Idzie nowe ?

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
basika
Moderator
Moderator
Posty: 3726
Rejestracja: 24 cze 2015, 14:18
Punkty reputacji: 2591
Lokalizacja:
Podziękował: 4513 razy
Otrzymał podzięk.: 5536 razy
Płeć: Kobieta

Idzie nowe ?

Postautor: basika » 14 paź 2018, 17:52

O konferencji COP8 w Genewie która odbyła się w dniach 1-6.10. 2018 roku napisał na swoim blogu Stary Chemik. Nie będę więc tematu rozwijać. To spotkanie, które odbywa się co dwa lata i ma na celu wypracowanie wspólnego stanowiska WHO w celu ograniczenia szkód zdrowotnych od następstw palenia tytoniu (FCTC).
Niestety polityka Światowej Organizacji Zdrowia budzi wiele kontrowersji. Z tego powodu autorzy nowego raportu zatytułowanego "No Fire, No Smoke: Global State of Tobacco Harm Reduction " udali się do Genewy i postanowili dotrzeć do delegatów ze swoim raportem. Rozdano ich 200 egzemplarzy. Co ciekawe, wielu z nich chętnie zapoznało się z nim, a około 50 osób przyszło wysłuchać raportu dyrektora projektu, profesora Gerry'ego Stimsona i Nancy Sutthoff, co możemy zobaczyć na tym filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=WCRQEIg6AeA&feature=youtu.be

Przy okazji zachęcam również do obejrzenia tego filmu pt. „Nikotyna nie jest Twoim wrogiem” -Prof. Dr. Bernhard-Michael Mayer of the Institute of Pharmaceutical Sciences, Department of Pharmacology and Toxicology at the University of Graz, wypowiada się o nikotynie.

https://www.youtube.com/watch?v=XH8vSH0U5Is

Eksperci ds. zdrowia publicznego ostro krytykują działania WHO i zarzucają jej, że nie przestrzega międzynarodowych traktatów, w których zobowiązywała wszystkie kraje do popierania alternatywnych rozwiązań ograniczających palenie. Ubolewają nad tym, że WHO zaleca wprowadzanie zakazów na e-papierosy, w wyniku czego wiele krajów wdraża ten przepis w życie.
Autorzy " No Fire, No Smoke " twierdzą, że alternatywy o niższym ryzyku, takie jak e-papierosy, urządzenia do podgrzewania tytoniu i szwedzki snus, odniosły ogromny sukces w ograniczaniu palenia.

"WHO ignoruje własny traktat, w którym zobowiązywała sygnatariuszy do popierania i zachęcania do stosowania bezpieczniejszych produktów redukcji szkód. Jest to tragiczna w skutkach i utracona szansa uratowania miliarda ludzi w tym stuleciu" - powiedział profesor Gerry Stimson z Knowledge Action Change (Londyn).

W raporcie wyszczególniono 39 krajów, w których zakazane są e-papierosy lub płyny nikotynowe, w tym Australia, Tajlandia i Arabia Saudyjska. Unia Europejska dopuszcza stosowanie e-papierosów, ale zakazuje snus, który jest wyjątkowo popularny w Skandynawii.

Po wprowadzeniu snusu w Norwegii wskaźnik palenia wśród młodych kobiet spadł z 30% do zaledwie 1% . W Stanach Zjednoczonych gwałtownemu wzrostowi używania e-papierosów towarzyszył spadek palenia wśród dzieci w wieku szkolnym, Liczba ta zmniejszyła się o połowę w ciągu ostatnich 6 lat . W Japonii gdzie popularne są podgrzewane wyroby tytoniowe ilość palaczy spadła o jedną czwartą w ciągu ostatnich dwóch lat.

"Analizując dane, uderzyła nas korelacja pomiędzy dostępnością tych produktów, a spadkiem wskaźników palenia. Niezależnie od motywów jakimi kierują się kraje zakazujące ich, muszą zdawać sobie sprawę, że taka polityka sprzyja branży tytoniowej "- powiedział Harry Shapiro , główny autor raportu.

Najbardziej niepokoją zakazy korzystania z e-papierosów w kilku krajach Azji i Pacyfiku.

"Wielu vaperów, których reprezentuję, żyje w obawie przed aresztowaniem za próbę ratowania swojego życia. Ich kraje zezwalają na zabójcze papierosy, ale zakazują bezpieczniejszych e-papierosów, ponieważ WHO zachęcała ich do tego "- powiedziała Nancy Sutthoff z grupy konsumenckiej International Network of Nicotine Consumers Organisations.

W konferencji poświęconej kształtowaniu polityki WHO brali udział przedstawiciele 181 krajów. Wszystkie ratyfikowały Ramową Konwencję Światowej Organizacji Zdrowia o ograniczeniu użycia tytoniu, która je zobowiązuje do uwzględnienia redukcji szkód.

https://nicotinepolicy.net/blogs/harry- ... ty-of-heat
https://www.zimbabweonlinenews.com/repo ... co-policy/

Nie wiem moi drodzy, czy idzie nowe, ale mam taką nieśmiałą nadzieję, że uczestnicy COP8 po tym jak z zainteresowaniem zapoznawali się z tym raportem, nie dadzą wiary kłamstwom jakie się szerzą na temat EIN i w końcu zrozumieją, że to nadzieja dla milionów palaczy na świecie. Czy tak się stanie już niedługo się dowiemy. :)

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość