Jak działa czwarta władza.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Ramses » śr lut 13, 2019 12:16 pm

"Nie chcem, ale muszem" złamać daną obietnicę, ponieważ @
Awatar użytkownika
miblah
-szku (jeśli tak mogę się do Ciebie zwrócić ), czuję się wywołany przez Ciebie do tablicy.

miblah pisze:Podanie cykuty Arystotelesowi to wynik działania władzy - wprawdzie nie władzy czwartej, ale jednak jakoś to w temacie się mieści...

Przyjmując Twoją linię obrony, wnoszę co następuje:

Wynikiem działania wzmiankowanego przeze mnie specyfiku, może być czasowa utrata władzy - wprawdzie nie władzy czwartej, ale innej, jakże istotnej władzy samostanowienia w pewnych obszarach naszego życia.
Tak więc, jednak jakoś to w temacie się mieści...

miblah pisze:Tomkowi nic nie możemy już podać - to on tu ciągle komuś coś podaje... :lol:

Prosząc o wzięcie pod rozwagę przedstawionego wniosku, pozostaję w nadziei, że i mnie również nie zostanie podana ani cykuta ani Obstilax, Autor tematu nie będzie zgłaszał żadnych pretensji, a jedyną rzeczą którą będzie podawał @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, będzie jego pomocna dłoń.

( :mrgreen: )
Obrazek
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak działa czwarta władza.

Postautor: miblah » wt lut 12, 2019 5:02 pm

Podanie cykuty Arystotelesowi to wynik działania władzy - wprawdzie nie władzy czwartej, ale jednak jakoś to w temacie się mieści...
Tomkowi nic nie możemy już podać - to on tu ciągle komuś coś podaje... :lol:
Obrazek
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Ramses » wt lut 12, 2019 10:23 am

Tommy Black pisze:Kara jest także rodzajem lekarstwa... Administracja cykuty nam nie poda.

:ok:

Cykuty może nie, ale profilaktycznie - uderzeniową dawkę...
Obrazek
... mogą nam zaaplikować, byśmy przestali spamować i zajęli się innymi, nie cierpiącymi zwłoki sprawami, niekoniecznie związanymi z Forum.

Tommy Black pisze:... mój kumpel Arystoteles. Gdyby żył, bo jak twierdzą złośliwi, nie żyje...

O Elvisie też tak mówią.

Off Topic
Obiecuję, że jest to ostatni mój off-top w tym temacie.

... no chyba że zostanę skutecznie sprowokowany... :mrgreen:

Ps. Tommy, gdyby Administracja zastosowała w naszym przypadku tę metodę leczenia, to pamiętaj, że już dziś rezerwuję pierwsze miejsce w kolejce.
*friends*
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Tommy Black » wt lut 12, 2019 8:14 am

Ramses pisze: nasze spamowanie zgłosić do Administracji. a Ta z kolei - może nas przykładnie ukarać


Kara jest także rodzajem lekarstwa. Tak twierdził mój kumpel Arystoteles. Gdyby żył, bo jak twierdzą złośliwi, nie żyje, ufałby administracji. Administracja cykuty nam nie poda. :-P :P
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Ramses » wt lut 12, 2019 7:56 am

Tommy Black pisze:.. jestem nawet posądzany o inteligencję.

Ja bym Cię o nią wręcz oskarżył :smile:, a następnie - w szybkim procesie przedstawił dowody i ogłosił prawomocne orzeczenie :mrgreen: .
Tommy Black pisze:… zaprzyjaźniłem się z Woody Allenem a On nauczył mnie tego zdania:
Zbyt mało wiem by być niekompetentnym.
Powtarzam je często i jakoś, w przedziwny sposób...

Może decydenci - adresaci mojego stwierdzenia z poprzedniego posta, co dzień przed lustrem jak mantrę powtarzają zdanie: "Kim jesteś? Jesteś zwycięzcą!"; lub w przedziwny jakiś sposób - mieli innych przyjaciół, a Woody Allena - z sobie tylko znanych powodów, omijali szerokim łukiem :mrgreen: .

:bender:

Off Topic
Ale chyba odeszliśmy od głównego tematu i obawiam się, że Autor wątku może w końcu stracić cierpliwość, nasze spamowanie zgłosić do Administracji. a Ta z kolei - może nas przykładnie ukarać *bicz* :boje:

:mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Tommy Black » pn lut 11, 2019 9:12 pm

Ramses pisze:Dlatego też świat jest, jaki jest. Decydują o nas ludzie niekompetentni.


Tak, znam to. Ale na wszelki wypadek, dawno temu, zaprzyjaźniłem się z Woody Allenem a On nauczył mnie tego zdania:
Zbyt mało wiem by być niekompetentnym.

Powtarzam je często i jakoś, w przedziwny sposób, jestem nawet posądzany o inteligencję.
Awatar użytkownika
Ramses
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 985
Rejestracja: pt sty 11, 2019 10:02 pm
Lokalizacja: Mazury
Podziękował: 4072 razy
Otrzymał podzięk.: 2169 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Ramses » ndz lut 10, 2019 8:25 pm

Tommy Black pisze:... ani RPA ani nikt inny nie będzie musiał się przystosować do żadnego nowego świata. Pan nie ma pojęcia o żadnym nowym świecie. Pan sam żyje w świecie kóry właśnie mija a pan razem z nim i bez znaczenia jest czy ma pan jednakowe buty. Pan nie będzie już decydował jak ma żyć 500 milionów ludzi!

Płonne Tommy nadzieje. Wiele stanowisk zajmują ludzie, którzy z różnych powodów zajmować ich nie powinni. Decydują oni o wielu aspektach życia innych ludzi. Tak być nie powinno. Ale jest. Zastanawiałeś się dlaczego?

Ciekawą teorię na ten temat sformułował Laurence J. Peter.

Zasada Petera - bo o niej mowa - odnosi się w szczególności do organizacji typu biurokratycznego, gdzie jej członkowie w trakcie własnej kariery awansują tak długo, aż znajdą się na poziomie, na którym nie będą już kompetentni.
Brzmi ona: "W organizacji hierarchicznej każdy awansuje aż do osiągnięcia własnego progu niekompetencji. Czasem używa się również zamiennie pojęcia progu kompetencji. Zakłada się tutaj, że jeżeli organizacje mają zdolność do ciągłego funkcjonowania, to jest to spowodowane tym, że jeszcze nie wszyscy członkowie osiągnęli swój poziom niekompetencji."

Dlatego też świat jest, jaki jest. Decydują o nas ludzie niekompetentni.

Bibliografia:
Dr Laurence J.Peter/Raymond Hull, Zasada Petera, wyd. Książka i Wiedza, 1973
Laurence J. Peter: Recepta Petera. Warszawa: Książka i Wiedza, 1975
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Tommy Black » ndz lut 10, 2019 6:15 pm

Dobra, ja mam już dość, może mam poczucie humoru ale nadmiar humoru prowadzi do kompulsywnej oziębłości seksualnej, czego bym jednak chciał uniknąć, ze względu na szerokość geograficzną w jakiej żyję.Ale ważniejsze jest to że, od dawna już mnie te wybuchające epapierosy nie śmieszą.
Dlaczego pozwala się na tak nieograniczoną i powszechną sprzedaż samochodów? Przecież ludzie niszczą swoje samochody z własnej głupoty i braku umiejętności ich prowadzenia.Gorzej oni giną w nich sami i zabijają innych. Jeszcze gorzej, trują nieodwracalnie całe obszary geograficzne, niszczą faunę, florę, klimat i zabijają ludzi. Czy ktoś w UE choćby pomyślał o dyrektywie samochodowej? Chyba nie...zbyt potężne lobby? Nie drażnimy takich potęg, prawda panie Juncker? Ale coś do cholery musimy zrobić, prawda panie Juncker? Jasne, no więc zakazujemy produkcji jednorazowych plastikowych talerzy, sztućców i słomek do napojów. Przecież chodzi o Today this is called ecological concern? Today to jesteście żałosną zbieraniną stetryczałych i do cna zepsutych i skorumpowanych błaznów. Na dodatek zarozumiałych i pewnych siebie, to się nazywa tępą butą i nie nawiązuję tu do butów, o tym za chwilę.
Taka historyjka:
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker brał udział w konferencji związanej ze szczytem Unia Europejska-Republika Południowej Afryki. Oprócz Junckera uczestniczyli w niej szef Rady Europejskiej Donald Tusk oraz prezydent RPA, Cyril Ramaphose. Podczas konferencji, jeden z dziennikarzy zadał szefowi Komisji Europejskiej pytanie, zaznaczając przy tym że prosi o odpowiedź w języku angielskim, bardziej niż po francusku. "Francuski jest także oficjalnym językiem Unii Europejskiej. Coraz bardziej" – odparł Juncker. Na jego słowa zareagował Donald Tusk, który podkreślił, że nie jest tak w Republice Południowej Afryki. – Ale RPA będzie musiała się przystosować do nowego świata – odpowiedział szef KE Jean-Claude Juncker.
Chwilę później Jean-Claude Juncker wyszedł zza pulpitu, podeszła do niego kobieta, która zaczęła mu się bardzo przyglądać. Po chwili odwróciła się i szybkim krokiem ruszyła za kulisy, a wraz za nią Jean-Claude Juncker.
Internauci zastanawiają się, co właściwie się stało, że Juncker tak nagle opuścił konferencję. Według oficjalnej wersji, "musiał się wykaszleć poza kamerami", bo jest przeziębiony. Tak przynajmniej poinformowała Rzeczniczka Komisji Europejskiej. Internauci mają jednak inną wersję: dostrzegli że Juncker miał na sobie dwa rożne buty: jeden czarny, drugi brązowy.


Otóż panie Juncker, ani RPA ani nikt inny nie będzie musiał się przystosować do żadnego nowego świata. Pan nie ma pojęcia o żadnym nowym świecie. Pan sam żyje w świecie kóry właśnie mija a pan razem z nim i bez znaczenia jest czy ma pan jednakowe buty. Pan nie będzie już decydował jak ma żyć 500 milionów ludzi!
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Jak działa czwarta władza.

Postautor: miblah » ndz lut 10, 2019 3:45 pm

Jest szansa, że do sosu wpadł mu dripper...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Jak działa czwarta władza.

Postautor: Tommy Black » ndz lut 10, 2019 1:43 pm

Dziwię się Wam trochę. To jest bardzo poważny temat i na pewno nie do żartów. O proszę, najnowsze doniesienia; na razie brak dokładniejszych danych.Wiadomo jednak że, student dzień wcześniej był w sklepie waperskim.

makaron.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości