Bez akcyzy na liquidy z 2017?

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 1195
Podziękował: 3323 razy
Otrzymał podzięk.: 4253 razy

Postautor: basika » 21 lis 2017, 13:43

W Gazecie Prawnej pojawił się ciekawy artykuł pod tym tytułem. Powołując się na głosy ekspertów autorka Joanna Pieńczykowska, zwraca uwagę, że o ile akcyza na płyny do e-papierosów od 1 stycznia 2018 roku wydaje się przesądzona, to pojawiła się szansa dla wyrobów wyprodukowanych przed tą datą. Niektórzy prawnicy uważają, że nie ma podstaw aby objąć akcyzą płyny wytworzone w 2017 roku i znajdujące się w magazynach na dzień wejścia ustawy.

Niewątpliwie jest to szansa dla branży aby porobić duże zapasy i odwlec moment dzielenia się zyskiem z fiskusem na długi okres. A my konsumenci też na tym skorzystamy.

Jak na razie MF nie wypowiedziało się na ten temat.

Eksperci sygnalizują również inny słaby punkt w projekcie nowelizacji ustawy akcyzowej. Chodzi o okres przejściowy na banderolowanie, które ma być obowiązkowe od 1 listopada 2018 r., a produkty wprowadzone na rynek przed tą datą będą mogły być wyprzedawane bez banderol do końca 2018 roku.
Tym samym przez najbliższy rok fiskus nie jest w stanie skutecznie kontrolować branży, a producenci mogą z tego korzystać. Już się pisze o możliwych nadużyciach. Co mnie kompletnie nie martwi.

Od początku tego poronionego pomysłu uważaliśmy, że MF zamista spodziewanych 75 milionów zobaczy wielkie zero, a przy okazji zniszczy branżę i w przyszłości ten idiotyczny pomysł przyniesie stratę dla budżetu.
No, ale.....nadmierna pazerność na ogół idzie w parze z głupotą. Czego niestety jesteśmy świadkami obserwując pracę tego rządu...
Źródło:

http://podatki.gazetaprawna.pl/artykuly ... -2017.html

Awatar użytkownika
miblah
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 969
Podziękował: 888 razy
Otrzymał podzięk.: 691 razy

Re: Bez akcyzy na liquidy z 2017?

Postautor: miblah » 21 lis 2017, 14:09

Dzięki za całkiem dobrze i racjonalnie zapowiadającą się wiadomość! ;)

by Tapatalk.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1354
Podziękował: 1962 razy
Otrzymał podzięk.: 6497 razy

Postautor: Tommy Black » 21 lis 2017, 14:41

Zaiste, szczególny to powód do satysfakcji i zadowolenia, głupota i pazerność własnego rządu. Tu raczej należaloby raz jeszcze upomnieć się o polskie, często rodzinne firmy, często z kredytami i dla których bardzo często jedynym źródłem dochodów są malutkie sklepiki ein. To Ci którym udało się przetrwać pierwszy najazd i potop koncernów tytoniowych czyli dyrektywę.Przy wydatnej pomocy Unii i własnego rządu oczywiście. Teraz i Ci którzy przetrwali z niepokojem przyglądają się zabawom jakie urządza sobie ten rząd z akcyzą.
Jeśli ktoś tu ma powody do radości, żartów i w ogóle dobrego samopoczucie, to tylko koncerny tytoniowe.Ciekawe tylko co sobie kupią dla zabawy jeśli okaże się że znów polskie sklepiki przetrwają?
Zastanawiam się często, jak bardzo trzeba mieć gdzieś własny kraj aby zostać pacynką pociąganą za sznurki przez patologiczne koncerny tytoniowe. To nie są firmy, to sa bezwstydne korporacje zabójców.
Awatar użytkownika
miblah
Moderator
Moderator

Postautor: miblah » 21 lis 2017, 22:38

Jasne, że nie ma się z czego cieszyć... Ale to, co Basia podała nie zamajaczyło mi w głowie, choć powinno było - i zwyczajnie, szczerze podziękowałem ;) po co się od razu czepiać się człowieka, że się cieszy - ma inny powód - wolno mu :-P

by Tapatalk.
Obrazek
PiotrB25
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 1 raz

Postautor: PiotrB25 » 23 lis 2017, 04:38

To bardzo dobre wieści. Pozdrawiam :)
vor_tan
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podzięk.: 66 razy

Postautor: vor_tan » 25 lis 2017, 19:24

Gdzieś coś. Pani w e-dymie wygłosiła zdanie, że w następnym roku nie będzie akcyzy. Na moje pytanie, skąd wie, powiedziała, że gdzieś na stronach swojej firmy zobaczyła takiego newsa. Ciekawe.
Awatar użytkownika
basika
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 1195
Podziękował: 3323 razy
Otrzymał podzięk.: 4253 razy

Postautor: basika » 25 lis 2017, 21:40

vor_tan pisze:Gdzieś coś. Pani w e-dymie wygłosiła zdanie, że w następnym roku nie będzie akcyzy. Na moje pytanie, skąd wie, powiedziała, że gdzieś na stronach swojej firmy zobaczyła takiego newsa. Ciekawe.

@
Awatar użytkownika
vor_tan
, to prawda, pisaliśmy już o tym tutaj : viewtopic.php?f=42&p=36975#p36975
Zerknij na ten film :smile:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=5DADkH5nPCA
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 435
Podziękował: 2373 razy
Otrzymał podzięk.: 1860 razy

Postautor: robert » 07 gru 2017, 09:55

Wszystko to spowoduje powstanie szarej strefy.Ludzie będą wapować syf ściągany nielegalnie ze wschodu lub produkowany gdzieś w stodole.
Podobna sytuacja jest z papierosami ,wiem bo na wschodzie Polski dużo ludzie palą tego syfu.Nie żeby mnie fajki obchodziły,tylko pokazuję że akcyza niewiele im da.
https://www.money.pl/gospodarka/wiadomo ... 92830.html
Awatar użytkownika
Alex
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 67
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 47 razy

Postautor: Alex » 07 gru 2017, 17:19

Dziwne, pracownicy i właściciele opolskich vape shopów są święcie przekonani, że akcyzę odroczyli. Jeśli nie to chyba trzeba sobie przypomnieć drogę do Czech....
Awatar użytkownika
miblah
Moderator
Moderator

Postautor: miblah » 08 gru 2017, 16:07

Ustawa jest aktualnie procedowana w podkomisji parlamentarnej. Stawka zerowa przewidywana na rok 2018, jest zawarta w aktualnym projekcie ustawy, nad którym trwać będą dalsze prace.
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”