Ministerstwo Zdrowia nie dba o zdrowie palaczy i ogranicza dostęp do mniej szkodliwych produktów

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Zdrowia nie dba o zdrowie palaczy i ogranicza dostęp do mniej szkodliwych produktów

Postautor: PucH2 » śr maja 09, 2018 8:18 am

Pytanie brzmi gdzie te instytucje orbitowały jak u nas konsultacje społeczne do ustawki były? Teraz ten raport mogą sobie w doope wsadzić. Typowe pod kariery polityczne. Się znaleźli obrońcy uciśnionych co z dużym prawdopodobieństwem nie mają zielonego pojęcia o nałogu.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Ministerstwo Zdrowia nie dba o zdrowie palaczy i ogranicza dostęp do mniej szkodliwych produktów

Postautor: basika » wt maja 08, 2018 5:57 pm

No i mamy kolejny artykuł na ten temat. I dobrze, bo może w końcu dotrze do ludzi jak nasz rząd ogranicza ich dostęp do mniej szkodliwych produktów dostarczających nikotynę. Nie wiem jak Wy, ale mi już ręce opadają, gdy rozmawiam z ludźmi. Wszyscy twierdzą, że e-papierosy są gorsze od przysłowiowego diabła. :((
O szkodliwości produktów bezdymnych mówi się niewiele - przynajmniej w Polsce
Są. Nie są. Ale ja słyszałam, że są. A ja, czytałem, że nie są. Do używania tego rodzaju argumentów redukuje się, koniec końców, wiele dyskusji na temat szkodliwości e-papierosów. Niedawno sprawy skomplikowały się jeszcze bardziej, bo do puli dostępnych na rynku alternatyw dla tradycyjnych papierosów doszły tak zwane produkty podgrzewające tytoń, o których wiemy na razie niewiele.

Jak wynika z raportu sporządzonego przez Warsaw Enterprise Institute: “Polityka państwa w zakresie informowania o nowych produktach dostarczających nikotynę”, obecne regulacje, obowiązujące w naszym kraju ograniczają konsumentom dostęp do mniej szkodliwych produktów. Ich zdaniem, zamiast utrudniać dostęp do informacji na temat alternatyw, z których mogą korzystać osoby uzależnione od tytoniu, rząd powinien wspierać badania naukowe pozwalające odkryć pełne spektrum wad i zalet tego typu produktów.

Całość : http://natemat.pl/232795,wplyw-produkto ... wac-go-sam
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Ministerstwo Zdrowia nie dba o zdrowie palaczy i ogranicza dostęp do mniej szkodliwych produktów

Postautor: Tommy Black » śr kwie 25, 2018 6:25 pm

Tak, MZ coś robi. Znaczy ogranicza czyli coś robi.Ja nie lubię być nudny, naprawdę nie znoszę ciągle pisywać to samo.Ale ja bym wolal żeby to MZ już nic więcej poza ograniczaniem dostępu nie robiło. I tak im się to nie uda. A jeśli zaczną robić coś innego, to może im się udać. A co oni mogą zrobić to łatwo sobie wyobrazić.Robią to zresztą co parę lat. Bowiem co parę lat zmienia się lista leków refundowanych.A wraz z listą wiceministrowie...A są jeszcze inne zmiany, są firmy innych wiceministrów... No tak, to się nazywa MZ...czyli Ministerstwo Zdrowia. Słuszna nazwa, a czyjego zdrowia?
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

Ministerstwo Zdrowia nie dba o zdrowie palaczy i ogranicza dostęp do mniej szkodliwych produktów

Postautor: basika » śr kwie 25, 2018 3:31 pm

Wreszcie w Polsce o tym piszą. Oby więcej takich artykułów ! :P

Polityka państwa w zakresie informowania o nowych produktach dostarczających nikotynę nie sprzyja poprawie zdrowia Polaków, a wręcz przeciwnie – ma odwrotny skutek i ogranicza dostęp konsumentom do mniej szkodliwych produktów – wynika z najnowszego raportu Warsaw Enterprise Institute.

Całość: http://www.polskatimes.pl/zdrowie/a/rap ... ,13120381/

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości