Akcyza na EP coraz bliżej?

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
inawera
Sponsor
Sponsor
Posty: 154
Rejestracja: śr cze 17, 2015 9:17 am
Lokalizacja:
Podziękował: 29 razy
Otrzymał podzięk.: 317 razy
Płeć: nieokreślona

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: inawera » pt paź 23, 2015 9:45 pm

Zacytuje fragment mojej relacji z Londynu.
Wejście do budynku Targów. Musze przyznać że to jedna z ładniejszych hal wystawowych w jakiej dane było Inawerze pokazać swoją produkcję.

Obrazek

Nasi sąsiedzi.

Obrazek

Obrazek

Jakie pieniądze trzeba zarabiać na tytoniu, jeżeli można na czterodniowe targi postawić takie stoisko jak to Uniwersal Leaf Tobacco Company.
Stawiali je (podobnie jak większość "wypasionych stoisk" - Polacy). Byli u nas i rozmawiali. Stoisko jest jednorazowe. Większość z materiałów z tego stoiska po Tragach idzie do recyklingu. U nas ludzie nie mają takich mieszkań.



Bułgarów mieliśmy vis a vis, ULTC po prawej. Po lewej mieliśmy niemiecką firmę oferującą tytoń. Stoisko także niczego sobie. Demontaż wyglądał tak: sru, pierdolut, babach, wszystko pod nogę do połamania i na paletę do śmieci, nawet sprasowany tytoń na pakach 50x 50 x 10 cm do śmieci. 30 minut i ze stoiska pozostała paleta śmiecia. Kto bogatemu zabroni? Czy ich martwi podatek akcyzowy?

Nie pisze że akcyza będzie ok. Będzie kiepska. Nie będzie łatwo. Polski przemysł e-liquidów nie istnieje więc nie bardzo musicie się martwić że coś "popada". Co ma paść skoro tego nie ma?
Gorzej będzie bo trzeba będzie importować e-liquidy.
I co?
Cło.

Dwa razy wystawialiśmy się w tym roku w Paryżu, raz we Frankfrucie, Oberhausen i Londynie. O targach w Krakowie nie wspomnę bo jaki rynek takie targi.
Raz we Frankfurcie spotkaliśmy waperskie firmy z Polski - ESW i Colinssa. Na pozostałych byliśmy solistami. Więc o akcyzę nie należy się martwić.
Akcyza dotknie polskich producentów - importerów dobije cło.

Czy w Londynie byli Polacy? Tak dwie firmy z ofertą tytoniu i jedna z ofertą maszyn do obróbki tytoniu.

Czy były ciekawostki dla waperów. Ekspertem to ja nie jestem, ale sąsiedzi z za ściany mieli parownik z porcelanową grzałką. Dawało zdrowo i smakowało jakby bardziej. Zalałem taki parownik tym czym miałem w swoim (Little Space Drop/12). Kop jakby mniejszy, smak bardziej wyeksponowany a chmura jak wypiętrzony cumulus - ogromna i to tylko po jednym buchu.
Zdjęcia innej ciekawostki wysłałem Mirkowi, a Mirek jak zechce to opublikuje. Ja uważam pomysł za głupi i szkodliwy dla opinii o waperach i wapowaniu.
Awatar użytkownika
dorota
Waperka
Waperka
Posty: 1556
Rejestracja: wt cze 30, 2015 2:32 pm
Lokalizacja: Italia
Podziękował: 2584 razy
Otrzymał podzięk.: 2382 razy
Płeć: Kobieta

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: dorota » pt paź 23, 2015 9:27 pm

Nie rozumiem jak czlowiek przy zdrowych zmyslach moze wciaz twierdzic ze podreperuje budzet , nakladajac akcyze na e- fajki?!? Przyklad juz jest i jasno widac ze to byl poroniony pomysl!
W tym artykule jest pewna niescislosc - autor pomylil waperosy z "nowatorskimi wyrobami tytoniowymi" a to sa Heat-Not-Burn"! - a to zupelnie inna historia i inne "traktowanie", o czym juz kiedys wspominalam.
ObrazekObrazekObrazek
Mastertext
Płeć: nieokreślona

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: Mastertext » pt paź 23, 2015 9:04 pm

A nie mówiłem:)
W Bolandii - państwie sierżanta - lepiej już było, więc o co chodzi?
Co było na horyzoncie będzie się oddalać w miarę przybliżania.
Dyrektywa tworzy grunt pod akcyzę, a kasy brakuje w budżetach.
Reszta Alexis de Tocqueville...
I tyle w temacie.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: Tommy Black » pt paź 23, 2015 6:41 pm

Luk Goth pisze:Tommy, nie czytasz mnie . Napisałem "paradoksalnie". Bo nie każdy zna raport Case, a tu przekaz jest jasny i czytelny - jeśli wygra PiS, akcyza będzie szybciej niż będzie.


To się nie zrozumieliśmy,cokolwiek jakby... :)
Ja pisząc o raporcie Case,myślałem nie o samych waperach,ale głównie o redaktorach piszących o fiskalnej stronie zagadnień związanych z e-p.Ten raport to po prostu podstawa.Żeby o czymś pisac,trzeba mieć wiedzę i być przygotowanym,inaczej to pisanina,nie pisanie.
Co do akcyzy? Nie jestem taki pewny czy ta akcyza tak szybko wejdzie, a nawet jesliby miała,to ja jestem za.Pod warunkiem że wprowadzi rzad tę akcyze i raz na zawsze odczepi się od e-p. Przy zachowaniu norm przez producentów i sprzedawców my sobie świetnie poradzimy.
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: Luk Goth » pt paź 23, 2015 6:27 pm

Tommy Black pisze:Bolesław Piecha zwraca uwagę na aspekt zdrowotny. - Nawet piwo o niewielkim przecież stężeniu alkoholu jest niedostępne dla osób poniżej 18. roku życia, a taki e-papieros owszem. Ta kwestia wymaga uregulowania, dlatego jestem zwolennikiem jak najszybszego obłożenia papierosa elektronicznego akcyzą – tłumaczył niedawno były minister zdrowia i senator PiS.

i

W odpowiedzi na pytanie w sprawie akcyzy resort finansów zaprzeczył, jakoby w ministerstwie toczyły się teraz jakiekolwiek prace legislacyjne. Jeśli w jesiennych wyborach parlamentarnych, zgodnie z sondażami, wygra PiS, raczej małe są szanse, aby prace nad akcyzą nie ruszyły. Komuś trzeba będzie zabrać, aby uzbierać fundusze na pokrycie obietnic wyborczych.

Dalej uważasz że ten "artykuł" w jakikolwiek sposób dotyczy nas i jest po naszej myśli?
Od kilku miesięcy znamy raport Case.Był wielokrotnie omawiany.

Tommy, nie czytasz mnie :). Napisałem "paradoksalnie". Bo nie każdy zna raport Case, a tu przekaz jest jasny i czytelny - jeśli wygra PiS, akcyza będzie szybciej niż będzie. Oczywiście, że widać na kilometr, że artykuł jest politycznie tendencyjny i posługuje się tematem EP jako jedną z wielu przykrywek. Co z tego, że akcyza prawdopodobnie i tak prędzej czy później będzie, niezależnie od tego kto wygra wybory? Liczy się EFEKT. A efekt będzie taki, że z gruntu wrogie waperosom ugrupowanie straci "kilka" głosów - właśnie przez ten tendencyjny, opłacony i żałosny artykulik, który należy mieszać z błotem i nie powielać.


Pozdr.
Łukasz
Awatar użytkownika
RayvenPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 316
Rejestracja: śr cze 17, 2015 6:27 am
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 88 razy
Otrzymał podzięk.: 434 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: RayvenPL » pt paź 23, 2015 6:15 pm

Co ma kur@a akcyza do zakazu sprzedaży nieletnim?? Nalewka tzw. mózgoj@b kosztuje 5 zł i oni mi tu będą pieprzyć że dzięki akcyzie cena odstrasza nieletnich? Porównanie z d...
Wybaczcie skrajne quasi-wulgaryzmy, ale szlag mnie trafia jak coś takiego czytam....
To co mówię to moje zdanie. Mam do niego prawo. Możesz się z nim zgadzać lub nie. Wyraź to kulturalnie. Zawsze mogę je zmienić, jeśli Twoje argumenty mnie przekonają. Ale pamiętaj: użycie argumentu siły świadczy o braku siły argumentów.
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: chomik » pt paź 23, 2015 5:42 pm

Prędzej, czy później e-papierosy zostaną jeszcze jakimś podatkiem (akcyzą) obłożone. Znając naszych polityków to dodatkowo obłożą podatkiem katastralnym wszystkie sklepy i wysepki w centrach handlowych... Oczywiście po wyborach...

Zresztą wszystko co się da zostało, jest lub będzie opodatkowane.

Wynika to z tego, że pewien Minister Finansów obliczył na arkuszu kalkulacyjnym Ms-Excel - a jak wiadomo arkusz kalkulacyjny nie kłamie - że największe wpływy do budżetu będą, kiedy obciążenie podatkowe będzie wynosiło min. 99% :)
AdamDz
Płeć: nieokreślona

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: AdamDz » pt paź 23, 2015 5:32 pm

Tommy Black pisze:Kamil Nadolski
Dziennikarz Onetu - płatny ,na zamówienie....
:facepalm:
Ale chociaż przekaz w dużym stopniu jest prawdziwy.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: Tommy Black » pt paź 23, 2015 5:27 pm

Bolesław Piecha zwraca uwagę na aspekt zdrowotny. - Nawet piwo o niewielkim przecież stężeniu alkoholu jest niedostępne dla osób poniżej 18. roku życia, a taki e-papieros owszem. Ta kwestia wymaga uregulowania, dlatego jestem zwolennikiem jak najszybszego obłożenia papierosa elektronicznego akcyzą – tłumaczył niedawno były minister zdrowia i senator PiS.

i

W odpowiedzi na pytanie w sprawie akcyzy resort finansów zaprzeczył, jakoby w ministerstwie toczyły się teraz jakiekolwiek prace legislacyjne. Jeśli w jesiennych wyborach parlamentarnych, zgodnie z sondażami, wygra PiS, raczej małe są szanse, aby prace nad akcyzą nie ruszyły. Komuś trzeba będzie zabrać, aby uzbierać fundusze na pokrycie obietnic wyborczych.

Dalej uważasz że ten "artykuł" w jakikolwiek sposób dotyczy nas i jest po naszej myśli?
Od kilku miesięcy znamy raport Case.Był wielokrotnie omawiany.
Luk Goth
Płeć: nieokreślona

Re: Akcyza na EP coraz bliżej?

Postautor: Luk Goth » pt paź 23, 2015 5:21 pm

Zdaję sobie z tego sprawę - ale czy paradoksalnie nie wydaje Ci się, że ten artykuł jest po "naszej stronie"? I może pomóc mniej zdecydowanym waperom zadecydować w niedzielę świadomiej. Nie uprawiam żadnej agitacji - tylko obnażając pewne mechanizmy, musimy być świadomi ich zamierzonego efektu.


Pozdr.
Łukasz

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości