Krótko w TVN o EIN

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2591
Otrzymał podzięk.: 5536 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: basika » 12 mar 2019, 19:40

robert pisze: ja naprawdę wierzę że oni muszą kiedyś powiedzieć prawdę.
Oni napisałem celowo z małej litery ;tylko na to zasługują.

Akurat w tym się zgadzamy. Przyjdzie czas że oni, jak piszesz, albo inni, powiedzą prawdę. Dzisiaj jeszcze nie ma czego świętować. W tym programie zwyczajnie zniszczona dobrą informację, strasząc na końcu. Też żałuję :((

Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 573
Podziękował: 3579 razy
Otrzymał podzięk.: 2069 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: robert » 12 mar 2019, 20:03

Aj, spróbuj dostrzec jakieś plusy. Ja je widzę. Od czegoś trzeba zacząć.
Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 464
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podzięk.: 1784 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Madzia » 12 mar 2019, 20:15

Bez przesady, program był dobry.. Nie ma co płakać ;)
Gdyby wszyscy we wszystkich mediach podawali chociaż takie informacje, to świat byłby piękny..

Ps. Robert ja też się lepiej czuję po tych 9-ciu latach chmurzenia, po 20-tu pewnie będzie bez zmian.. I tego się trzymajmy :-P
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 2591
Otrzymał podzięk.: 5536 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: basika » 12 mar 2019, 20:27

Madzia pisze:Bez przesady, program był dobry.. Nie ma co płakać ;)

A kto płacze?
Przytoczę swoje słowa.

basika pisze:Rzeczywiście powiedziano tam, że e-papierosy są mniej szkodliwe, i to jest jedyny pozytyw. Czekałam, jak się okazało, bezskutecznie, na informację jakie korzyści dla organizmu daje przerzucenie się z palenia tytoniu na e-papierosy. Przecież mogli wspomnieć o oczyszczeniu organizmu z toksycznych metali ciężkich, pozbyciu się zalegającej smoły w płucach, czy choćby poprawie wydolności serca.
Tymczasem ten eksperyment skupił się tylko na badaniu, które udowodniło wzrost ciśnienia przy wapowaniu, podobnie jak w przypadku palenia. W dodatku powiedziano to na końcu programu, niszcząc, całkowicie grzebiąc, pozytywną informację o tym, że waping jest mniej szkodliwy. I to pozostanie, niestety, w świadomości przeciętnego widza.

Bo czy jeden parametr, w dodatku nie najważniejszy, o czymś świadczy? Czy ktoś tam powiedział że, owszem, nikotyna może powodować wzrost ciśnienia, ale nie jest odpowiedzialna za stwardnienie tętnic, raka lub rozedmę płuc?

Problemy zdrowotne, które są powszechnie związane z długotrwałym stosowaniem nikotyny - w tym choroby serca, różne formy raka i udar, by wymienić tylko kilka - w dużej mierze wynikają z palenia papierosów tradycyjnych .

Nikotyna, której nie towarzyszy smoła, tlenek węgla i niezliczona ilość chemikaliów związanych z palnym tytoniem, może nasilać nadciśnienie , ale – podkreślam to - nie jest odpowiedzialna za stwardnienie tętnic, raka lub rozedmę płuc.
I to jest cholernie ważne!

Wróć do „W mediach - Komentarze”