Juuling. Groźna moda zza oceanu.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Juuling. Groźna moda zza oceanu.

Postautor: basika » sob mar 10, 2018 6:00 pm

Tommy Black pisze:Moda na ten konkretny model papierosów elektronicznych rozpowszechniła się przez Twittera i Instagrama, gdzie oznaczony jest tagami #doit4juul. Juul to nazwa produktu, który podbił serca dzieciaków. Elektroniczny papieros wygląda jak dłuższy lub krótszy, w zależności od modelu, pendrive.

Czyli prawdą jest, że według danych Nielsen jest to najlepiej sprzedający się e-papieros w Stanach Zjednoczonych, z 32% udziałem w rynku wszystkich kategorii e-papierosów, o czym pisałam tu: viewtopic.php?f=80&t=3025
A przyznam szczerze, że nie bardzo w to wierzyłam. Teraz już rozumiem dlaczego - to niezły kamuflaż dla dzieciaków.

tomgrim2 pisze:Pokładam duże nadzieje, że ta głupia moda nas ominie :)
Po pierwsze wydaje mi się, że nasze społeczeństwo nabrało już dystansu i nie łyka tak bezkrytycznie jak kiedyś wszystkiego co amerykańskie ;)
Po drugie jest to produkt bardzo drogi, starter kit - 50 $

@
Awatar użytkownika
tomgrim2
też na to liczę, choć można go dostać również za 35 $, więc cena nie zabija, ale na szczęście jak do tej pory produkt ten nie znalazł się na naszym rynku, a sprowadzanie go jest obciążone ryzykiem i to pewnie jest barierą dla naszych dzieciaków. I bardzo dobrze, bo te dane to woda na młyn dla przeciwników EIN.
Awatar użytkownika
tomgrim2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 50
Rejestracja: sob lis 05, 2016 7:39 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 58 razy
Otrzymał podzięk.: 48 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Juuling. Groźna moda zza oceanu.

Postautor: tomgrim2 » pt mar 09, 2018 1:08 pm

Pokładam duże nadzieje, że ta głupia moda nas ominie :)
Po pierwsze wydaje mi się, że nasze społeczeństwo nabrało już dystansu i nie łyka tak bezkrytycznie jak kiedyś wszystkiego co amerykańskie ;)
Po drugie jest to produkt bardzo drogi, starter kit - 50 $ w tym 4 wkłady, jeden wkład ok. 3,5 $ czyli praktycznie tyle co paczka papierosów.
No i po trzecie, paradoksalnie TPD powinna nas przed tym produktem obronić. Według ustawy dopuszczalna zawartość nikotyny to 20mg/ml a tutaj mamy aż 50mg w 0,7ml płynu.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Juuling. Groźna moda zza oceanu.

Postautor: Tommy Black » pt mar 09, 2018 11:49 am

Obrazek

W amerykańskich szkołach zapanowała niebezpieczna moda. Pedagodzy i władze decydują się na wprowadzenie drakońskich środków kontroli, aby zapobiec zjawisku Juulingu. Wszystko za sprawą elektronicznych papierosów, które wyglądają jak przenośna pamięć USB.

Uczniowie palą te elektroniczne papierosy praktycznie wszędzie - w łazienkach, bibliotekach, a nawet pod ławkami podczas lekcji. Wszystko dlatego, że urządzenie pozwala na sporą dyskrecję, a zapach dymu jest w zasadzie niewyczuwalny. Nie znaczy to jednak, że nie jest szkodliwy.

Moda na ten konkretny model papierosów elektronicznych rozpowszechniła się przez Twittera i Instagrama, gdzie oznaczony jest tagami #doit4juul. Juul to nazwa produktu, który podbił serca dzieciaków. Elektroniczny papieros wygląda jak dłuższy lub krótszy, w zależności od modelu, pendrive.

Cały artykuł niżej.

Czytaj więcej na http://mamdziecko.interia.pl/rodzice/ne ... ign=chrome

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości