"W 2019 r. może w Polsce nie być papierosów."

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
ksx4system
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 33
Rejestracja: ndz gru 23, 2018 10:29 pm
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: "W 2019 r. może w Polsce nie być papierosów."

Postautor: ksx4system » pn gru 24, 2018 5:21 pm

Prohibicja i bezsensowne limitery zawsze kończą się w jeden sposób - błyskawicznym rozwojem czarnego rynku... Amerykanie nigdy nie pili tyle co w czasach prohibicji właśnie ;-)
Awatar użytkownika
Bimaczow
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 186
Rejestracja: ndz lip 01, 2018 3:30 pm
Lokalizacja: Beskidy
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 78 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: "W 2019 r. może w Polsce nie być papierosów."

Postautor: Bimaczow » pn gru 17, 2018 11:36 pm

Może trzeba za wczasu kupić nasiona tytoniu :-) tak w razie czego :-P jak by serio wprowadzili zakaz to będzie deficytowy towar :-) ... Z innej bajki nie paliłem zwykłej fajki od ponad miesiąca a może dwa ? No i w ten weekend zapaliłem i myslalem że puszczę pawia :-P a jak byście wiedzieli ile osób mówi mi " zamiast E zdrowiej jest palić zwykle fajki ! "
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: "W 2019 r. może w Polsce nie być papierosów."

Postautor: lesstro » pt gru 14, 2018 12:36 pm

Tych przemyconych zza wschodniej granicy to nawet NASA nie wyśledzi. O co tu chodzi? ...a wiem, w każdym pecie będzie teraz montowany chip. Podciągną to pod e-fajki i akcyzy nie trzeba będzie płacić? Brawo EU! A może to jest początek końca papierosów w naszej cywilizacji, no bo niby po co taka wiedza o migracji fajek komukolwiek, oby.
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 05, 2018 5:37 pm
Lokalizacja: Żory
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 92 razy
Płeć: Mężczyzna

"W 2019 r. może w Polsce nie być papierosów."

Postautor: zuczek » śr gru 12, 2018 8:53 am

Nie mogę napisać tego co pomyślałem po przeczytaniu zacytowanego tekstu, bo regulamin i dobre obyczaje nakazują wstrzemięźliwość.

Czasami myślę, że ludzie rządzący naszym krajem są jak mieszkańcy domu w którym odpada farba, rosną grzyby, w zlewie stoją brudne gary, w łazience zapchana umywalka i muszla klozetowa, .... a oni siedzą na środku pokoju i każdy struga sobie kijek do zaganiania owiec. Tyle że żaden z nich nie ma pastwiska nie ma owiec ..., nie ma pojęcia o zaganianiu :facepalm:
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

"W 2019 r. może w Polsce nie być papierosów."

Postautor: DamianGR » wt gru 11, 2018 5:30 pm

Polska Izba Handlu apeluje do premiera o przyspieszenie prac nad unijnym systemem śledzenia papierosów. Ten ma być wdrożony do 20 maja 2019 roku. A jak uważa PIH, system ten jest niezwykle komplikowany - zarówno pod względem technicznym, jak i logistycznym. Aby system wdrożyć, potrzebna jest jednak nowelizacja ustawy tytoniowej. A o postępie prac nie słychać. To PIH bardzo niepokoi.


Na taki artykuł dziś trafiłem. Dotyczy papierosów i nowej nowelizacji ustawy tytoniowej.
Zamieszczam bo może się okazać że sprawa dotyczy również e-papierosów, bo tak praktycznie je zakwalifikowano w ustawie.

https://finanse.wp.pl/w-2019-r-moze-w-p ... 051065985a

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 6 gości