Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2804
Lokalizacja:
Podziękował: 4706 razy
Otrzymał podzięk.: 5768 razy
Płeć: Kobieta

Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Postautor: basika » 01 gru 2018, 18:10

skok.jpg

Nooo, moi drodzy, to dopiero sensacja ! Otóż dzięki głosom Italy’s League and Five Stars (Coalition) podatek konsumpcyjny na e-liquidy zmniejszy się znacząco, bo o 90% w przypadku płynów nie zawierających nikotynę i 80% dla zawierających nikotynę.
Teraz trafił do Senate Finance Committee.

Od tej pory ma wynosić 4 centy za ml płynu bez nikotyny i 8 dla zawierających nikotynę. Będzie to znacząca redukcja w stosunku do poprzedniego podatku, który wynosił około 40 centów za ml dla obu rodzajów płynów.

Dopuszczona będzie również sprzedaż internetowa liquidów pod warunkiem, że producenci zarejestrują się w magazynie podatkowym ( celnym). Oczywiście producenci muszą przestrzegać dyrektywy tytoniowej i maksymalne stężenie nikotyny nie może przekraczać 20 miligramów na mililitr. Podobne ograniczenie dotyczy nikotyny wprowadzanej do obrotu w innych postaciach: proszku, żelu lub kapsułek. Za złamanie zakazu grozi grzywna w wysokości 150 tysięcy euro i utrata zezwolenia.

Włoscy politycy w końcu zrozumieli, że tak ogromy podatek spowodował odpływ vaperów na rynki zagraniczne, co nie było trudne do przewidzenia, ale oni dostrzegli to dopiero widząc mizerne wpływy do budżetu. Teraz liczą na 85 milionów euro, w przeciwieństwie do 5 milionów euro dotychczas osiąganych przez Departament Finansów.

To świetna wiadomość i kto wie, czy nie wpłynie w przyszłości na decyzje naszego rządu. Oczywiście jeśli nasz rząd potrafi myśleć i kalkulować, bo stanowczo lepiej uczyć się na błędach innych, niż na własnych. Ale to dopiero czas pokaże. A my gratulujemy naszym włoskim przyjaciołom, że się nie poddali. Trawestując znane wszystkim zdanie, można powiedzieć : „To mały krok dla vapera, ale wielki krok dla ludzkości” :P

*wino*

https://www.vapingpost.com/2018/11/30/i ... e-liquids/
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 247
Rejestracja: 06 maja 2018, 00:51
Punkty reputacji: 127
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 160 razy
Otrzymał podzięk.: 145 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Postautor: Pelikan2 » 01 gru 2018, 18:41

Widać idą po rozum do głowy. Dobrze jest też wykombinowana sprzedaż przez neta, bo jej zakaz to absurd totalny.
Np sklepy żeby ograniczyć sprzedaż małoletnim mogłyby wprowadzić dwuetapową weryfikację wieku, zdjęcie dokumentu (może być z zakrytą serią) + przelew z własnego rachunku - dokładnie tak jak to robią bukmacherzy, to by wystarczyło.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 11347
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 7460
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 3494 razy
Otrzymał podzięk.: 10927 razy
Płeć: nieokreślona

Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Postautor: Tommy Black » 01 gru 2018, 19:23

basika pisze:Dopuszczona będzie również sprzedaż internetowa liquidów pod warunkiem, że producenci zarejestrują się w magazynie podatkowym ( celnym). Oczywiście producenci muszą przestrzegać dyrektywy tytoniowej i maksymalne stężenie nikotyny nie może przekraczać 20 miligramów na mililitr.


To i kilka innych rozwiązań, w tym koncesje dla sklepów internetowych, proponowaliśmy MZ już na etapie spolecznych konsultacji nad implementacją dyrektywy. Bez echa. Wolę napisać bez echa niż przytaczać idiotycznie bezsensowną i nie na temat, argumentację MZ.

basika pisze:Włoscy politycy w końcu zrozumieli, że tak ogromy podatek spowodował odpływ vaperów na rynki zagraniczne, co nie było trudne do przewidzenia, ale oni dostrzegli to dopiero widząc mizerne wpływy do budżetu.


Nie. Oni wiedzieli o tym już dużo wcześniej. Jakoś nie wierzę że włoscy politycy to idioci. Tylko że sądzili że to się uda. Czyli marne pojęcie to oni mają o przedmiocie procedowania, ekonomii oraz waperstwie. Ale idiotami nie są, na pewno nie są...

basika pisze:To świetna wiadomość i kto wie, czy nie wpłynie w przyszłości na decyzje naszego rządu. Oczywiście jeśli nasz rząd potrafi myśleć i kalkulować, bo stanowczo lepiej uczyć się na błędach innych, niż na własnych.


Tylko dwa zdania a jakże różne oczekiwania.
Nie, nie wpłynie to na decyzje naszego rządu. Nasz rząd jest niezawisły i niepodległy i bardzo polski. Zaś uczenie się na błędach innych zamaist na własnych po prostu rządowi nie przystoi.
Obserwacja zapisana przez Jana Kochanowskiego ponad 400 lat temu, nadal pozostaje aktualna:

Cieszy mię ten rym: “Polak mądr po szkodzie”;
Lecz jeśli prawda i z tego nas zbodzie,
Nową przypowieść Polak sobie kupi,
Że i przed szkodą, i po szkodzie głupi.

Ale najważniejsza wiadomość tematu @basika to:
basika pisze:Otóż dzięki głosom Italy’s League and Five Stars (Coalition) podatek konsumpcyjny na e-liquidy zmniejszy się znacząco, bo o 90% w przypadku płynów nie zawierających nikotynę i 80% dla zawierających nikotynę.

No właśnie, jest we Włoszech partia polityczna którą udało się zainteresować problemem waperów. Która to zainteresowanie deklarowała i ze swoich deklaracji się wywiązała.
Ruch Pięciu Gwiazd jest aktualnie znaczącą siłą we włoskim parlamencie, wprowadził do parlamentu ponad 220 posłów i ponad 110 senatorów.Związany z M5S prawnik Giuseppe Conte, jest od 1 czerwca 2018 premierem Włoch.Ale to też zasluga włoskich waperów i włoskich stowarzyszeń waperskich. Nie dość że potrafili zorganizować ostre protesty, protesty zauwazone na całym świecie, to jeszcze potrafią pracować "u podstaw" i znaleźli dojście do najlepszej opcji, do brania pod uwagę ich postulatów na etapie legislacji.
U nas najbardziej aktywni swego czasu byli sami waperzy.I na etapie legislacji i za każdym razem kiedy rodziły się nowe pomysły, wspólne pomysły koncernów tytoniowych i rządu, na ukrócenie waperstwa.Nikt nam w niczym nie pomógł...a byli i tacy co przy okazji naszych protestów pilnowali swoich interesów. Ale to jest opowieść na inny moment i w innym miejscu. ;)
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3825
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2804
Lokalizacja:
Podziękował: 4706 razy
Otrzymał podzięk.: 5768 razy
Płeć: Kobieta

Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Postautor: basika » 01 gru 2018, 21:12

Tommy Black pisze:Nie. Oni wiedzieli o tym już dużo wcześniej. Jakoś nie wierzę że włoscy politycy to idioci. Tylko że sądzili że to się uda.


Sorry Tomku, ale jeśli oni sądzili że to się uda, to są IDIOTAMI. Każdy średnio rozgarnięty człowiek wie, że nadmierny fiskalizm przynosi skutek odwrotny od zamierzonego. Tych założonych 85 milionów euro też nie dostaną, bo za długo czekali. Przyroda nie znosi próżni. Włoscy vaperzy nabywają produkty poza granicami kraju, gdzie na pewno jest taniej i mają ich gdzieś. I bardzo dobrze *girl_f*
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1489
Rejestracja: 03 mar 2016, 12:41
Punkty reputacji: 1151
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 637 razy
Otrzymał podzięk.: 1201 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Postautor: slaviop » 03 gru 2018, 19:34

Pisałem dzisiaj z koleżanka z Włoch. Z Sereną Mauro. Wszyscy waperzy maja u nich wielkie święto. Ceny niżej. Jak pisała teraz to nawet najtańszy syf jakby lepiej smakował...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 708
Rejestracja: 18 lip 2015, 21:50
Punkty reputacji: 300
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 436 razy
Otrzymał podzięk.: 840 razy
Płeć: Mężczyzna

Włosi świętują ogromną obniżkę podatku akcyzowego na liquidy !

Postautor: DamianGR » 06 gru 2018, 01:13

Moim zdaniem duża część waperów , którzy przeszli przyspieszony kurs z omijania akcyzy nie ma żadnej motywacji aby teraz powracac do tych niższych stawek. Podejrzewam, że wpływy nie wzrosną. Ci co już wiedzą jak i skąd sprowadzać oleją system i akcyzę. I to by był idealny przykład dla innych jak nie należy wprowadzać akcyzy żeby nie zabić kury znoszącej złote jaja.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość