Fake newsy na temat e-papierosów, czyli nasza lista hańby

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 5908 razy

Postautor: basika » 14 maja 2019, 20:53

Tommy Black pisze:Lista hańby jest dobrym i mocnym tytułem...tyle że dość ogólnym i niewiele tu mówiącym wobec różnorodności tematów. Może to jakoś uściślić dla ułatwienia rzadziej zaglądającym użytkownikom?
Może - Lista hańby dziennikarskiej w sprawach ein ?

Haze pisze:A ja właśnie nie wiem czy "hańba" to dobre słowo... a w każdym razie w stosunku do pismaków.

Tommy Black pisze:Nie potrzebujemy co prawda tu " clickbajtów" ale modne, wiele mówiące dziś i pasujące tu sformułowanie fake news, byłoby na miejscu chyba.

Nie chciałabym ograniczać się tylko do pismaków. Na listę hańby dostanie się każdy kto kłamie na temat EIN, w tym dziennikarze, naukowcy, jak również lekarze, czy minister zdrowia. Postaramy się tak działać aby, jeśli się o niej dowiedzą, zaczęli ważyć słowa, zastanawiać się co mówią, lub piszą - przynajmniej jeśli chodzi o nasze polskie podwórko.
A jeśli chodzi o tytuł, to nie jestem do niego aż tak przywiązana aby go nie zmienić. Może taki będzie lepszy? : Fake newsy na temat e-papierosów, czyli nasza lista hańby

Awatar użytkownika
Haze
Ekspert
Ekspert
Punkty reputacji: 8500
Podziękował: 2617 razy
Otrzymał podzięk.: 3776 razy

Postautor: Haze » 14 maja 2019, 21:32

I to jest BARDZO DOBRA KONCEPCJA :beer:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4380
Podziękował: 1626 razy
Otrzymał podzięk.: 2198 razy

Postautor: Tomba » 29 maja 2019, 20:12

Aromaty do e-papierosów zwiększają ryzyko chorób serca ???

Coś takiego znalazłem dzisiaj w sieci: https://whatnext.pl/aromaty-do-e-papier ... rob-serca/
Źródło: https://medicalxpress.com/news/2019-05- ... 6UlCm0YRzQ
Nie wiem, czy było to już tu dyskutowane.
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14703
Podziękował: 6095 razy
Otrzymał podzięk.: 15473 razy

Postautor: Tommy Black » 29 maja 2019, 21:08

AUTOR:
Michał Andruszkiewicz
Sprzętem komputerowym interesuję się od dziecka, a ponad 10 lat piszę testy. Uwielbiam także dobrą książkę, grę czy serial, w szczególności jeśli jest to związane z fantastyką lub wymaga mocnego rozkminiania fabuły. Z wykształcenia jestem inżynierem biomedycznym także możecie spodziewać się newsów związanych także z tą tematyką.

Tekst autora:

Coraz więcej badań nad e-papierosami pokazuje, że nie są one tak zdrowe jak by się mogło wydawać. Najnowsze z nich pokazuje, że aromaty mogą zwiększać ryzyko wystąpienia chorób serca.

Naukowcy badali wpływ liquidu na komórki śródbłonka, które wyścielają wnętrze naczyń krwionośnych. Okazuje się, się po wystawianiu ich na działanie liquidu w warunkach laboratoryjnych, stają się one mniej żywe i mają zwiększone poziomy cząsteczek zaangażowanych w uszkadzanie DNA i śmierć komórek. Są one także mniej zdolne do tworzenia nowych naczyń czy migracji i uczestniczeniu w gojeniu się ran.

Naprawdę nie tyle trudno co bez sensu to komentować...naukowcy z księżyca, tekst przepisany z kilku źródeł pod zamówienie.Żadnej fabuły, żadnego rozkminiania! :lol:
Awatar użytkownika
Tomba
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 4380
Podziękował: 1626 razy
Otrzymał podzięk.: 2198 razy

Postautor: Tomba » 29 maja 2019, 21:38

Tommy Black pisze:Naprawdę nie tyle trudno co bez sensu to komentować...naukowcy z księżyca, tekst przepisany z kilku źródeł pod zamówienie.Żadnej fabuły, żadnego rozkminiania! :lol:

Też miałem wrażenie, że kolejne pierdy. Dlatego dałem znaki zapytania :)
FreeVapingPL
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 463
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 191 razy

Postautor: FreeVapingPL » 30 maja 2019, 03:40

Panowie, mi sie facet spodobał. Więcej tekstów typu "mniej żywe" i zacznę go cytować.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1539
Podziękował: 684 razy
Otrzymał podzięk.: 1583 razy

Postautor: Krasnal45 » 30 maja 2019, 07:09

Co Wy chcecie od pana Andruszkiewicza? Przecież napisał, że uwielbia dobre książki. W szczególności te związane z fantastyką :mrgreen:
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 10
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podzięk.: 600 razy

Postautor: 8A5HUD4 » 30 maja 2019, 14:51

Krasnal45 pisze:Co Wy chcecie od pana Andruszkiewicza? Przecież napisał, że uwielbia dobre książki. W szczególności te związane z fantastyką :mrgreen:

Coś sugerujesz? *mrgreen*
Też od małego lubiłem fantastykę, mam w domu nawet całkiem pokaźną kolekcję książek z tego gatunku, więc nie rozumiem o co chodzi :mrgreen:
Między Bukowskim, Orwell'em, Zafón'em i innymi, fajnie czasem sobie wrócić do Tolkiena czy innych książek.

Co do artykułu, przypomina mi on trochę tok rozumowania mojego znajomego z pracy, z którym sporadycznie gawędzę sobie na ławeczce pod drzewem. Jego (Świętej Pamięci już) wujek, pod koniec swojego życia przerzucił się na EIN - chorował na raka z tego co pamiętam, lekarz zabronił mu palić analogów. Kilka ostatnich miesięcy palił sobie elektronicznego papierosa, jakiegoś sticka typu iJust. Po kilku miesiącach w drodze do szpitala dostał udaru, co lekarze uznali za dość naturalną kolej rzeczy w jego wieku i przy jego stanie zdrowia. Lecz ów znajomy prowadzi teraz swego rodzaju krucjatę przeciwko EIN, bo gdyby nie ten elektroniczny papieros, udaru by nie dostał. Kolega, kolegi, kuzyna jego babki, czyli siódma woda po kisielu dla Zbyszka powiedział, że amerykańscy naukowcy dowiedli, iż każdy palacz EIN ma 150% większe prawdopodobieństwo dostania udaru od wszystkich innych. I teraz spróbuj przetłumaczyć coś tej ciemnej masie :lol: :lol: :lol:
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 0
Otrzymał podzięk.: 5908 razy

Postautor: basika » 30 maja 2019, 19:21

Szkoda czasu na komentowanie tych "rewelacji". Za to z przyjemnością wrzucę ten temat tam, gdzie jego miejsce, czyli do naszej listy hańby. *girl_f*

@
Awatar użytkownika
Tomba
, z tego powodu Twój tytuł został zmieniony. Wstawiłam go tylko do Twojego postu. :db:
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 463
Podziękował: 444 razy
Otrzymał podzięk.: 191 razy

Postautor: FreeVapingPL » 01 cze 2019, 06:12

Artykuły, które pojawiły się w mediach po tym badaniu, i po wniosku jaki wyciągnięto, mocno zdenerwowały Australian Tobacco Harm Reduction Association (ATHRA). Ta non-profit organizacja zaczęła tłumaczyć warunki testu i jego wyniki, i wypomnieli głupotę mediów (mieli na myśli również pana Andruszkiewicza?).

Podczas testu naukowcy moczyli ludzkie komórki naczyń krwionośnych w e-cieczy przez 48 godzin. Oczywiście stwierdzili oznaki zapalenia i pewną część komórek martwych.
ATHRA wyjaśnia, że zamoczenie komórek w płynie ma się nijak do tego jak na komórki wpływa wapowanie:
1. z racji zupełnie innej metody ekspozycji, bo przecież nie zalewamy naszych komórek bezpośrednio płynem, tylko wdychamy aerozol
2. z racji zupełnie innych dawek, bo nie inhalujemy się przez 48 godzin non-stop (chyba, że krakowskim smogiem)
3. i na koniec z racji tego, że komórka żyjąca w naszym organiźmie ma wsparcie systemów immunologicznych, więc może się bronić i regenerować

Oryginał: https://athra.org.au/blog/2019/05/29/mi ... ase-again/

Wróć do „W mediach - Komentarze”