The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: adamsud » pn maja 14, 2018 8:02 pm

Tommy Black pisze:...Gdyby nie te regulacje prawne, te dupki z BT wytrułyby o połowę ludzi więcej. :evil:

Czy jednak dla mirażu życia wiecznego można rezygnować ze swoich przekonań :smile: ? BTW żywię brzydkie podejrzenie, że BT samo ochoczo współtworzyło owe regulacje aby "wykończyć" konkurencję.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: Tommy Black » pn maja 14, 2018 6:53 pm

adamsud pisze:Jako zadeklarowany liberał uważam, że najlepiej jak państwa za pośrednictwem prawa nie podejmują żadnej ingerencji w to co ludzie piją, palą lub wapują.

Dodałbym do tego gdzie i z kim śpią i co czytają. A nie wiem czy jestem liberałem, bo już próbowałem różnych systemów i szkół adaptacji do życia i za każdym razem kiedy mi się już udawało, jakiś kretyn wygrywał wybory.
Zauważcie że gdyby nie BT, do dziś nie byłyby potrzebne żadne regulacje i w dziedzinie palenia tytytoniu i chmurzenia. Ale co potrafią zrobić te dupki z BT, to pokazują choćby ich dawne reklamy (dałem je wczoraj jako memento swoiste). Reklamy dawne, fakt, działania korupcyjno-kryminalne dzisiejsze. Gdyby nie te regulacje prawne, te dupki z BT wytrułyby o połowę ludzi więcej. :evil:
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: basika » pn maja 14, 2018 6:50 pm

adamsud pisze:Jako zadeklarowany liberał uważam, że najlepiej jak państwa za pośrednictwem prawa nie podejmują żadnej ingerencji w to co ludzie piją, palą lub wapują.

@
Awatar użytkownika
adamsud
, pełna zgoda, ale dyrektywa tytoniowa została już uchwalona i niestety skutki jej odczuwamy wszyscy do dzisiaj. Teraz potrzebna jest nowa, właśnie bardziej liberalna ustawa.
Awatar użytkownika
adamsud
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 543
Rejestracja: ndz kwie 30, 2017 7:54 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 330 razy
Otrzymał podzięk.: 582 razy
Płeć: Mężczyzna

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: adamsud » pn maja 14, 2018 6:42 pm

Tommy Black pisze:The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

...Problem palenia tytoniu mogą rozwiązać przytomne i rozsądne regulacje prawne....

Jako zadeklarowany liberał uważam, że najlepiej jak państwa za pośrednictwem prawa nie podejmują żadnej ingerencji w to co ludzie piją, palą lub wapują. Z tego punktu widzenia interesy palaczy i osób wapujących są w jednakowy sposób naruszane a oni sami narażeni na ponoszenie zbędnych kosztów.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: basika » pn maja 14, 2018 6:41 pm

Tommy Black pisze:W zasadzie jednak można już zacząć odliczać czas do zniesienia tej kretyńskiej dyrektywy tytoniowej

No i masz rację. Mam w zanadrzu kilka równie interesujących wypowiedzi, które niedługo wrzucę. Jestem głęboko przekonana, że w PE zmienia sie stanowisko w sprawie e-papierosów. I mam duże nadzieje na przyszłość :smile:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: Tommy Black » pn maja 14, 2018 6:25 pm

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Tytuł fajny i adekwatny do treści artykułu acz zupełnie nie mogę się z nim zgodzić. Problem palenia tytoniu mogą rozwiązać przytomne i rozsądne regulacje prawne. Uwolnienie się od korupcyjno-mafijnych nacisków BT i kłamliwej propagandy. Bo teraz jest tak, że palacze mają problem z papierosami a my problem z e-papierosami. W każdym wypadku i tak wygrywa BT.
W zasadzie jednak można już zacząć odliczać czas do zniesienia tej kretyńskiej dyrektywy tytoniowej która zamiast tytoniem, zajęła się w sposób kryminalno-desktrukcyjny , e-papierosami. Tak jawne kpiny z nauki, społeczeństw, ba, zwykłych ludzi zazwyczaj nie trwają długo.To już nie są lata sześćdziesiąte XX wieku. :)
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

The Parliament Magazine – E-papierosy mogą rozwiązać problem palenia tytoniu.

Postautor: basika » pn maja 14, 2018 6:13 pm

74716_27_07_12_1_51_37.png


To kolejny ciekawy głos jaki się pojawił i z którym, mam nadzieję, zapoznają się europejscy parlamentarzyści. Przeczytajcie i Wy :smile:

E-papierosy są jedną z najważniejszych innowacji w dziedzinie walki z tytoniem, jakie pojawiły się w ostatnim dziesięcioleciu. Dzięki nim palacze mogą przerzucić się na mniej szkodliwe produkty, jako alternatywę dla palenia, a wielu z nich całkowicie rzuciło palenie.

Kilka wiodących organizacji zdrowotnych, takich jak Royal College of Physicians, Public Health England i US National Academy of Sciences, Engineering and Medicine, uznało e-papierosy za znacznie mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy i skuteczne narzędzia do rzucania palenia. Jest prawdopodobne, że w końcu znaleźliśmy skuteczne rozwiązanie jednego z najtrudniejszych problemów zdrowia publicznego w Europie: palenia tytoniu.
Ignorowanie nauki, która potwierdza, że e-papierosy są mniej szkodliwe niż tradycyjne papierosy, jest błędem. Włączenie e-papierosów do walki z paleniem tytoniu jest krokiem, który Europa musi podjąć.

Patrząc na zachęcające dowody naukowe, UE powinna uznać, że e-papierosy zapewniają nam niepowtarzalną szansę dla zdrowia publicznego. Konserwatywne podejście do polityki zdrowia publicznego, które ignoruje rosnący konsensus jaki powstaje w społeczności zajmującej się zdrowiem, nie rozwiązało problemu palenia tytoniu i związanych z nim chorób. Zaufajmy nauce.

Nadszedł czas, aby Komisja Europejska zajęła otwarte stanowisko w sprawie e-papierosów. Dzięki zintegrowaniu zasady innowacyjności z polityką zdrowia publicznego, mamy szansę na postęp w walce z paleniem.

Kilka tygodni temu wezwałem moich kolegów z Parlamentu Europejskiego do wsparcia i umożliwienia opracowania kompleksowych i opartych na naukowych badaniach, prawnych ram dla e-papierosów. Z prawie sześcioma milionami Europejczyków, którzy korzystają obecnie z e-papierosów, musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby wspierać działania, które mogą zmniejszyć obciążenie dla zdrowia publicznego.
Musimy dopilnować, aby regulacje dotyczące e-papierosów nie odbywały się kosztem innowacji, co jest kluczowym elementem w poszukiwaniu nowych sposobów rozwiązywania poważnych problemów związanych ze zdrowiem publicznym w Europie. Szczepionki, kontrola urodzeń i rentgenologia odmieniły losy europejskiego zdrowia publicznego.

E-papierosy równie dobrze mogą być srebrną kulą w naszej walce z konsumpcją tytoniu. E-papierosy i tradycyjne papierosy nie są takie same i nie powinny być tak samo traktowane.

Jednym z największych wyzwań stojących przed e-papierosami, jest rozwianie mitów jakie powstały wokół nich. Współpracując z władzami odpowiedzialnymi za zdrowie publiczne w całej UE, decydenci muszą rozwiać powszechne przesądy na temat e-papierosów i wapingu.
Fałszywe informacje dotyczące ryzyka związanego z e-papierosami mogą mieć realne konsekwencje dla zdrowia publicznego. Jeśli palacze uważają, błędnie, że nie ma sensu przechodzić na waping, ponieważ jest równie niebezpieczny, to nie skorzystają z szansy aby rzucić palenie, a tym samym żyć dłużej i zdrowiej.

Podczas spotkań, które odbyłem w Parlamencie, wielu naukowców potwierdziło, że e-papierosy nie powodują chorób układu oddechowego, że są regulowanymi i bezpiecznymi produktami, nie są bramą do palenia i że nikotyna, którą zawierają, nie jest szkodliwa. Pomimo to, czterech na dziesięciu palaczy wciąż błędnie myśli, że nikotyna powoduje raka.

Potrzebujemy na poziomie europejskim, wzorem Wielkiej Brytanii, która zachęca do przerzucenia się na e-papierosy, zapewnić ramy regulacyjne, które zachęcą palaczy do zaprzestania używania tradycyjnych papierosów, a nie koncentrować się tylko na ograniczeniach i zakazach.
Przyszłość europejskiej polityki zdrowotnej powinna polegać na informowaniu palaczy o bezpiecznych alternatywach i udostępnianiu e-papierosów jako skutecznego narzędzia w rzucaniu palenia.

Jedna z wiodących organizacji charytatywnych w Wielkiej Brytanii, Cancer Research UK, dostrzegła ten potencjał i rozpoczęła kampanię informującą palaczy o tym, dlaczego e-papierosy są bezpieczniejsze i zachęcając ich do wapingu.

Nadszedł czas, aby UE przejęła inicjatywę w tej kwestii i opracowała kompleksową strategię zdrowotną opartą na najnowszych dowodach naukowych na temat e-papierosów i uratowała miliony istnień ludzkich.

Autor:
Giovanni-La-Via.jpg


Giovanni La Via (PPE, IT) jest członkiem komisji Parlamentu Europejskiego ds. środowiska, zdrowia publicznego i bezpieczeństwa żywności
https://www.theparliamentmagazine.eu/ar ... ms-tobacco
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 14 gości