Co zrobią Chińczycy?

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 14 gru 2016, 11:10
Punkty reputacji: 1332
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podzięk.: 516 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: lesstro » 07 gru 2021, 13:23

Nie odkryję Ameryki, jeśli powiem, że ostatnie lata to ciągłe pasmo gnębienia i dyskryminacji vapingu, zarówno branży i przeciętnych użytkowników. Ale teraz zrobiło się naprawdę groźnie. Nie żebym znów krakał, ale trzeba przygotować się na najgorsze. Tak było z ustawa nikotynowa, później akcyza, uszczelnienia celne, opodatkowanie zakupów z Ali, ostatnio braki w akumulatorkach i może kilka innych rzeczy. Pamiętacie, jak kilka lat temu wszyscy gdybali, co to będzie i jakoś damy sobie radę? No to przeczytajcie sobie to - https://vaping360.com/vape-news/112101/ ... -products/
Będzie się działo, ja Wam to mówię. :budda:
Obrazek
Awatar użytkownika
Miodu
Moderator
Moderator
Posty: 4764
Rejestracja: 20 cze 2015, 08:38
Punkty reputacji: 5694
Lokalizacja: Tychy
Podziękował: 2609 razy
Otrzymał podzięk.: 4890 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Miodu » 07 gru 2021, 13:56

Pozwolisz @
Awatar użytkownika
lesstro
, że wsadzę tłumaczenie tego artykułu.

Wkrótce po ogłoszeniu, że produkty waporyzacyjne będą regulowane przez państwową administrację monopolu tytoniowego (STMA), chiński rząd zaczął przejmować kontrolę nad branżą. Istnieje obawa, że ​​amerykańskie i europejskie rynki wapowania mogą ucierpieć, jeśli nowe chińskie przepisy zostaną zastosowane do eksportowanych produktów.
Pod koniec zeszłego tygodnia STMA wydała projekt zasad, które wymagają od producentów spełnienia wymaganych norm produkcyjnych i projektowych przed zarejestrowaniem się w monopolu. Według agencji Reuters firmy muszą uzyskać licencję od STMA po udowodnieniu, że mają wystarczające fundusze na legalną produkcję i obiekt spełniający wymagane standardy. Monopoly Authority powiedział również, że stworzy „ujednoliconą krajową platformę zarządzania elektronicznymi papierosami”, za pośrednictwem której licencjonowani hurtownicy i detaliści będą musieli sprzedawać.
Dyrektor firmy SMOORE powiedział firmie Filter, że projekt przepisów nakazuje, aby urządzenia były produktami o zamkniętym systemie, które nie pozwalają na ponowne napełnianie lub manipulowanie. Przepisy określają również maksymalną moc nikotyny 20 mg/ml — taką samą jak norma Unii Europejskiej dotycząca wyrobów tytoniowych (TPD). (Limit 20 mg/ml obowiązuje również w Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Izraelu i innych krajach).
SMOORE powiedział firmie Filter, że chiński rząd nie sprecyzował, czy nowe normy są przeznaczone tylko dla produktów sprzedawanych na rynku chińskim, czy też będą miały zastosowanie do produktów eksportowanych.
Jeśli standardy produkcyjne zostaną zastosowane do produktów eksportowanych z Chin, całkowicie podważyłoby to rynki produktów do wapowania na całym świecie, ponieważ połowa lub więcej sprzedawanych produktów to systemy otwarte, które są przeznaczone do ponownego napełniania butelkowanym e-liquidem.
Chińscy producenci wytwarzają prawie cały sprzęt używany na całym świecie. Vaperzy w USA, Europie i krajach na całym świecie polegają na chińskich modach, zbiornikach i atomizerach, aby używać butelkowany liquid, który preferują – a producenci e-liquidów mieliby trudności z przetrwaniem bez chińskich urządzeń do e-papierosów.
Nawet SMOORE — ogromna firma produkująca urządzenia i atomizery dla wielu głównych marek produktów z systemem zamkniętym — ucierpiałaby, gdyby jej marka VAPORESSO została zmuszona do zaprzestania produkcji produktów systemu otwartego.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga w paszczy
Awatar użytkownika
Trissot
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 17
Rejestracja: 09 lut 2020, 21:03
Punkty reputacji: 16
Lokalizacja: Bełchatów
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podzięk.: 22 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Trissot » 07 gru 2021, 13:58

Po lekturze artykułu nasuwa mi się jedno pytanie :
Czy to kolejny skok na kasę poprzez eliminację konkurencji ?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18888
Rejestracja: 05 cze 2015, 09:23
Punkty reputacji: 25063
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 8220 razy
Otrzymał podzięk.: 21275 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Tommy Black » 07 gru 2021, 14:18

Tytułowe pytanie jest dość proste. Chińczycy naprawdę zawsze zrobią tak aby dobrze było chińskiemu państwu, jeśli mówimy o decyzjach podejmowanych przez organy tego państwa.
Chiny zmieniły swoje przepisy, tak aby producenci i sprzedawcy branży waperskiej podlegali władzom Państwowej Administracji Monopolu Tytoniowego (STMA). Branża ta będzie teraz ściśle kontrolowana przez autorytarnych regulatorów rządu którzy dodatkowo są sługusami potężnego w Chinach przemysłu tytoniowego.
Według WHO ponad połowa chińskich mężczyzn pali papierosy a 26,6% wszystkich dorosłych. W Chinach pali ponad 300 milionów. Czyli tyle co cała populacja USA .W 2018 r. papierosy przyniosły 5,45 proc. wszystkich chińskich dochodów podatkowych. To są ogromne kwoty!
Rząd Chin może obawia się rozwoju i wzrostu chińskiego rynku waperskiego jako zagrożenie dla wiarygodnych i stałych dochodów z podatku od wyrobów tytoniowych. Na dodatek całkowicie kontrolowanych przez siebie. Waping dopiero w Chinach jest zagrożeniem, choć tam tylko dla rządu i China Tobacco, która jest największym producentem papierosów na świecie. Dla władz chińskich producenci wapersccy nic, dosłownie nic nie znaczą. To zwykle małe firmy lub firmy z dużym udziałem kapitału zagranicznego. Gdzie Chińczycy mają zagraniczny kapitał, to wszyscy wiedzą.
Krajowy chiński rynek produktów do wapowania jest wyceniany na 8,38 miliarda juanów (około 1,3 miliarda USD), według Global Times. Gazeta twierdzi, że chiński rynek rósł w tempie ponad 70 procent rocznie w latach 2013-2020. Według Shanghai Daily, branża waperska zapewnia trzy miliony miejsc pracy w kraju, a eksport jest wyceniany na 15,6 miliarda dolarów USA. Chińska firma badawcza iiMedia twierdzi, że w kraju jest ponad 170 000 firm zajmujących się e-papierosami, które produkują prawie cały sprzęt do wapowania sprzedawany na całym świecie. I to właśnie trzeba uregulować, stąd ten pomysł, tak trochę na wzór TPD.
Warto pamiętać, że Chiny zakazały sprzedaży online produktów do vapingu już w 2019 roku, tam też obowiązuje limit 20 mg nikotyny.
Trzeba pamiętać także, że ogromna większość chińskiej produkcji waperskiej to eksport, mało Chińczyków chmurzy. I trzeba tez pamiętać, że China Tobacco to w Chinach organizacja dużo bardziej potężna niż na świecie Big Tobacco. No i metody działania niekoniecznie mieszczące się w naszych standardach prawa...
Awatar użytkownika
lesstro
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Posty: 535
Rejestracja: 14 gru 2016, 11:10
Punkty reputacji: 1332
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 338 razy
Otrzymał podzięk.: 516 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: lesstro » 07 gru 2021, 14:21

Dzięki Tommy za uzupełnienie. :bry3:
Miejmy nadzieję, że sami sobie krzywdy nie zrobią i eksportu nie ruszą.
Obrazek
Awatar użytkownika
bulit73
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Posty: 1199
Rejestracja: 14 paź 2019, 17:09
Punkty reputacji: 2398
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 4590 razy
Otrzymał podzięk.: 1131 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: bulit73 » 07 gru 2021, 21:54

Tommy Black pisze:branża waperska zapewnia trzy miliony miejsc pracy w kraju, a eksport jest wyceniany na 15,6 miliarda dolarów USA.

Raczej nie, bo wpływy są znaczące. Nie znaczy to jednak, że możemy spać spokojnie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Nautilus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 125
Rejestracja: 10 sie 2019, 09:05
Punkty reputacji: 189
Lokalizacja:
Podziękował: 96 razy
Otrzymał podzięk.: 142 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: Nautilus » 21 gru 2021, 20:45

Kiepska wiadomość i kolejny dowód na to, że dobro osób rzucających palenie władzy nie obchodzi. Powinniśmy palić analogowe, akcyzowane papierosy produkowane przez kilka dużych korporacji i zdychać po cichu.
Zapraszam do alternatywy. *czajniczek*
Dobry system to Linux, bezpieczny komunikator nazywa się Matrix a fajna społeczność jest na Fediverse.
Awatar użytkownika
GeciKowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 91
Rejestracja: 03 maja 2019, 14:02
Punkty reputacji: 198
Lokalizacja: Katowice
Podziękował: 30 razy
Otrzymał podzięk.: 106 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Co zrobią Chińczycy?

Postautor: GeciKowy » 23 gru 2021, 17:47

I tak jest na całym świecie. Jesteśmy traktowani jedynie jako maszynka która ma wrzucać jak najwięcej do państwowego wora. Wykastrują nas z każdej przyjemności w życiu, a pozorną wolność zamienią na typowe niewolnictwo. Szlak mnie trafia jak widzę te wszystkie rządy i wymiotować mi się chce jak słyszę o pieniądzach. Na każdym froncie przez ostatnie lata czuję, że dostaję pałą po plecach.

To co Panie i Panowie? Tym razem robimy zapasy sprzętu? Chociaż jak widzę bywalców Salonu, to niektórzy już nie muszą do końca życia sprzętu kupować i przetrwają. :D
Aktualne parownik: DOVPO Blotto Mini RTA
Aktualne zasilanie: LostVape Thelema DNA 250C
itravispl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: 10 gru 2021, 05:28
Punkty reputacji: 0
Lokalizacja: PL
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 1 raz
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: itravispl » 23 gru 2021, 21:34

GeciKowy pisze:To co Panie i Panowie? Tym razem robimy zapasy sprzętu?

Stety albo niestety, że trzeba się posuwać do takich rzeczy. Akurat ja zrobiłem sobie zapas sprzętu właśnie przez to wszystko co się dzieje. Nie wchodząc zbytnio w szczegóły, bo z tego co czytałem do tej pory jest to śliski temat - przymierzam się także do zrobienia zapasów nikotyny na kilka lat. :P Na jednym z anglojęzycznych forów jest wątek, na którym użytkownicy dzielą się informacjami o przechowywaniu i przydatności płynów po kilku latach i wygląda na to, że w odpowiednich warunkach może to leżakować latami, ale przekonam się o tym na własnej skórze.
Awatar użytkownika
bulit73
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Posty: 1199
Rejestracja: 14 paź 2019, 17:09
Punkty reputacji: 2398
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 4590 razy
Otrzymał podzięk.: 1131 razy
Płeć: Mężczyzna

Co zrobią Chińczycy?

Postautor: bulit73 » 24 gru 2021, 01:06

itravispl pisze:Na jednym z anglojęzycznych forów jest wątek, na którym użytkownicy dzielą się informacjami o przechowywaniu i przydatności płynów po kilku latach i wygląda na to, że w odpowiednich warunkach może to leżakować latami, ale przekonam się o tym na własnej skórze.

Nie musisz odwiedzać anglojęzycznych for. Mam bazę sprzed wejścia ustawy, tj. z lat 2016-17. Trzymam w lodówce i wszystko jest OK.

eD
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości