Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Co nowego piszą o e-papierosach?
esil
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 19
Rejestracja: czw lut 01, 2018 7:15 pm
Lokalizacja: Sieradz
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podzięk.: 10 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: esil » wt sty 29, 2019 5:59 pm

Do mnie na szczęście bezproblemowo dotarł dzisiaj parownik przesłany poprzez 'AliExpress Standard Shipping'.
Ale faktem jest, że też przyleciał bezpośrednio do Polski przez WER Warszawa i został dostarczony przez PP.
Może mam szczęście a może dużo dało to, że został wysłany z Singapuru.
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 549 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: FreeVapingPL » pt sty 25, 2019 3:47 pm

!!UWAGA!!
Właśnie trafiła mi się przesyłka, która mimo wybrania opcji 'AliExpress Standard Shipping', przyleciała bezpośrednio do Polski i trafiła do Poczty Polskiej:
AliExpressOtherShippingToPocztaPolska.png


Więc nie ma reguły. Odwołuję poprzedni mój post (powyżej). Przepraszam Wszystkich, którzy mogli na tym ucierpieć. Straciłem nadzieję, że jest jakiś pewny sposób przesłania paczki przez kraj pośredni w UE.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 549 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: FreeVapingPL » ndz sty 13, 2019 11:08 am

Nie wiem jeszcze czy tekst z Antyradia obowiązuje wszystkie przesyłki do Polsii czy tylko wybrane. I nie wiem czy po ostatnim zatrzymaniu chińskiego 'szpiega' w Polsce możemy liczyć na przychylność Państwa Środka. Więc przypilnujcie sobie w jaki sposób Wasza przesyłka będzie transportowana. Metoda, która faktycznie najpierw dotrze do UE i dopiero stamtąd do Polski, to "Aliexpress Standard Shipping" i dla niektórych produktów jest domyślną metodą:
AliExpressStandardDefaultShipping.png



Jeżeli w Waszym przypadku nie jest to domyślna forma transportu to sprawdzcie na rozwijalnej liście czy "Aliexpress Standard Shipping" jest dostępne i jak kilka złotych więcej nie stanowi problemu to taką formę przesyłki wybierzcie:
AliExpressOtherShipping.png
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
zuczek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 78
Rejestracja: pn lis 05, 2018 5:37 pm
Lokalizacja: Żory
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podzięk.: 92 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: zuczek » czw sty 10, 2019 5:12 pm

Dzieje się tak jak jest opisane w cytacie załączonym przez @
Awatar użytkownika
Tommy Black
. Na tej zasadzie dotarł do mnie Aegis. Trochę mnie to zaskoczyło ale po chwili namysłu tak właśnie zinterpretowałem intencje "My Frenda".

Radzą sobie znakomicie z pokonywaniem wszelkich przeszkód i prą do przodu te "Pandy" ... *yes*
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: Tommy Black » śr sty 09, 2019 1:33 pm



O tak, bardzo ciekawe...trzeba nawet feagment pokazać.

Zakupy z AliExpress bez podatku – jak to działa?
Chińczycy wykorzystują przepisy Unii Europejskiej mówiące o zwolnieniu od podatku przesyłek kierowanych do odbiorców indywidualnych, o ile wartość zawartości nie przekracza 22 euro. Polska, o czym z chęcią przypominało Ministerstwo Finansów, nigdy nie przyjęła tych zapisów jako obowiązujących w naszym kraju.

Są one jednak ważne w większości krajów UE, co postanowili wykorzystać Chińczycy – zamawiane przez Polaków paczki wysyłane są więc do kraju Unii Europejskiej, gdzie nie nakłada się na nie podatków, a po przepakowaniu dostarczane do Polski.

Ponieważ w świetle prawa taka paczka pochodzi z UE, celnicy nie mają żadnego powodu, żeby do niej zaglądać i nakładać podatek.

Inwestycja w Odział Celno-Pocztowy może więc okazać się niewypałem – do Polski wciąż będą trafiać nieopodatkowane przesyłki z Chin, a miłośnicy zakupów na AliExpress nie przerzucą się na Allegro.
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 549 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: FreeVapingPL » śr sty 09, 2019 12:32 pm

But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10897 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: Tommy Black » ndz gru 23, 2018 10:28 am

Ludzie, nadchodzą święta i jedyna folia jaka powinna nas interesować to ta, w którą można zapakować prezenty. W folię bąbelkową prezenty pakuje się tylko na czas wysyłki.
Poza tym niekoniecznie musimy tu rozwiązywać problemy bąbelkowe z Trawnika, bo Oni mają od tego swoich fachowców którzy, jak sami uważają, są lepsi.
A już całkiem świątecznie i chrześćjańsko będzie jeśli wszystkim celnikom będziemy życzyć Wszystkiego Najlepszego oraz Do Siego Roku, wszak życzyć komuś jak najmniej pracy jest życzeniem bardzo zacnym.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: miblah » sob gru 22, 2018 11:58 pm

@
Awatar użytkownika
Pelikan2
- wszystko fajnie, ale jak się skurczyła (?) ta rolka 100 metrowa folii bąbelkowej o szerokości 1 metra, która zajmuje według tamtego użytkownika całą kanapę auta (a która według zdjęć z internetu, mieć powinna wymiary w okolicach 1m x 0,3m x 0,3m), do wymiarów PÓŁ metra na 0,3 na 0,3 metra? Twój wywód mi tego nie rozjaśnił...

Użytkownik "nie umiejący łączyć faktów" twierdzi, że oczom jego "ukazał się kawał zwiniętej folii którą chyba ktoś zębami odgryzał", no i posiada protokół świadczący o ingerencji w przesyłkę...

Ktoś tu nie umie łączyć faktów, "tylko kto, pytanie tylko"? ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą

Postautor: Pelikan2 » sob gru 22, 2018 10:30 pm

60N20 pisze:Ta 2 dni... i pełen profesjonalizm...
Poniżej cytat z trawnika obrazujący "to lepsze działanie"

vapelab.pl pisze:"....
przyszedł lekko upośledzony karton o wymiarach na oko 50x30x30. Jako, że potrafię logicznie łączyć fakty i zapewne


No właśnie kolega z zielonego forum nie umie łączyć faktów i wyciągać logicznych wniosków.
Szkoda, że nie przyszło mu do głowy -że tak sprzedawca zapakował paczkę i tak poczta dostarczyła. -tylko zrzucił wszytko na pocztę.

Naprawdę sądzicie, że w samochodach poczty brakuje miejsca, i muszą upychać i gnieść paczki.
Na prawdę sądzicie, że ludzie na sortowni mają czas na to, żeby układać i wpychać wasze paczki, tak aby się zmieściły?

A może ktoś pomyślał logicznie(w przeciwieństwie do pana z trawnika), że ludzie pracują na godziny i bardziej opłaca się podstawić drugie auto, niż magazynierzy mają głowić się przez 2 godziny jak załadować busa

Na prawdę, tak jak zapakuje wam sprzedawca -tak dostaniecie, bo nikt nie ma czasu aby kombinować na to jak upchać paczki, bo zwyczajnie bardziej opłaca się podstawić drugiego busa, niż magazynierzy mają kombinować przez 3 godziny jak załadować jednego.

Nie mówię,że wszytko jest idealne, -bo przy takiej skali błędy się zdarzają, sam WER LDZ odbiera około 100tyś pakietów tygodniowo (wasze paczki + pisma urzędowe) + nocka. Codziennie między 22-4 jest nadawane około 8tyś paczek ( tak, poczta w miasta wojewódzkich ma odziały otwarte 24h, bo w nocy zwala się całe Allegro) a odsetek błędów jest mały .

Inaczej:
Nikt nie ma czasu, ani nikomu się chce, żeby upychać i kombinować z paczkami. 99% roszczeń jak ten pan z trawnika wynika z błędów sprzedawcy. Ale łatwo wszystko na pocztę zrzucić.
:facepalm: -dla pana z trawnika
*friends* - dla Was.

Edit:
Zamawiając z fastech, dostajesz zdjęcie paczki przed wysłaniem. Może czas,aby polscy sprzedawcy przyjęli tą zasadę i się okaże, czy to sprzedawcy niedbale pakują paczki, czy poczta rzuca nimi,
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: miblah » sob gru 22, 2018 8:32 pm

@
Awatar użytkownika
Pelikan2
- ja tam tak czarno tego jednak nie widzę. Państwowe zawsze działa jak państwowe.
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości