"ALARM! Larum grają!"

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Madzia
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 303
Otrzymał podzięk.: 1494 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Madzia » 17 paź 2017, 23:36

Widzieliście dzisiejszy wpis na Blogu SCh? Ręce opadają...

Nie wiem, jak powinniśmy zareagować – poddaję to pod dyskusję. Jedno jest pewne: LARUM GRAJĄ! Jest to jawny wstęp do całkowitej likwidacji EIN w Polsce. Tu już maski władzy opadły. Dyrektywa została zaimplementowana, ustawa już działa.

Sami zobaczcie... https://starychemik.wordpress.com/2017/ ... rum-graja/
Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
miblah
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 969
Podziękował: 888 razy
Otrzymał podzięk.: 691 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: miblah » 17 paź 2017, 23:39

No to pysznie ...
Stary Chemik pisze:Jak wiecie, sprawami związanymi z EIN z mocy ustawy zajmuje się Biuro do spraw Substancji Chemicznych w Łodzi.I właśnie to biuro poszukuje kandydata na stanowisko specjalisty w Departamencie do spraw Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych. Czytam to ogłoszenie i znajduję taki oto punkt w zakresie zadań:
2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.

Tak, dobrze czytacie...

:brawo:
Obrazek
Awatar użytkownika
basika
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 1195
Podziękował: 3323 razy
Otrzymał podzięk.: 4253 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: basika » 18 paź 2017, 00:58

2. Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych.

Szczerze mówiąc to niespecjalnie mnie dziwi ten punkt. Wszyscy którzy śledzą poczynania tego, jak i poprzedniego, rządu zapewne zauważyli, że we wszelkich sporach powołują się na wytyczne WHO. A ta z kolei powtarza powszechne kłamstwo, które rozpanoszyło się od lat, że nikotyna strasznie uzależnia. Dopiero teraz powoli zaczynają się pojawiać badania i dowody na fakt, że nikotyna ma prawdopodobnie mniejsze działanie uzależniające niż myślano przez lata. I dopiero w połączeniu z tytoniem i wszelkimi dodatkami jakie w nim są, silnie uzależniała palaczy. Patrząc z punktu widzenia ludzi, którzy nadal tak myślą, logicznym się wydaje, ze szukają na to dowodów. Oczywiście nikt w polskim rządzie nie śledzi żadnych badań i pewnie zdziwiliby się, gdyby usłyszeli, że nikotyna ma podobne działanie jak kofeina.
Podobnie jest z zarzutem, że waping to prosta droga do palenia. To WHO tak twierdzi, a za nią powtarzają niedouczeni urzędnicy od tzw. zdrowia w poszczególnych państwach,( z wyjątkiem kilku, które podeszły do tego mądrze i nie uległy rozdmuchanej panice), nie mając na to dowodów. A nawet jest wręcz odwrotnie. Większość badań, które wrzucałam tutaj do Salonu, potwierdza że jest to kompletna bzdura. Ale nasz rząd tego nie wie, albo nie chce się dowiedzieć i będzie szukał nieistniejących dowodów, bo ich nie ma. Taka jest prawda.
A tak na marginesie, nie uważacie, że zwrot "stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych ma prowadzić do uzależnienia" jest po prostu śmieszny. Urządzenie i parownik mają uzależniać ?
Sporo jest w tym wszystkim dowodów na kompletną ignorancję ludzi, którzy rządzą w naszym kraju. *girl_f*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1354
Podziękował: 1962 razy
Otrzymał podzięk.: 6497 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tommy Black » 18 paź 2017, 07:46

basika pisze:Sporo jest w tym wszystkim dowodów na kompletną ignorancję ludzi, którzy rządzą w naszym kraju.

Ignorancja to jest taki stan psychiczny który z czasem, w miarę nabywania wiedzy ustępuje. I ustępuje też czasem bo nie zawsze i u wszystkich.
Natomiast prostactwo i chamstwo tej władzy aż ocieka gnojówką i lepiej z pewną nawet, taką wyrozumiałością, patrzeć na nich z pewnego dystansu.
Na to o czym mowa w tym artykule to szkoda nawet czasu w toalecie.
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 528
Podziękował: 286 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: sikor » 18 paź 2017, 08:09

No to ja mam już "dowód" dla tego specjalisty:
Otóż wczoraj mnie wysłali na badania okresowe z pracy i pani doktor (60+) zadaje pytania i pisze coś tam. Oczywiście padło pytanie czy palę. Mówię, że nie. Od dwóch lat używam elektronicznych. Pani doktor zatrzymała długopis, popatrzyła na mnie i pyta czy mam Panu coś powiedzieć w tym temacie? Mówię tak, proszę..... bo czegoś mądrego warto posłuchać se myślę :)
Niedawno czytałam publikację, że w tych płynach mogą znajdować się dopalacze :wow:
Zaskoczyła mnie bo spodziewałem się czegoś innego. Przekompilowałem tą informację i po chwili mówię, że tak - można tam podobno dopalaczy dodawać ale ja tego nie robię. Ale ja panu tylko mówię, że w tych płynach można trafić na dopalacze. Pani doktor, sam tworzę sobie te płyny i nie dorzucam tam dopalaczy :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1354
Podziękował: 1962 razy
Otrzymał podzięk.: 6497 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: Tommy Black » 18 paź 2017, 08:14

sikor pisze:Niedawno czytałam publikację, że w tych płynach mogą znajdować się dopalacze

Ach, pani doktor czytała. Pani doktor dość jednostronnie czyta. Jest mnóstwo dużo publikacji mówiących nie tylko o braku dopalaczy w ein ale o tym że są dziko
zdrowsze od papierosów. Jako lekarz pani ta powinna je jednak czytać.Jeśli nie czyta to w temacie ein powina siedzieć cicho.
3 miesiące temu w podobnej sytuacji, podziękowałem panu doktorowi który wygadywał nieco mniejsze bzdury i poprosiłem o zmianę lekarza prowadzącego.
Awatar użytkownika
sikor
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 528
Podziękował: 286 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy

Re: "ALARM! Larum grają!"

Postautor: sikor » 18 paź 2017, 08:18

Ona się spodziewała chyba zaskoczenia z mojej strony i odpowiedzi typu: no co też pani mówi, jak dopalacze. To nie możliwe :)
Dlatego tematu dalej nie ciągnęła :)

Ale 2 miesiące wcześniej dentysta (30) na moje hasło o elektronicznych powiedział: i bardzo dobrze
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 216
Podziękował: 31 razy
Otrzymał podzięk.: 115 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: krisIs » 18 paź 2017, 14:56

Tommy Black pisze:
sikor pisze:Niedawno czytałam publikację, że w tych płynach mogą znajdować się dopalacze

Ach, pani doktor czytała. Pani doktor dość jednostronnie czyta. ...

Pewnie w "Gościu Niedzielnym" :lol:
Awatar użytkownika
basika
Doradca
Doradca
Punkty reputacji: 1195
Podziękował: 3323 razy
Otrzymał podzięk.: 4253 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: basika » 18 paź 2017, 18:33

Dzisiaj takie coś znalazłam na FB i wrzucam tutaj. Jak pisałam wcześniej, mnie ten temat niespecjalnie zbulwersował – niczego innego nie spodziewam się po tym rządzie - ale rozumiem że niektórzy poczuli się zaniepokojeni. Miałam w tej sprawie pisać do posła Liroya-Marca, ponieważ o to mnie poproszono, ale w tej sytuacji nie ma chyba potrzeby. Jest już ktoś, kto podjął ten temat.

Paweł Skutecki - poseł

Interpelacja w sprawie Biura do spraw Substancji Chemicznych oraz rynku papierosów elektronicznych i pojemników
zapasowych w Polsce
Szanowny Panie Ministrze,
Biuro do spraw Substancji Chemicznych jest urzędem centralnym wspierającym Inspektora do spraw Substancji Chemicznych w realizacji jego zadań. Inspektor do spraw Substancji Chemicznych jest centralnym organem administracji rządowej właściwym w sprawach substancji i ich mieszanin, bezpośrednio nadzorowanym przez ministra właściwego do spraw zdrowia i utworzonym na podstawie ustawy z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (Dz. U. 2011 Nr 63, poz. 322 z późn. zm; tekst jednolity Dz. U. 2015 poz.1203).
Dyrektor Generalny Biura do spraw Substancji Chemicznych poszukuje obecnie kandydatów na stanowisko: specjalista w Departamencie do spraw Substancji i Mieszanin Niebezpiecznych. Jeden z punktów dotyczących zakresu działań nowego pracownika ma brzmienie:
„Udział w monitorowaniu rozwoju rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, w szczególności
poprzez ocenę dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych, prowadzi do uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych”.
Biuro do spraw Substancji Chemicznych ma zbierać informacje o działaniach niepożądanych. W ustawie z dnia 25 lutego 2011 r. o substancjach chemicznych i ich mieszaninach (ani też w
Dyrektywie Tytoniowej) nie ma żadnego przepisu, który obligowałby do oceny dowodów opisanych w wyżej cytowanym punkcie.
W związku z powyższym uprzejmie proszę o odpowiedź na następujące pytania:
1. Czy Pan Minister uważa za etyczne oraz zgodne z prawem zatrudnianie pracownika, którego jednym z głównych zadań ma być szukanie dowodów pod z góry założoną i nieudowodnioną naukowo tezę?
2. Czy Pan Minister nie uważa, iż właściwsze by było szukać dowodów wskazujących, że stosowanie papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych do prowadzi lub nie uzależnienia od nikotyny, a ostatecznie do spożycia wyrobów tytoniowych, tak aby ostatecznie rozwiać wszelki wątpliwości wokół tej sprawy?
3. Czy Pan Minister planuje zmiany ustawowe dotyczące Biura do spraw Substancji Chemicznych?
4. Czy Pan Minister posiada wiedzę kto zawarł ww. punkt w komunikacie o naborze specjalisty?
5. Czy Ministerstwo Zdrowia prowadzi działania mające na celu całkowitą likwidację rynku papierosów elektronicznych i pojemników zapasowych w Polsce?

https://www.facebook.com/SkuteckiPawel/

Skutecki 1.jpg

Skutecki 2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
miblah
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 969
Podziękował: 888 razy
Otrzymał podzięk.: 691 razy

"ALARM! Larum grają!"

Postautor: miblah » 18 paź 2017, 18:39

No - ładnie zadane pytania. Coś szyk Ci się przy kopiowaniu Basiu pogmatwał (albo komuś kto to wklejał na FB), ale na foto jest czytelnie ;) Dzięki!
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”