The Parliament Magazine - Weźmy jako przykład tost

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2591
Lokalizacja:
Podziękował: 4511 razy
Otrzymał podzięk.: 5536 razy
Płeć: Kobieta

The Parliament Magazine - Weźmy jako przykład tost

Postautor: basika » 14 maja 2018, 16:13

The Parliament Magazine, to strona internetowa, na której znajdziemy wiadomości z Parlamentu Europejskiego, Komisji Europejskiej i Rady Europejskiej. Ponieważ ostatnio pojawiły się tam ciekawe głosy na temat wapingu, postanowiłam udostępnić je w Salonie. Chyba nikogo nie muszę przekonywać jak jest to ważne dla nas. Jak zobaczycie w UE zaczyna się prawdziwa debata na temat e-papierosów, a wraz z nią wreszcie pojawiają się głosy obrońców e-papierosów. I tu będę je zamieszczać. :smile:

tost.JPG


Oto artykuł na temat potencjału papierosów elektronicznych który opublikowałem w The Parliament Magazine. Uważam, że nadszedł czas, aby społeczności naukowe i polityczne poparły potencjał papierosów elektronicznych jako użytecznych produktów w celu zmniejszenia negatywnych skutków zdrowotnych tradycyjnego palenia papierosów.”

Na temat e-papierosów doszło do wielu przekłamań i siania paniki, ale nauka mówi sama za siebie. Od ponad 10 lat naukowcy na całym świecie badają elektroniczne papierosy.
Patrząc na dowody, specjaliści ds. Zdrowia i decydenci kształtujący politykę w zakresie zdrowia publicznego powinni docenić rolę e-papierosów jaką odgrywają jako pomoc w rzuceniu palenia.
Jako zwolennik redukcji szkód i wiodący ekspert w dziedzinie rzucania palenia i chorób związanych z paleniem, przeprowadziłem badanie, w którym analizowano długoterminowe skutki stosowania wapingu – koronny straszak większości antytytoniowych aktywistów. Wyniki wykazały, że mało prawdopodobne jest, aby długotrwałe używanie elektronicznych papierosów powodowało poważne problemy zdrowotne u stosunkowo młodych użytkowników.
Pojawiające się obawy wynikają z badań, które przeprowadzono w ekstremalnych warunkach, i które w efekcie wprowadziły opinię publiczną w błąd, przestrzegając przed skutkami wapingu.

Weźmy jako przykład tost. Jeśli podgrzejesz kromkę chleba w tosterze w standardowej temperaturze i przez ograniczony czas, grzanka będzie idealnie złotobrązowa. Jednakże, jeśli pieczywo będzie podgrzewane w tosterze przez znacznie dłuższy czas i w temperaturze, która jest zbyt wysoka, grzanka zostanie spalona i będzie zawierała czynniki rakotwórcze.

Innymi słowy, nauka potwierdza że papierosy elektroniczne dają palaczom to, czego szukają - bezpiecznie dostarczając nikotynę w normalnych warunkach użytkowania - bez ryzyka związanego ze spalaniem tytoniu.

Tymczasem są nieprawidłowo przedstawiane jako równie szkodliwe jak tradycyjne papierosy, niezależnie od tego, że badania wykazały, że są o 95% mniej szkodliwe. ASH wspiera je i zaleca aby palacze którzy mają problemy z rzuceniem palenia, spróbowali wapingu jako alternatywy dla palenia.
Urządzenie , które pomaga zwalczyć uzależnienie od nikotyny, a także pomaga ograniczyć tradycyjne papierosy jest szansą, której nie można przegapić. Jest to nadzieja na rozwiązanie jednego z najpoważniejszych problemów zdrowia publicznego w Europie. UE musi docenić potencjał e-papierosów w redukcji szkodliwych skutków palenia.

Milczenie UE w tej sprawie - szansy dla zdrowia publicznego, jest nie do przyjęcia. Parlament Europejski powinien współpracować ze środowiskiem naukowym, aby chronić europejskich obywateli - zarówno palących, jak i niepalących - poprzez wdrożenie strategii redukcji szkód.

Autor:
tost 1.jpg

Riccardo Polosa jest dyrektorem na Uniwersytecie w Katanii i Głównym Doradcą Naukowym LIAF.
https://www.facebook.com/Riccardo-Polos ... 913848672/
https://www.theparliamentmagazine.eu/ar ... ocialPilot
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość