Na Hawajach chcą zakazać sprzedaży papierosów osobom poniżej 100 lat

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Na Hawajach chcą zakazać sprzedaży papierosów osobom poniżej 100 lat

Postautor: miblah » wt mar 05, 2019 10:02 am

Ej! A nie możecie się łaskawie odstosunkować od nakładania zakazów?! +500% za ubezpieczenie, podnoszenie wieku, "jakieś spisywanie podczas zakupu"? Co jest *urwa?! Niech se każdy pali co chce, jak ma ochotę wciągać oponę zapakowaną w bibułę, niech to robi - jego sprawa, póki nie szkodzi innym. Jeśli pali tę oponę w domu, a nie ma właściwego systemu oczyszczania powietrza które wypuszcza, zmuszając innych do wdychania jego świństwa - ok, rozumiem konieczność istnienia przepisu ułatwiającego jego ukaranie i wypłaty odszkodowań. Ale takie pomysły jak wyżej, powinny być podstawą do skierowania na leczenie psychiatryczne :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Na Hawajach chcą zakazać sprzedaży papierosów osobom poniżej 100 lat

Postautor: Tommy Black » wt mar 05, 2019 7:19 am

FreeVapingPL pisze:Myślałem, że to w naszym kraju próbuje się przepchać 'ciekawe' ustawy, ale przeczytałem, że na Hawajach demokrata Richard Creagan zaproponował zmiany legislacyjne, które zakażą sprzedaży papierosów osobom poniżej setnego roku życia:

Obrazek
Całkiem sprytnie to wymyślił.Stopniowe zwiększanie wieku uprawniającego do kupowania papierosów do 30 w przyszłym roku, 40 w 2021, 50 w 2022, 60 w 2023, aw końcu 100 w 2024.

Hawaje mają już najostrzejsze prawa dotyczące sprzedaży papierosów, ale Creagan - lekarz w izbie przyjęć - uważa, że ​​należy zrobić więcej, by zakazać "najbardziej śmiercionośnego artefaktu w historii ludzkości". I ja się z nim całkowicie zgadzam.
W 2015 r. Hawaje stały się pierwszym amerykańskim stanem, który podniósł legalny wiek palenia papierosów i papierosów elektronicznych do 21 lat. W tym samym roku gubernator David Ige podpisał projekt ustawy zakazującej palenia i używania papierosów elektronicznych w parkach państwowych i na plażach.

W rozmowie z Hawaii Tribune-Herald, pan Creagan powiedział: "Państwo ma obowiązek chronić zdrowie publiczne".
I tu się też z panem Creaganem zgadzam.Już kiedyś pisałem gdzież że idąc za jakąś dymiącą niesłychanym smrodem,kreaturą ludzką, miałem ochotę go zabić.Ja nie mam nic przeciwko jego nałogowi.Ba, nawet przeciwko tym śmierdzącym papierosom.Ja jestem bardzo otwarty, empatyczny i tolerancyjny. Ale niech taki ktoś nie wychodzi na ulicę.
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 548 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Na Hawajach chcą zakazać sprzedaży papierosów osobom poniżej 100 lat

Postautor: FreeVapingPL » pn mar 04, 2019 10:54 pm

Myślałem, że to w naszym kraju próbuje się przepchać 'ciekawe' ustawy, ale przeczytałem, że na Hawajach demokrata Richard Creagan zaproponował zmiany legislacyjne, które zakażą sprzedaży papierosów osobom poniżej setnego roku życia:
Hawaii.png


Jakoś nie mam nic przeciwko zakazowi sprzedaży papierosów, ale niech te zakazy będą miały trochę rozsądku w sobie.
Moja propozycja, jako nieznanego jeszcze polityka, i też bez krzty rozsądku, jest taka:
- podnieść stawki ubezpieczenia zdrowotnego palaczom analogów (500% - musimy byc twardzi, niech odkładają na swoje lecznie)
- nie wiem jeszcze co z waperami :silent: - podpowiedźcie (zróbmy sobie taki strzał w kolano)
Pojadę z tym do Prezesa. Powiem mu, że nic nie będzie trzeba zakazywać wreszcie. Kupując towar, pani przy kasie poprosi nas o ID, cos tam spisze, i już wiadomo kto co wciąga. ZUS dostanie raport z kasy i odpowiednio dopasuje składkę zdrowotną. I każdy będzie dymił to na co go stać.

Może nie dostanę bana.

PS. Propozycja tego demokraty nie dotyczy EIN. Ufff.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości