Brawo Chyłka

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: mario_79 » ndz maja 26, 2019 8:12 am

No w pierwowzorze czyli serii książek Mroza, to ona kopciła analogi. Tutaj scenarzysta poszedł krok dalej, może też wapuje?
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: Tenmen » ndz maja 26, 2019 5:43 am

Szukałem, szukałem i znalazłem, okazało się że jeszcze nie mam całkowitej sklerozy;-)

Pamiętacie Rudolfa Heinza, bohatera dwóch powieści Mariusza Czubaja? Jeśli nie, to tytułem wstępu pozwolę sobie przywołać kilka informacji na temat tej postaci. Rudolf Heinz to miłośnik bluesa, który swoje sympatie muzyczne wyraża nie tylko słuchając ulubionej muzyki, ale też grając w bluesowym zespole; to także karateka oraz niestroniący od alkoholu palacz e-papierosów, koniecznie o smaku Chesterfieldów.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: lesstro » ndz kwie 28, 2019 2:57 pm

To jednak nie jest czarny scenariusz. Zasugerowałem się spojlerem @
Awatar użytkownika
seth13
, bo oglądam, jak bozia przykazała, na bieżąco w TV, a :ed: tkwi w szczegółach.
Nie wiem, jak jest w książce, ale w ekipie producentów filmu musiała być jakaś dobra waperska dusza, która rozumie te wszystkie nieżyciowe anomalie.
Czemuż to Chyłka na wózku wapuje, prawie że w szpitalu, a za chwilę Zordon mówi jej, że analoga nie może? Czyżby ukłon w stronę brytyjskiego podejścia do wapowania przez chorych w szpitalach?
Na stoliku w pokoiku hotelowym stoi, jak wół, tabliczka z zakazem palenia, a Chyłka to olewa i wapuje. Swoją drogą, czy ktoś z Państwa widział taką tabliczkę w takiej formie standu na biurku w jakimkolwiek hotelu? No właśnie tu jest ta kontrowersja, bo pokój hotelowy to nie miejsce publiczne, a raczej wynajęte własne lokum i nie podlega tym samym rygorom, co przestrzeń np. przystanku autobusowego, na którym Zordon prawie dostał mandat. :wtf: Skoro jest tylko zakaz palenia, a nie wapowania, to wszystko jasne.
Więc, albo jest to jakaś socjotechnika wobec nieświadomego wciąż społeczeństwa, albo wykrzyczany w ten sposób protest wobec aktualnej sytuacji. Można się także dopatrywać ukrytego, jak w obrazach Leonarda, przesłania zrozumiałego tylko dla garstki wybrańców, którzy tu o tym piszą, czytają i dyskutują.
Zobaczymy, co będzie dalej, może Chyłka sie wkurzy, że ma za mały zbiorniczek i zleci Zordonowi zakup większego szkiełka? :?
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: Tenmen » pt kwie 26, 2019 10:20 am

bbrodacz pisze:A czy ktoś czytał/słuchał książek z cylku "Chyłka"? Po pierwsze, "Zaginięcie" to tom 2. Pierwszy książkowy, czyli "Kasacja" ma być wypuszczony jako serial jesienią tego roku. Tam Chyłka wita się z Zordonem tym samym tekstem, z tym, że przy nim palącym Chesterfielda, zapala Malbaksa i owe "smrodzenie" odnosi się do gatunku analogów, nie do porównania analogów z ep. Niestety, przez to serial nieco traci, ale pewnie jedynie w oczach moich i paru zbzikowanych na punkcie ep osób. Cokolwiek, w pewnym momencie Zordon także przejdzie na ep. :)

A tak bajdełej, to Mróz fajny do posłuchania czy poczytania. Serie "Chyłka" i "Forst" mam za sobą, teraz na warsztacie "Wotum nieufności". I taka podpowiedź dla tych, którzy postanowią przebrnąć przez "Chyłkę". Przed 9 tomem polecam przeczytać "Hashtag" obie książki łączą się i warto wcześniej poznać postaci z "Umorzenia".


Ja słuchałem audiobooków z tej serii. polecam bo Gosztyła jak zwykle daje popis aktorstwa, po prostu rewelacja !!!
bbrodacz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pt gru 15, 2017 11:31 pm
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: bbrodacz » śr kwie 24, 2019 5:55 pm

A czy ktoś czytał/słuchał książek z cylku "Chyłka"? Po pierwsze, "Zaginięcie" to tom 2. Pierwszy książkowy, czyli "Kasacja" ma być wypuszczony jako serial jesienią tego roku. Tam Chyłka wita się z Zordonem tym samym tekstem, z tym, że przy nim palącym Chesterfielda, zapala Malbaksa i owe "smrodzenie" odnosi się do gatunku analogów, nie do porównania analogów z ep. Niestety, przez to serial nieco traci, ale pewnie jedynie w oczach moich i paru zbzikowanych na punkcie ep osób. Cokolwiek, w pewnym momencie Zordon także przejdzie na ep. :)

A tak bajdełej, to Mróz fajny do posłuchania czy poczytania. Serie "Chyłka" i "Forst" mam za sobą, teraz na warsztacie "Wotum nieufności". I taka podpowiedź dla tych, którzy postanowią przebrnąć przez "Chyłkę". Przed 9 tomem polecam przeczytać "Hashtag" obie książki łączą się i warto wcześniej poznać postaci z "Umorzenia".
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: Tommy Black » pt kwie 19, 2019 9:53 am

lesstro pisze:
seth13 pisze:No i tyli, Chyłka już ciumka analogi :D

Jednak czarny scenariusz. A ja dopatruję się tu spisku koncernów.


Nie, to po prostu kwintescencja całego naszego ruchu waperskiego. Stagnacji, karczemnego wręcz olewania...
Gdyby ktoś wpadł na pomysł wyposażenia Chyłki w porządny sprzęt, zadbał aby na planie nie brakowało dobrych płynów, ta chmurzylaby do dziś. Nie tylko na planie filmowym.
Stało się jedak przewidywalnie. Któryś z koncernów wyczekał na odpowiedni moment i nie przegapił wielkiej szansy pokazania producentom ein, gdzie ich miejsce. Który to był koncern dowiemy się niebawem, na przypadkowych zbliżeniach paczek papierosów. :-P
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Brawo Chyłka

Postautor: lesstro » pt kwie 19, 2019 7:04 am

seth13 pisze:No i tyli, Chyłka już ciumka analogi :D

Jednak czarny scenariusz. A ja dopatruję się tu spisku koncernów.
Obrazek
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brawo Chyłka

Postautor: slaviop » czw kwie 18, 2019 3:25 pm

seth13 pisze:No i tyli, Chyłka już ciumka analogi :D
Bo za daleko ma do sklepu z liquidami...

Wysłane z mojego LG-H870 przy użyciu Tapatalka
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
seth13
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 134
Rejestracja: sob sty 26, 2019 8:45 am
Lokalizacja: Wałbrzych
Podziękował: 290 razy
Otrzymał podzięk.: 237 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brawo Chyłka

Postautor: seth13 » czw kwie 18, 2019 2:15 pm

No i tyli, Chyłka już ciumka analogi :D
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Brawo Chyłka

Postautor: iron64 » śr kwie 17, 2019 4:29 pm

Tommy dźwięk jest ogólnie tragiczny we wszystkich polskich produkcjach, wraz z żoną od dawna zastanawiamy się kto wypuszcza takie g... szeptuchy na rynek. Wyszło nam, że ludzie odpowiedzialni za dźwięk w polskich produkcjach specjalnie tak robią, żeby przypadkiem nikt nie powiedział "Dobre, bo Polskie". No nie ma innej opcji, to jest sabotaż zwyczajny.
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości