Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » pn cze 29, 2020 6:37 pm

Nowych podatków nie wprowadza się w trakcie wyborów, po wyborach wróci do normy, a sam zapis pewnie zniknie ze strony.
Obrazek
Abogado
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: czw cze 11, 2020 10:42 am
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Abogado » pn cze 29, 2020 6:18 pm

Zgodnie z projektem rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 26 czerwca 2020 roku. Rząd zaniechania poboru opłaty do 30 września 2020 roku. To jednak na razie tylko projekt widniejący na stronie RCL.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 8:30 pm

@
Awatar użytkownika
Halah
odpisze tutaj, bo nie mogę inaczej. Dalsza część nie była nigdzie publikowana.
A co do arta na jakimś portalu, to chyba wszystko zależy od tego jak go napiszesz, nie musi to być art reklamowy przecież. Stricte reklamowy. Mam w głowie pewien plan, jak będę mieć dobry dzień to coś naskrobę. Oczywiście najpierw przedstawię to tutaj poddając ocenie. Ale (zawsze jakieś musi być) muszę mieć dobry dzień, wtedy i tylko wtedy klawiatura pisze sama.

@
Awatar użytkownika
Halah
dwie części dałem na Salonie, ale jest więcej. Takie tam fiksum dyrdum. ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 11:11 am

Pamiętasz ją jeszcze? Zaskoczony jestem. Dopisałem co prawda ciąg dalszy do niej, ale utkwił na dysku w czeluściach zer i jedynek i tam już pewnie zostanie.
A jak ich uświadamiać to nie wiem, reklamą nie można oczywiście, że nie. Ale może jakiś art na wp.pl z opisem czegoś fajnego na Salonie? Nawet jak nie wp to może inny mniejszy portal? Ale nie jakieś drętwy z samymi faktami, bo kto to przeczyta.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Halah » sob cze 27, 2020 11:03 am

Tylko jak ich tu edukować @
Awatar użytkownika
iron64
...? "Reklama" i "promowanie EIN" zakazane prawnie, więc nie ma co się podkładać. Nie możemy roznosić ulotek "Zapraszamy do Salonu Rozchmurzonych" bo jeszcze paragraf na nas znajdą i będzie jak w Twojej surrealistycznej historii. ;) Ja swoich znajomych zapraszam do Salonu, ale jest to ustne zaproszenie i zawsze mogę się wyprzeć, że to nie ja! :P Natomiast jak ich uświadamiać, tych naszych zielonych, to jest problem moim zdaniem. Poza tym pytanie, czy komuś będzie na rękę uświadamianie ich? Bo jak już tutaj padło, niektóre Vape Shopy z nich właśnie będą żyły czy dogorywały, więc dlaczego miałyby strzelać sobie w stopę? Mówię głównie o dużych sieciach. Ale to jest oddzielny problem... :(
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 10:51 am

Dlatego teraz ważne jest uświadamianie zielonych, bo bardziej obeznani w temacie wyskoczą z kotła, jak ta żaba wrzucona do wrzątku. Ale sam artykuł uważam, za dobry. Dobry fundament do dalszych. Niestety z drugiej strony wiem, że nikt tego tematu dalej nie pociągnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Halah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 468
Rejestracja: wt lut 18, 2020 4:24 pm
Lokalizacja: Polska
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1109 razy
Płeć: Kobieta

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Halah » sob cze 27, 2020 10:42 am

Właśnie z tego wynikało to moje "dramatyzowanie" w temacie o zapasach. Otóż samo wprowadzenie akcyzy niespecjalnie mnie bulwersuje, ale już jej kwota... Najpierw miało być 70 gr, później 50, a skończyło się na 67 gr...? Jak to zadziałało? Ja rozumiem, akcyza, wapowanie też nałóg i tak dalej. Z tego powodu, akcyza okay, ale w kwocie 10 gr na ml i byłoby okay. Zobaczyć co się stanie z rynkiem i później ewentualnie stopniowo podnosić. Bo taka kwota jak ma wejść w życie, zabije rynek, zabije kieszenie waperów bardziej "zielonych" niż my, oraz zabije tych waperów, którzy wrócą do analogów. Ja mam poczucie niesprawiedliwości z powodu tej wysokiej kwoty... i tego, że akcyzą zostają objęte płyny i nawet składniki bazowe bez nikotyny, to jest dla mnie paranoja.
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1235
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1549 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Krytyk » sob cze 27, 2020 10:13 am

Jeżeli ktoś uczy się na swoich błędach jest inteligentny. Na czyichś jeszcze lepiej. Jeżeli ktoś widzi błędy innych i je powiela, to nie mam pytań. Tak jak piszecie - wystarczy zobaczyć co było we Włoszech.

Coś jak z bramkami na autostradach, o czym już chyba kiedyś wspominałem. Jakieś 15 lat temu jak jechałem do Chorwacji na urlop w Słowenii były bramki i kolejki na autostradach. Bardzo dobrze pamiętam stanie w kilometrowej kolejce w samochodzie bez klimy w środku lata. Kilka lat później wprowadzili winiety i przejazd przez kraj był szybki i przyjemny. Tymczasem patrzę do gazety i czytam, że u nas stawiają bramki. Do autostrady mam jakieś 10 km. Kiedyś korzystałem z niej często, a od kilku lat jeżdżę bocznymi drogami, bo często szybciej przemieszczę się w ten sposób niż po autostradzie. Ech...
:facepalm1:

Poza tym raczej przyzwyczajeni jesteśmy do stopniowego podnoszenia cen, żeby zachować "syndrom gotowanej żaby", ale z nami postanowili się nie patyczkować. :|
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Krasnal45 » sob cze 27, 2020 8:59 am

Dokładnie. Dobrze że wspomniałeś, że to hipotetyczna kasa, a przykłady już były, chociażby z Włoch, gdzie z przewidywanych zysków z akcyzy nie wyciągnięto bodajże nawet 10% i mozna było jakieś wnioski wyciągnąć ale po co. Łatwiej udupić kilkudziesięciu, czy kilkuset drobnych przedsiębiorców i przypodobać się tym samym, kartelom BigTobacco.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3675
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3223 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 8:32 am

Ja uważam, że jednak nadal jest trochę śmietanki, ale to inny temat jednak.
Ale wracając do tematu, skoro już ustaliliśmy, że ich napędza kasa, nawet ta czysto hipotetyczna jak ta z akcyzy na EIN, to zrobią tak żeby mieć tych hipotetycznych zysków jak najwięcej. Nie uczą się przy tym na błędach innych i prą do przodu nie patrząc na nic. Jak się obudzą z ręką w nocniku to może wtedy przyjdzie opamiętanie, ale tylko może.
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 14 gości