Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Postautor: Tommy Black » śr gru 16, 2015 8:32 pm

Shake_me pisze:W pierwszej chwili ucieszył mnie ten artykuł, zobaczyłam dla nas światełko w tunelu. Po chwili przyszło mi do głowy to, o czym napisał Chomik...Sądząc po tym, co teraz dzieje się w kraju, przy obecnej władzy te badania niewiele pomogą :(


Dotąd,dopóki nie będą nagłośnione,ciągle nagłaśniane,rzeczywiście nie pomogą. Dlatego trzeba zauważać takie publikacje,pisać o nich,rozpowszechniać.Wszedzie gdzie tylko się da.Sami dobrze wiecie jaki jest poziom wiedzy o e-papierosach w społeczeństwie.
I nie jest on przypadkowy.Ktoś nad tym dość dlugo pracował.Dlatego teraz my,znający się na tej materii,mamy coś do zrobienia.
Shake_me
Płeć: nieokreślona

Re: Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Postautor: Shake_me » wt gru 15, 2015 11:23 am

W pierwszej chwili ucieszył mnie ten artykuł, zobaczyłam dla nas światełko w tunelu. Po chwili przyszło mi do głowy to, o czym napisał Chomik...Sądząc po tym, co teraz dzieje się w kraju, przy obecnej władzy te badania niewiele pomogą :(
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Postautor: tunajerzy » wt gru 15, 2015 12:51 am

A ja cieszę się, widząc taką publikację. Jak by nie było, i kto by za tym nie stał, będzie kilka uświadomionych osób więcej.
chomik
Płeć: nieokreślona

Re: Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Postautor: chomik » pn gru 14, 2015 5:58 pm

A może jest tak, że BAT (tudzież jaki inny monopol) przygotowuje się już do monopolizacji rynku e-papsów i pora zacząć pisać pozytywnie przygotowując grunt pod swoje "wyroby"? Bo przecież wyroby BAT (abo jakiego innego monopolu) będą najzdrowsze i najlepsze do leczenia uzależnień od "analogów". Przecież to jest kasa! A jaka hipokryzja... :facepalm:

Oczywiście nie neguję dobroczynnego wpływu Elektronicznych Inhalatorów Nikotyny na nas. Absolutnie NIE... Po prostu "Money Makes This World Go Round" i tak się wycina konkurencję... :roll:

Ale co ja tam wiem :( Jestem tylko chomikiem :(
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Postautor: matatiti » pn gru 14, 2015 4:03 pm

Co prawda artykuł ukazał się już jakiś czas temu, bo 26 października, ale warto przytoczyć jego treść.

"Po e-papierosy sięga coraz więcej palaczy - w Polsce e-dymkiem zaciąga się już 1,5 miliona osób, które chcą ograniczyć szkodliwe następstwa palenia tytoniu. Mówiąc o e-papierosach warto porównywać je do papierosów tradycyjnych. Co na ten temat mówią naukowcy? Przedstawiamy 4 najważniejsze fakty.

1.
W dymie tytoniowym znajduje się ok. 1500 razy więcej szkodliwych substancji niż w aerozolu z e-papierosów. To wniosek z badań zespołu amerykańskiego koncernu tytoniowego Lorillard Tobacco. Naukowcy porównali stężenia i ilości toksycznych i niebezpiecznych składników z „czarnej listy” 93. najbardziej szkodliwych substancji obecnych w dymie tytoniowym opracowanej przez amerykańską Agencję Żywności i Leków FDA. Ponadto poziom nikotyny w próbkach z e-papierosów był o 85% niższy niż poziom nikotyny w papierosach tradycyjnych.
2.
Według raportu brytyjskiej agencji rządowej ds. zdrowia publicznego, papierosy elektroniczne są około 95% mniej szkodliwe niż papierosy tradycyjne i mogą znacznie ograniczać groźne następstwa palenia tytoniu. Eksperci zauważyli jednak, że w Wielkiej Brytanii prawie połowa populacji (44,8%) nie zdaje sobie sprawy z mniejszej szkodliwości e-papierosów.
3.
Dwuacetyl (diacetyl) - ze względu na swój maślany smak - to substancja powszechnie używana w przemyśle spożywczym. Obecna jest ona również w niektórych liquidach, a także w tytoniu. Wdychanie dwuacetylu w dużych ilościach może przyczyniać się do rozwoju chorób układu oddechowego – kaszlu, duszności, a w rzadkich przypadkach astmy i zarostowego zapalenia oskrzelików. Jak jednak wynika z badań opublikowanych w Nicotine and Tobacco Research w 2014 roku, w każdym papierosie tradycyjnym znajduje się średnio ok. 100 razy więcej tej substancji niż w przebadanych liqudiach.
4.
Bierne palenie w przypadku e-papierosów jest ograniczone do minimum. W e-papierosach nie wydziela się toksyczny strumień boczny, który zawiera zabójcze produkty uboczne spalania, m.in. metale ciężkie i tlenek węgla w wysokich stężeniach. Zespół Jana Czogały i Macieja Goniewicza wykazał, że bierne narażenie na nikotynę w powietrzu powodowane przez papierosy tradycyjne jest 10-krotnie większe niż w przypadku e-papierosów."

Źródła prasowe.
:budda:
Awatar użytkownika
tunajerzy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 275
Rejestracja: sob cze 20, 2015 2:30 pm
Lokalizacja: Świnoujście
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 373 razy
Płeć: Mężczyzna

Czy to już Wigilia? Czy zwierzęta przemówią ludzkim głosem.

Postautor: tunajerzy » pn gru 14, 2015 3:54 pm

Obudźcie mnie, bo chyba śnię. Chyba czegos takiego na polskich portalach jeszcze nie było.
http://facet.interia.pl/ciekawostki/news-4-wnioski-z-badan-o-e-papierosach,nId,1938266

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości