Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Tenmen » sob cze 27, 2020 8:20 am

Ironku mój równolatku, za równo ty jak i ja żyjemy na tym świecie dosyć długo widzieliśmy dużo i słyszeliśmy. Dlatego mój stosunek do polityków i ich intencji jest bardzo cyniczny, Polityk w Polsce to zawodowy kłamca, karierowicz, człowiek bez zasad to taki ktoś kto obieca wyborcom most tam gdzie nie ma rzeki. W Polsce nie ma klasy politycznej tzw.śmietanki, gdyż wydarzenia historyczne spowodowały że ci najwybitniejsi przedstawiciele zostali wymordowani. Dlatego kończąc mój przydługi wywód stwierdzam że tylko głupiec i naiwny wierzy że w tym wypadku chodzi im o nasze zdrowie i dobro, KASA to ich napędza.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 7:43 am

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
ty jesteś świadomym użytkownikiem, ale zapominasz, że jest rzesza użytkowników nieświadomych, którzy na zakupy chodzą do sklepów EIN i nawet nie wiedzą, że wapują glicerynę z glikolem. ;) Te ceny właśnie odnoszą się do nich. Idzie taki waper, kupuje premix w kolorowej butelce, do tego "shota", miesza pod sklepem i wlewa do Smoka (połowa przy okazji się wylewa dołem, bo zapomniał zamknąć air hola). To też waper, tyle, że z naszej perspektywy trochę zielony, za to z perspektywy sklepu złoty klient. Akcyza głównie wpłynie na nich. I tu płynnie dochodzimy do drugiej kwestii, którą poruszył @
Awatar użytkownika
Tenmen
.

Tenmenku, na serio uważasz, że państwu zależy na Twoim i moim zdrowiu??! Odpowiedz sam sobie, tylko uczciwie. Rządowi zależy głównie na kasie, a tą dostali od koncernów i są zadowoleni, jak przy okazji takich klientów jak wyżej opisałem, jeszcze dodatkowo złupią to będą wniebowzięci. Myślę, że część ludzi wróci do analogów i też kasa będzie się zgadzać. I proszę tego nie odbierać jako atak na PIS, bo ja jestem mocno krytyczny do polityków ogółem, więc nawet jeśli nadal u steru byłoby PO+PSL napisałbym to samo.

Czarny rynek, szara strefa oczywiście się rozwinie, ale ja nie zamierzam kupować "od Ruskich" niczego. Z kilku powodów, ale głównym jest to, że wolę jednak towar ze sprawdzonego źródła, a nie od Heńka z garażu w pobliżu. Jak będzie trzeba pojadę do południowych lub zachodnich sąsiadów i kupię tam w sklepie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Tenmen » sob cze 27, 2020 7:26 am

Nie bardzo mi się chce wierzyć żeby podniesiono ceny do tak horrendalnego poziomu, przecież to wylanie dziecka razem z kąpielą. Naszej 'kochanej" władzy zależy przecież na ściągnięciu z branży EIN kasy a przy takiej podwyżce tych pieniędzy dużych nie będzie, bo ludzie po prostu nie będą kupować. Rozwinie się za to czarny rynek, poza tym Polacy nie takie przepisy potrafią omijać.
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Krasnal45 » sob cze 27, 2020 7:06 am

Powiedz mi, który producent, "wyprodukuje" mieszaninę glikolu i gliceryny i na butelce umieści etykietę z napisem "Produkt z przeznaczenie zastosowania w EIN". Który sprzedawca przy zdrowych zmysłach, niezależnie czy z Vapeshopu, czy ze sklepu kosmetycznego, z kiosku, ze straganu, umieści taki produkt na półce?
Owszem, Vapeshopy dostaną w dupę, bo siłą rzeczy, nawet czysty glikol, czy czysta gliceryna, ma w domniemaniu przeznaczenie do EIN i nie będzie tu pomiłuj ze strony US i innych organów kontrolnych. Natomiast, już ta sama czysta gliceryna, ten sam czysty glikol, nawet aromaty spożywcze, sprzedawane poza siecią Vapeshopów, w żaden sposób nie podpadają pod akcyzę, bo niby dlaczego? Nie ma żadnej możliwości zweryfikowania w jakim celu nabywasz glikol, glicerynę czy aromat do ciasta.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 6:40 am

Nie do końca zgadzam się z tym, że pitoli. Mówi nawet z sensem, po akcyzie kupując nikotynę, glikol i glicerynę oraz aromat w sklepach EIN tyle może to kosztować. Musiałbym policzyć, ale sądzę, że taka cena może być realna.
Moim zdaniem artykuł ma na celu lekkie opamiętanie się rządu, ale nie sądzę aby się udało.
A ty czemu uważasz, że to pitolenie?
Obrazek
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: Krasnal45 » sob cze 27, 2020 6:02 am

Dziś baza do takiej domowej produkcji płynu kosztuje za 100 ml ok. 9 zł. Z akcyzą ta cena wzrośnie do co najmniej... 75 zł. Oznacza to ok. 800 proc. podwyżki - mówi Przemysław Jaskóła ze Stowarzyszenia Vaping Association Polska (VAP).

Jaki jest cel takiego pitolenia? I to pitoli człowiek niby z branży??? Czy ja czegoś nie rozumiem?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Akcyza na e-papierosy wywinduje ceny nawet o 800 proc.

Postautor: iron64 » sob cze 27, 2020 3:47 am

Od 1 lipca liquidy do e-papierosów będą objęte akcyzą. Branża e-papierosów zapowiada gwałtowny wzrost cen. Ale na tym może się nie skończyć. Wprowadzenie akcyzy we Włoszech doprowadziło do bankructwa 70 proc. firm z branży. W rządzie argumentują, że najważniejsze jest zdrowie, głównie młodzieży.
- Podatek znacząco podwyższy ceny. W sieciach, gdzie są nieco tańsze płyny, ten wzrost szacujemy na minimalnym poziomie ok. 5,5 zł netto, z VAT będzie to ok. 6,6 zł za buteleczkę 10 ml - mówi handlowiec z popularnego sklepu.

Warto tu jednak wspomnieć, że taka buteleczka płynu z nikotyną kosztowała średnio ok. 6 zł. Ceny wzrosną zatem o 100 proc.

10 ml to zgodnie z unijnymi przepisami maksymalna dopuszczalna pojemność opakowań dla płynu z nikotyną. W większych buteleczkach o pojemności 20 ml sprzedawane są liquidy bez nikotyny. One również zostaną objęte akcyzą, a ich cena wzrośnie średnio o ok. 15 zł, czyli też o ok. 100 proc.

https://www.money.pl/gospodarka/akcyza- ... 5473a.html
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości