W Szwajcarii nie będzie już zakazu na e-papierosy !

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
blucas
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: wt kwie 25, 2017 6:57 pm
Lokalizacja: Myślenice
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podzięk.: 114 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: W Szwajcarii nie będzie już zakazu na e-papierosy !

Postautor: blucas » czw maja 03, 2018 4:35 pm

Oby tak dalej. W końcu może i w Polsce ktoś na odpowiednim stanowisku to zrozumie.
Czekamy na następne kraje...

Wysłane z mojego Redmi Note 4X 4/64 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

W Szwajcarii nie będzie już zakazu na e-papierosy !

Postautor: Tommy Black » ndz kwie 29, 2018 6:54 pm

basika pisze:A ja, moi drodzy, tylko dopowiem, że nikt i nic nie zatrzyma już machiny jaką jest wapowanie, na co dowody docierają do nas z całego świata. I to jest cholernie dobra wiadomość.


Oczywiście że nikt tego nie zatrzyma. A ci którzy próbowali zatrzymać odpowiedzą za to. Odpowiedzą za oszustwa, przekupstwa, za pozbawienie wielu ludzi szansy rzucenia nałogu, odpowiedza za to że wielu ludzi straciło życie. Tylko dlatego że wielkie koncerny tytoniowe bały się stracić rynki zbytu. To nastąpi szybciej niż sami się spodziewają. Nie trzeba będzie odwoływać się nawet do ustawy o zbrodni przeciwko ludzkości która się nie przedawnia.Wraz z prezesami koncernów tytoniowych karę poniosą sprzedajni politycy, naukowcy i dziennikarze.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

W Szwajcarii nie będzie już zakazu na e-papierosy !

Postautor: basika » ndz kwie 29, 2018 6:32 pm

szwajcaria1.jpg

Kilka dni temu pisałam o Alasce, gdzie rząd stwierdził, że e-papierosy to nie są wyroby tytoniowe. Dzisiaj mam kolejną dobrą wiadomość. :P

Szwajcarski Federalny Sąd Administracyjny (FAC) uchylił zakaz sprzedaży papierosów elektronicznych z nikotyną.
Decyzja została podjęta w odpowiedzi na skargę przedsiębiorcy przeciwko zakazowi, który został nałożony przez Federalny Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii (FSVO). Argumentowano, że ten produkt od dawna jest sprzedawany w Unii Europejskiej.

Wyrok spowodował że od wtorku, czyli ze skutkiem natychmiastowym, w Szwajcarii będzie można legalnie importować i sprzedawać płyny z nikotyną do e-papierosów, o czym poinformowała w piątek wieczorem Judith Deflorin z FSVO.

Stefan Meile, dyrektor firmy InSmoke, który wniósł skargę i prezes Szwajcarskiego Stowarzyszenia Vape Trade, wyraził zadowolenie z decyzji sądu. Powiedział, „że jest to ważny sygnał dla rządu, który powinien wpłynąć na politykę zdrowotną. Obecne badania sugerują, że e-papierosy są mniej szkodliwe dla zdrowia niż tradycyjne papierosy i mogą stanowić mniej ryzykowną alternatywę.”

Według wstępnych szacunków w 2016 r. 0,7% Szwajcarów korzystało z e-papierosów lub podobnych produktów, w porównaniu do 0,4% w 2013 r.

A ja, moi drodzy, tylko dopowiem, że nikt i nic nie zatrzyma już machiny jaką jest wapowanie, na co dowody docierają do nas z całego świata. I to jest cholernie dobra wiadomość. :smile:

https://www.swissinfo.ch/eng/immediate- ... s/44082174

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 15 gości