Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Co nowego piszą o e-papierosach?
60N20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 62
Rejestracja: pt kwie 14, 2017 8:28 am
Lokalizacja: Jaw
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 44 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: 60N20 » sob gru 22, 2018 6:19 pm

Ta 2 dni... i pełen profesjonalizm...
Poniżej cytat z trawnika obrazujący "to lepsze działanie"

vapelab.pl pisze:"....
No i na sam koniec radosna opowieść, która z jednej strony mnie bawi a z drugiej doprowadziła do kryzysu foliowego :)
Jak to zwykle bywa, zamówiłem w tej samej firmie co zawsze folię bąbelkową, całą belkę 1x100 metrów. Nasza ukochana poczta
coś długo ją słała (akcja rozgrywa się zaraz po mojej obrazie na nową umowę z pocztą więc to tylko przelało czarę goryczy), miał być kurier ekspress (widać, że nie tylko mnie dopadły chore stawki na tę usługę) no ale jednak 7 dni to coś długo. Tak więc pewnego poniedziałkowego czy wtorkowego ranka, czyli bardzo świeża sprawa, przyszedł lekko upośledzony karton o wymiarach na oko 50x30x30. Jako, że potrafię logicznie łączyć fakty i zapewne każdy w takiej sytuacji logicznie potrafiłby to wykonać zastanowiłem się, jak to jest możliwe, że cała rolka folii która zajmuje całą tylną kanapę w Skodzie zmieściła się do tak małego i słodkiego kartonika. Zanim przeczytałem protokół otworzyłem paczkę a mym oczom ukazał się kawał zwiniętej folii którą chyba ktoś zębami odgryzał. Zastanawiające? To teraz gwóźdź programu [emoji38]
Protokół stwierdzał, że karton w którym przewożone było zamówienie uległ pęknięciu. Komisyjnie postanowili sprawdzić czy nie zaginęła zawartość i uwaga!!! Nic nie znaleźli [emoji38] [emoji38] [emoji38] W protokole jest napisane, że jest "brak zawartości i sama folia bąbelkowa", którą postanowili mi przesłać i mam dalej rozważać co z tym fantem zrobić :monkey: Więc szanowna komisja zapewne rozerwała całą cholerną belkę folii w poszukiwaniu skarbu a tu nic. Śmiać się czy płakać?
...."




Wysłane z mojego HTC U Ultra przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: iron64 » sob gru 22, 2018 6:04 pm

Żarty sobie robisz z tymi 2 dniami. Ostatnio laptop wysłany z miast 250km ode mnie szedł 7 dni robiczych.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: Pelikan2 » sob gru 22, 2018 4:49 pm

miblah pisze:Nie byłbym takim optymistą w kwestii ich dojścia do wprawy. Tylko powierzchnia magazynowa stoi na przeszkodzie,

Powierzchnie można rozbudować.
Poczta Polska póki co się "uczy" Chin, ale daje kilka miesięcy, może rok i będzie jak z FedEx czy UPC - nic się nie przebije i każda paczka będzie weryfikowana. Wiem, że przez pocztę przechodzi więcej paczek niż przez kuriera, ale sama firma też jest większa, a w ostatnich latach poczta zrobiła gigantyczny przeskok jakościowy i z "Wyślij pocztą, nie wiadomo czy przyjdzie" doszli do "Wyślij, przyjdzie max za 2 dni"
Pamiętam, jeszcze jakiś czas temu ludzie obawiali się wysyłać cokolwiek pocztą: bo ukradną na sortowni, bo nie przyjdzie - dziś poczta działa lepiej niż firmy kurierskie. Paczki z Chin trochę ich zaskoczyły, bo nie spodziewali się tak nagłego wzrostu ruchu o kilkaset procent -ale i to ogarną, tylko trzeba trochę czasu.
*wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: FreeVapingPL » sob gru 22, 2018 10:09 am

Chyba faktycznie skupiają się na dużych paczkach, bo wczoraj odebrałem Vapefly Horus. Paczka przeszła bez problemu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: iron64 » sob gru 22, 2018 4:30 am

[quote=Tamtejszej TV też nie trzeba oglądać. :-P[/quote]
Nie oglądasz tv?! Wstydź się, oj wstydź :D
Póki co zatrzymują tylko poważniejsze przesyłki, na ogół duże gabarytowo, no i oczywiście telefony.
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: slaviop » pt gru 21, 2018 3:30 pm

Ryż lubię... Chinki jako kobiety powiedzmy że też. Z językiem dało by sie po 10 latach. Wszystko wskazuje na tak. Tomek pakuj mody i walizki. Jadziem do Ping Pongów...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: Tommy Black » pt gru 21, 2018 3:05 pm

slaviop pisze:Robi się coraz poważniej. Jak tak dalej pójdzie to na wakacje nie będziemy jeździć w góry czy nad Bałtyk ale do Chin...


A może tak pierdolnąć to wszystko i naprawdę wyjechać do Chin? Przynajmniej nie trzeba czekać miesiącami na nowości. Jest jeden problem ale można go ominąć.
Tamtejszej TV też nie trzeba oglądać. :-P
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: slaviop » pt gru 21, 2018 2:56 pm

https://esopot.pl/pl/11_wiadomosci/1110 ... skiej.html
Robi się coraz poważniej. Jak tak dalej pójdzie to na wakacje nie będziemy jeździć w góry czy nad Bałtyk ale do Chin...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: miblah » pt gru 21, 2018 9:17 am

Nie byłbym takim optymistą w kwestii ich dojścia do wprawy. Tylko powierzchnia magazynowa stoi na przeszkodzie, by (i bez skanera) zatrzymywać dziennie do depozytu 17 tysięcy przesyłek, które przychodzą tamtą drogą. Możliwe, że docelowo będą zatrzymywać więcej (niż ~17 sztuk dziennie), ale skaner jest po to, by jednak skupić się na rzeczach droższych lub niebezpiecznych (co widać choćby po tym, jak skaner ustawiono - fotka w pierwszym poście).
A wszystkie te komunikaty są wycelowane, by przestraszyć kupujących.
Wpływy budżetowe są tu znikome. Liczone dla wszystkich przesyłek raptem w dziesiątych miliarda złotych ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
shrack
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: pn lip 13, 2015 7:09 am
Lokalizacja: Lublin
Podziękował: 121 razy
Otrzymał podzięk.: 266 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Lubelscy celnicy sprawdzą "każdą" przesyłkę ... ?

Postautor: shrack » pt gru 21, 2018 4:29 am

Praca celnika oraz papier, drukowanie i przesyłka powiadomień to dodatkowe koszty które musimy uiścić.
Dosłownie z przed kilku dni opłaty za przesyłkę z Japonii z tego urzędu celnego

Należności celne wg kwitu celnego XXX
Przedstawienie do kontroli celnej 8,50
Przesłanie adresatowi dowodu odprawy celnej 6,00
Zainkasowanie od klienta należności celnych i podatkowych oraz przekazanie ich na rachunek urzędu celnego 3,40

Jak widzimy na powyższym musimy uiścić opłatę nawet za pobrane należności.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość