Fake newsy na temat e-papierosów, czyli nasza lista hańby

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3892
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja:
Podziękował: 4788 razy
Otrzymał podzięk.: 5898 razy
Płeć: Kobieta

Fake newsy na temat e-papierosów, czyli nasza lista hańby

Postautor: basika » 03 cze 2019, 20:52

Ja tylko dodam, że dr Farsalinos też skomentował to "badanie" i także zarzucił mu przytoczone przez @
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
błędy. Przy okazji zwrócił uwagę, że w innej części badania zbadano skutki stosowania e-papierosa, lub papierosów tytoniowych poprzez pobranie surowicy od 5 palaczy i 4 użytkowników e-papierosów (z których 2 było podwójnymi użytkownikami) i stwierdził, że ta część badania ma ograniczoną wartość, ponieważ obejmuje bardzo niewielu uczestników, a jednocześnie nie jest w stanie stwierdzić jakie skutki dla zdrowia wywołują konkretne smaki. Zastanawiał się jak to możliwe, że tak trudno było znaleźć do badania tylko użytkowników e-papierosów aby nie łączyć ich w jedną grupę z podwójnymi użytkownikami. ;)

A wracając do smaków, w tym przypadku cynamonowego, to przypomniał, że aldehyd cynamonowy ma właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwnowotworowe, przeciwcukrzycowe i kardioprotekcyjne. Na przykład stwierdzono, że aldehyd cynamonowy zmniejsza poziomy glukozy w osoczu przez zwiększenie (tj. poprawę) wrażliwości na insulinę i zwiększenie wychwytu glukozy przez komórki oraz poprawę homeostazy lipidowej u szczurów z cukrzycą. Poza tym aldehyd cynamonowy ma właściwości przeciwdrobnoustrojowe, a te można wykorzystać do inaktywacji patogenów w żywności, ochrony zwierząt hodowlanych i drobiu przed infekcjami, a być może nawet przyczyniają się do leczenia opornych na leki zakażeń bakteryjnych.

Kardioprotekcyjne działanie aldehydu cynamonowego zapobiega przebudowie serca, zwłóknieniu i przerostowi, zmniejsza niedokrwienie uszkodzonego mięśnia sercowego przez zmniejszenie stresu oksydacyjnego i zwiększenie aktywności przeciwutleniającej, zmniejsza dysfunkcje śródbłonka, oraz ma właściwości przeciwzakrzepowe.

Zwrócił także uwagę na fakt, że aldehyd cynamonowy ma właściwości przeciwutleniające i przeciwzapalne w innych stanach chorobowych, takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, a także ma działanie przeciwnowotworowe i neuroprotekcyjne w przypadku choroby Alzheimera.
Na koniec podsumowuje:
Nie sugeruję, że aldehyd cynamonowy jest cudownym lekiem XXI wieku. Wszystkie powyżej cytowane badania były przeprowadzone na zwierzętach.
Nie sugeruję również, że jest bezpieczny, nieszkodliwy lub korzystny dla płynów do wapowania. Podkreślę jednak raz jeszcze, że w badaniu opublikowanym w JACC wykorzystano płyny e-papierosów w postaci płynnej. Zatem aldehyd cynamonowy w płynach o smaku cynamonowym nie różnił się od aldehydu cynamonowego obecnego w żywności. W rzeczywistości, jeśli zaobserwowane efekty przypisuje się aldehydowi cynamonowemu, wówczas aldehyd cynamonowy w produktach spożywczych musi być równie toksyczny dla komórek śródbłonka.


I to by były na tyle o tym "badaniu". I życzenia dla pana Michała Andruszkiewicza, aby lepiej się zajął czymś, na czym się zna. :lol:

http://www.ecigarette-research.org/rese ... ut-9kXiIiw

Awatar użytkownika
VapeLab
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 135
Rejestracja: 19 lut 2019, 12:59
Punkty reputacji: 54
Lokalizacja: Poznań / Pniewy
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 169 razy
Płeć: Mężczyzna

Fake newsy na temat e-papierosów, czyli nasza lista hańby

Postautor: VapeLab » 04 cze 2019, 01:17

Nie chcę zaśmiecać dyskusji, ale wtrącę tu również swoje trzy grosze. Jakby to powiedzieć, żeby nie przedłużać...
Moja matka jest lekarzem pracującym w dość specyficznym miejscu, ale to nie jest ważne. Jak większość osób parających się tą profesją zamawia sobie prenumeraty pism
jak "Medycyna po Dyplomie" etc. Żebyście Wy Drodzy Salonowicze wiedzieli jakie czasem tam artykuły się pojawiają szkalujące EIN to się w głowie nie mieści. Następnym razem jak wpadnę w odwiedziny i znów zacznę słuchać tyrady o szkodliwości, to będzie znaczyło, że pojawił się kolejny artykuł sponsorowany (te gazety w sumie to jak każda gazeta branżowa jedna wielka reklamówką). Jak uda mi się odnaleźć taki "artykuł" to machnę fotki i podrzucę tutaj celem dokonania werbalnego linczu :smile:
I krótka anegdotka, która pasuje do tego co napisałem powyżej:
Jak funkcjonowałem jeszcze jako człek stacjonarnie zaopatrujący lud pracujący w substancje niesmoliste, to po strzykawki, co jest logiczne, latało się do apteki, gdyż była kilka kroków dalej. Był tam taki stary farmaceuta, który wyżej s... no był osobą dość przemądrzałą. Kiedyś zapytał mi się, po co mi tyle tych strzykawek, gdyż obawiał się o mój los widząc we mnie reinkarnację Ryśka z Dżemu. Jego czujny nos wywęszył, że coś się dzieje. Oczywiście bez namysłu palnąłem, że mieszam sobie liquidy. Ledwo udało mi się dokończyć zdanie a w człowieka tego wstąpił sam diabeł, oczy mu zapłonęły jak Leninowi i niczym podopieczny Dzierżyńskiego rozpoczął przesłuchanie, którego wynik był dobrze znany. Zapamiętałem z tej całej sytuacji dwie ważne sprawy - wiedzę czerpał z jakiegoś pisma dla farmaceutów a sprawa dotyczyła POChP (czyli temat mocno oklepany).
Tak więc podsumowanie - pisma branżowe dla osób związanych z medycyną (przynajmniej w Polsce) w jakiś dziwny sposób wypowiadają się mocno negatywnie o EIN. Tutaj pozostaje już tylko miejsce na tworzenie teorii spiskowych :eek:

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość