Tajny projekt ustawy zakazującej produktów tytoniowych

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Posty: 1158
Rejestracja: 03 paź 2018, 10:59
Punkty reputacji: 2388
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 373 razy
Otrzymał podzięk.: 899 razy
Płeć: nieokreślona

Tajny projekt ustawy zakazującej produktów tytoniowych

Postautor: DooshPastesh » 11 lip 2019, 18:30

Owszem, masz prawo do podejmowania decyzji. A państwo ma prawo do podejmowania decyzji w imieniu WSZYSTKICH swoich obywateli w imię ogólnego dobra. Twojego też. Na szczęście masz jeszcze ten głos, i możesz to zmienić. To ty wybierasz rząd który podejmuje decyzję w imieniu twoim i wszystkich obywateli. Wszystkich. Nie tylko twoim.

Edit: Na szczęście w naszym postępowym państwie wszystko po staremu. Nikt nie wywraca świata do góry nogami więc na razie możesz spać spokojnie.
Centaurus + Peacemaker 25
Mirage + Taifun GTR
Checkmate + Destiny

Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Posty: 171
Rejestracja: 21 gru 2018, 15:21
Punkty reputacji: 492
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 470 razy
Otrzymał podzięk.: 198 razy
Płeć: Mężczyzna

Tajny projekt ustawy zakazującej produktów tytoniowych

Postautor: FreeVapingPL » 12 lip 2019, 00:30

@
Awatar użytkownika
sputnik
, podejmę rękawicę. Jak znajdziesz argumenty, żeby mi dowalić to przyjmę na klatę. Nawet ujemne punkty reputacji. Tylko proszę o argumenty. Hasło „popatrz szerzej” nie zaliczam do tej kategorii.

1. Ani Ministerstwo Zdrowia, ani rząd UK, nie wprowadziły w tym dokumencie zapisów o zakazie sprzedaży wyrobów tytoniowych do roku 2030.
Nawet w artykule zalinkowanym w pierwszym poście @
Awatar użytkownika
DooshPastesh
a jest napisane, że „Rząd w Londynie ma nadzieję, że do 2030 roku uda się całkowicie wyeliminować zjawisko palenia papierosów.” A nie, że zabronia sprzedaży.
Oni nic nie zakażą. To (pierwsze) ważne, bo inaczej od samego początku źle rozumie się ich plan. Oni chcą wyeliminować zjawisko palenia.

2. Drugie ważne - wyeliminować nie znaczy tu zabronić. Zgodnie z planem „smoke-free by 2030”, rząd UK chce zredukować liczbę palaczy do poziomu poniżej 5%. Te 5% dobrze brzmi, stąd taka liczba akurat podawana przez rząd i media, bo w serwisie NHS nie mogę jej znaleźć. Ale w serwisach rządowych już jest pięknie nazwana ‘golden target’:
A smokefree NHS will support anyone using, visiting and working in the NHS to quit – helping us to reach that golden 5% target and a smokefree nation.

Pełny artykuł TUTAJ
Podsumowując, palenie analogów nie będzie zabronione. Nikt nie ukaże palaczy analogów. Nikt brutalnie nie zredukuje skali nałogu do 0%.

3. Ten plan nie jest tajny. To dokument nazwano tajnym, bo zanim go ogłoszono wpadł w ręcę kogoś spoza grupy ludzi nad nim pracujących. A oficjalnie miał być ogłoszony w przyszłym tygodniu: „Według „Daily Mail” antynikotynową strategię w przyszłym tygodniu ma zaprezentować minister zdrowia Matt Hancock.”
Media to podchwyciły, bo zapisy w dokumencie są cholernie upierdliwe dla koncernów tytoniowych. Tak jak w podlinkowanym artykule napisano „Nowy plan z pewnością nie spodoba się koncernom tytoniowym, na które — wbrew ich interesom — zostanie przerzucona odpowiedzialność za skutecznie zniechęcenie Brytyjczyków do palenia.”

4. Ta przerzucona odpowiedzialność na koncerny tytoniowe to:
a. Fiansowanie lub współfinansowanie „NHS local stop smoking services” czyli lokalnych punktów wsparcia dla wszystkich uzależnionych szukających sposobów porzucenia analogów. Obecnie te punkty są utrzymywane z budżetu (podatków).
b. Załączanie do każdej paczki analogów krótkich ulotek informacyjnych. Nie ujawniono jednak, jakie informacje mają byc zawarte w ulotkach


Oczywiście NHS nie tylko pisze i ogłasza. Oni wspierają badania nad skutecznymi metodami pomocy w rzuceniu nałogu. Metoda, która jest dla nas akurat ważna to EIN. I o niej jest sporo ciekawych oficjalnych informacji w serwisie NHS i właśnie we wspomnianych wcześniej lokalnych punktach wsparcia.

NHS tak popiera EIN, że promuje te produkty w szpitalach. Otwarto już dwa sklepy waperskie w West Midlands (więcej TUTAJ). Na terenie szpitala Chesterfield Royal Hospital zewolono wapować, oczywiście z pewnymi ograniczeniami (więcej TUTAJ).

Nie moge juz znaleźć artykułów mówiących o rozdawaniu produktów EIN wśród biedniejszej części ludności w UK, ale to też jedna z metod wypierania analogów.

Patrząc na to szerzej :) ludzie w UK, którzy popadli w nałóg palenia papierosów nie są pozostawieni bez pomocy. Widzę tam dosyć rozsądny plan.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
sputnik
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 25
Rejestracja: 23 kwie 2019, 22:06
Punkty reputacji: 22
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 13 razy
Płeć: Mężczyzna

Tajny projekt ustawy zakazującej produktów tytoniowych

Postautor: sputnik » 12 lip 2019, 07:48

FreeVapingPL pisze:@sputnik, podejmę rękawicę. Jak znajdziesz argumenty, żeby mi dowalić to przyjmę na klatę. Nawet ujemne punkty reputacji. Tylko proszę o argumenty. Hasło „popatrz szerzej” nie zaliczam do tej kategorii.


Dziękuję ślicznie za twojego posta :beer: który zmienia całkowicie moje spojrzenie na ten projekt ustawy. Wcześniejszymi wpisami sugerowałem się tym linkiem https://spidersweb.pl/bizblog/palenie-p ... ego-rzadu/ gdzie już we wstępie napisali cyt. "palacze muszą porzucić nałóg lub chociaż przerzucić się na e-papierosy lub podgrzewacze tytoniu, takie jak IQOS." Tak zrozumiałem ten artykuł i dlatego zaśmierdziało mi dyktaturą. :wow:

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość