27 testów behawioralnych, 82 analizy chemiczne, 35 testów wpływu na komórki oraz 20 badań klinicznych

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

27 testów behawioralnych, 82 analizy chemiczne, 35 testów wpływu na komórki oraz 20 badań klinicznych

Postautor: Nautilus » wt paź 26, 2021 11:10 am

Nie mogę już edytować wpisu (można połączyć, albo zostawić, jak jest).

Przeglądając internet znów trafiłem na Vype/Vuse i sporo mi się rozjaśniło w głowie. Wróciłem do artykułów na "szacownej" stronie naTemat i przejrzałem je jeszcze raz, aby zweryfikować swoje podejrzenia. Pisząc poprzedni post nie zwróciłem uwagi na wszystkie szczegóły i byłem bardzo zaskoczony, że tym razem tekst sponsorowany propaguje e-papierosy, zamiast je krytykować. Już przywykłem, że koncerny tytoniowe niejawnie działają na rzecz dyskredytowania EIN i opłacają artykuły sponsorowane o swoich podgrzewaczach tytoniu. A tu były przecież artykuły sponsorowane promujące e-papierosa, choć dość nachalnie promujące jedną markę. Artykuły na wspomnianej stronie promują w zasadzie tylko kilka marek, a wszystkie one należą do wielkiego producenta papierosów, czyli British American Tobacco. Mowa tutaj o już wspomnianej marce Vuse (wcześniej Vype), glo (podgrzewacze tytoniu), VELO (saszetki nikotynowe) i sieci sprzedaży eSmoking World (spółka zależna CHIC Sp. z o.o.). Zainteresowani mogą kliknąć pod artykułem tag "E-papierosy" i przejrzeć pozostałe treści, aby samemu to zweryfikować.

A ja głupi myślałem, że jakaś niezależna marka próbuje się przedrzeć do mediów, które systematycznie piszą to, czego by chciały koncerny tytoniowe. Nagle okazuje się, że BAT próbuje wejść na rynek e-papierosów, gdyż spada im sprzedaż papierosów tradycyjnych. Jest to tylko część wielkiej kampanii, która ma głównie promować podgrzewacze tytoniu, a ponieważ sprzedają się raczej poniżej oczekiwań, to przy okazji uszczknąć trochę rynku EIN.

Dla osób, które trafiły tutaj, gdyż chcą odstawić zwykłe papierosy i szukają alternatyw. Rynek EIN jest dość duży i bardzo zróżnicowany. Istnieją na nim dziesiątki firm (a pewnie setki), których produkty zazwyczaj są systemami otwartymi i w większości przypadków są kompatybilne ze sobą (mocowanie atomizerów, rodzaje ogniw zasilających, wymiary ustników itp). Całość dopełnia szeroki wybór płynów (liquidów), premiksów i aromatów. Wybór systemu zamkniętego, który oferuje 1-3 typy urządzenia na gotowe, jednorazowe wkłady nie jest uzasadniony ekonomicznie. Oczywiście takie rozwiązanie ma swoje zalety (nie trzeba wybierać i dopasowywać, kupuje się gotowy asortyment działający "na klik"), ale bogactwo EIN powoduje, że warto przemyśleć systemy otwarte. Warto poczytać to forum i podjąć racjonalną decyzję przy wyborze e-papierosa.

Dla zainteresowanych podgrzewaczami tytoniu jest ten wątek:
viewtopic.php?f=20&t=2898

Tutaj można poczytać o Juul i Vuse w kontekście walki z EIN:
viewtopic.php?f=20&t=7855&p=88005&hilit=vuse#p88005
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 161
Rejestracja: sob sie 10, 2019 7:05 am
Lokalizacja:
Podziękował: 211 razy
Otrzymał podzięk.: 249 razy
Płeć: Mężczyzna

27 testów behawioralnych, 82 analizy chemiczne, 35 testów wpływu na komórki oraz 20 badań klinicznych

Postautor: Nautilus » wt paź 19, 2021 2:21 pm

To miłe, że ktoś dobrze napisał o EIN, ale pewien niesmak pozostał. Jest to ewidentnie tekst sponsorowany, a o e-papierosach można pisać pozytywnie w obiektywny sposób. Nasz system dostarczania nikotyny do organizmu broni się sam, podpłacać muszą producenci innych rozwiązań (co prawdopodobnie chętnie robią, budżety mają duże i część wydają na dyskredytowanie EIN). Tu coś innego, promocja e-papierosa. Zastanawia mnie od kiedy Vuse ePen jest jednym z rynkowych liderów, ja pierwszy raz się z tym spotykam, ale może tylko u nas jest to mało popularny system. Ostatecznie to dobrze, że ktoś odstawi zwyczajne papierosy i sięgnie choćby po ten wychwalany w artykule wynalazek, choć jest wiele ciekawszych urządzeń na rynku. Im więcej ludzi porzuci papierosy analogowe na rzecz EIN, tym zdrowszym społeczeństwem będziemy.

Czy doczekamy czasów, gdy kompetentni dziennikarze podejmą temat EIN rzetelnie i obiektywnie, bez wątpliwej motywacji?

Uzupełnienie: Widzę, że tamtejsza redakcja bardzo aktywnie promuje markę Vype/Vuse. Inny ich tekst nosi tytuł "Wciąż palimy, ale coraz częściej “wapujemy”. E-papierosy pomagają w rzucaniu nałogu?" i również wspomina o systemie tego producenta. Dobrze, jeśli kogoś odciągną od palenia tytoniu na rzecz e-papierosów, ale mogliby robić to obiektywnie i bez wskazywania konkretnej marki. Mam nadzieję, że część ich czytelników trafi na nasze forum i dowie się, że mają do wyboru bardzo różnorodne i tańsze w eksploatacji rozwiązania, niż wychwalane tam urządzenie.

Link do wspomnianego artykułu:
https://natemat.pl/zdrowie/344593,e-papierosy-pomagaja-rzucic-palenie-czy-strategia-redukcji-szkod-dziala.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

27 testów behawioralnych, 82 analizy chemiczne, 35 testów wpływu na komórki oraz 20 badań klinicznych

Postautor: PucH2 » wt paź 19, 2021 6:06 am

Obrazek

Najmniej szkodliwa alternatywa dla palaczy? Naukowcy określili skalę ryzyka
Dalej też się miło czyta, gdyby nie ale. No cóż w lokacji produktu/reklamie wszystko jest względne nawet jak prawdziwe. I tak warto przeczytać zanim woda w płucu popsuje tą reklamę.

https://natemat.pl/zdrowie/378867,najmn ... ale-ryzyka

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 16 gości