UE L 127/1), który nakazuje państwom członkowskim Unii Europejskiej monitorować rozwój rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w tym wszelkie dowody wskazujące, że stosowanie przedmiotowych wyrobów staje się drogą do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do tradycyjnego spożycia tytoniu. Przytoczone na wstępie zadanie pracownika stanowi realizację wymogu ustawowego, który przewiduje obowiązek poszukiwania przez Inspektora dowodów na negatywne skutki używania papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych.
Ponadto pragnę zaznaczyć, że o obecnym kształcie ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych rozstrzygnął Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w głosowaniu z dnia 6 lipca 2016 r. Działalność Inspektora stanowi więc w tym zakresie realizację woli ustawodawcy.
W odniesieniu do pytania drugiego uprzejmie informuję, że szczególny obowiązek poszukiwania dowodów na uzależniające właściwości nikotyny, zawartej w elektronicznych papierosach, jest podyktowany potrzebą właściwego określenia polityki zdrowotnej państwa. Jeżeli następstwem używania e-papierosów jest zwiększenie spożycia tradycyjnych wyrobów tytoniowych, to wiąże się to z poważnymi konsekwencjami dla zdrowia publicznego, a uzyskanie wiedzy w tym zakresie przez Inspektora do spraw Substancji Chemicznych jest niezbędne.
Odpowiadając na pytanie czwarte uprzejmie informuję, że komunikat o naborze został przygotowany i opublikowany, zgodnie z postanowieniami art. 26 i 28 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o służbie cywilnej (Dz.U. z 2017 r. poz. 1889), przez Dyrektora Generalnego Biura ds. Substancji Chemicznych.
Nawiązując do pytania trzeciego oraz piątego należy zaznaczyć, że obecnie Ministerstwo Zdrowia nie prowadzi prac legislacyjnych mających na celu opracowanie kolejnych regulacji rynku wyrobów tytoniowych oraz wyrobów powiązanych z wyrobami tytoniowymi jakimi są elektroniczne papierosy oraz nie planuje w najbliższym czasie zmian wprowadzających nowe obowiązki ustawowe dla Biura do spraw Substancji Chemicznych w przedmiotowym zakresie.
Łączę wyrazy szacunku,
Z upoważnienia
MINISTRA ZDROWIA
PODSEKRETARZ STANU
Zbigniew J. Król

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Interp ... B06&view=1

A tu dla przypomnienia wspomniana interpelacja:

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/Interp ... 637&view=1
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1560
Rejestracja: 30 cze 2015, 16:32
Punkty reputacji: 651
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2297 razy
Otrzymał podzięk.: 2083 razy
Płeć: Kobieta

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: dorota » 28 lis 2017, 12:02

A ja jeszcze KURWA dodam że to jakiś absurd i śmieszność wciąż używać jako argumentu badania , które dostało nagrodę w 2016 roku za jedno z najgorszych badań!!!
tutaj dyskusja: viewtopic.php?f=23&t=2046
Drodzy politycy litości!!! ręce opadają!!! głowa boli!!! nie wiem czy śmiać się czy płakać...
:facepalm:
ObrazekObrazekObrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10005
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 5458
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 2848 razy
Otrzymał podzięk.: 9202 razy
Płeć: nieokreślona

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tommy Black » 28 lis 2017, 14:53

A ja wrzucę tu ostanią moją odpowiedź z topicu wskazanego przez Dolores.

Tommy Black pisze:Dobrze się stało że ktoś zauważył idiotyzm tych hmmm...badań? I dobrze że w rankingu bzdur znalazło się to na piątym miejscu.Nawiasem mówiąc ja nie spotkałem
żadnych wiarygodnych badań, ba, żadnych badań które w jakikolwiek sposób uprawdopodobniałyby choć tezę o tej bramie.
“Gateway effect” wymyślił chyba sam inżynier lotniczy Stanton Glanz, o pardon, teraz specjalista od chorób płuc i wielki przeciwnik ein.No i co oczywiste, nikotyny.
Osobliwie w plastrach i gumach nikotyna Stantowi nie przeszkadza, choć według innych badań stanowi bramę, czyli też “gateway effect” do syndromu niespokojnych glanzów.
Konsekwencja z jaką ten człowiek rozpowszechnia te bzdury o ein, naprawdę jest godna podziwu. Może też i jest godna pytania...dlaczego, albo za ile? Ale zostawmy to innym badaczom.
Ja mam dla Glanza nagrodę za to piąte miejsce.

Obrazek


Pan ViceKról nie bez powodu zapewne uczepił się był tego “Gateway effect” podobnie jak nie bez powodu pan burak Glanz zjawia się na każdej naukowej konferencji, na każdym spotkaniu naukowym poświęconym ein straszy wszystkich tą furtką. To że obalona, wyśmiana przez rzetelnych badaczy i naukowców to nie ma znaczenia.To że nie występuje na świecie żaden “Gateway effect” to tym gorzej dla niego. BT i BP nie po to utrzymują byłego inżyniera lotniczego który stał się specjalistą chorób płuc aby od razu o tej bramce zapomnieć z powodu jakichś badań czy też jej braku.
Nikotyna w plastrach i gumach do żucia Glanzowi nie przeszkadza a nawet opanował on trudną sztukę jednoczesnego żucia i chodzenia. Tak jak nasze MZ sztukę pisania nie na temat i nieprawdy w taki sposób że nikt tego co wypisuje, nie ma nawet ochoty czytać bo z góry wie że sensu to tam na pewno nie ma.
Ale czy ktoś kto ma w Polsce teraz władzę i pieniądze potrzebuje sensu?
Awatar użytkownika
Tenmen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 371
Rejestracja: 18 paź 2016, 12:45
Punkty reputacji: 97
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 344 razy
Otrzymał podzięk.: 301 razy
Płeć: Mężczyzna

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tenmen » 06 gru 2017, 19:46

Ja jestem dowodem jak paliłem śmierdziuchy zdarzała mi się ranne kasłanko znacie to? od momentu przerzucenia się na e fajki nie mam kaszlu...byłem 6 miesięcy temu na badaniu aspirometrycznym mam (59 kat) stwierdzono że mam płuca 25 latka;-)

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość