Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: Tommy Black » ndz mar 24, 2019 6:36 pm

Pelikan2 pisze:Ale jeżeli faktycznie, analogi wywołują stan zapalny, a EP je podtrzymują i to wywołuje raka - i pan profesor przeprowadził badania na ten temat i dysponuje solidnymi naukowymi dowodami - to może to pościć z gruzem cały mit: " o zdrowych EP"
Uważam, że to jest najważniejsze zdanie w całym wywiadzie, i zdecydowanie należałoby cisnąć profesora, aby rozwinął swoją wypowiedź.


Nie ma co cisnąć profesora. Bez żadnego ciśnięcia rozwija swoje wypowiedzi przy każdej okazji jaka się tylko nadarzy do dyskredytowania ein.
Natomiast przypuszczenie że: ...pan profesor przeprowadził badania na ten temat i dysponuje solidnymi naukowymi dowodami.., to jest dowcip roku! :lol:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: Tommy Black » ndz mar 10, 2019 6:44 pm

Pelikan2 pisze:Ale jeżeli faktycznie, analogi wywołują stan zapalny, a EP je podtrzymują i to wywołuje raka - i pan profesor przeprowadził badania na ten temat i dysponuje solidnymi naukowymi dowodami - to może to puścić z gruzem cały mit: " o zdrowych EP"
Uważam, że to jest najważniejsze zdanie w całym wywiadzie, i zdecydowanie należałoby cisnąć profesora, aby rozwinął swoją wypowiedź.


Pan Orłowski nie rozwinie akurat tego fragmentu, co pewnie wielu zdziwi, prawda? A przecież, jak napisał @
Awatar użytkownika
Pelikan2
mógłby: puścić z gruzem cały mit: " o zdrowych EP".Nie, nie mógłby.
Takim autorytetem nie jest i nigdy nie będzie. No i ludzie i instytucje od których pan Orłowski jest zależny nigdy mu na to nie pozwolą. Big Tobacco i Big Pharma już nie są teraz zainteresowane całkowitym wykończeniem ein. Mają w tej chwili naprawdę dramatyczne, na miarę greckich tragedii, dylematy. W które zresztą wpedzili się sami.
KIlka dni temu Dr Scott Gottlieb nieoczekiwanie zrezygnował z pełnienia funkcji komisarza Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA).
Portal „Fortune”, powołując się na dwa dobrze poinformowane źródła wewnątrz FDA, sugeruje, że powodem rezygnacji Gottlieba jest m.in. zmęczenie cotygodniowymi podróżami z domu w stanie Connecticut do siedziby Agencji w Silver Spring w stanie Maryland (ok. 500 km) i chęć spędzania większej ilości czasu z rodziną... [ Dzieci przyjęly to z rozbawieniem...] :P
A teraz proszę uważnie przeczytać co niżej i poświęcić temu trochę czasu. Myślenie nie boli...

Na odejście Gottlieba natychmiast zareagowała nowojorska giełda. Wartość akcji Altria Group Inc., największego udziałowca w produkującej e-papierosy spółce Juul Labs Inc., wzrosła o 2,7 procent. Firmy z tej branży dostrzegły potencjalną szansę na rozluźnienie przeforsowanych przez Gottlieba obostrzeń w przepisach dotyczących handlu e-papierosami i wkładami do nich.

Spadła natomiast – choć nie tak wyraźnie – wartość akcji wielu małych, innowacyjnych firm farmaceutycznych, które sporo korzystały na wprowadzanych przez Gottlieba usprawnieniach procesu rejestracji nowych leków. Indeks Nasdaq Biotechnology obniżył się o 0,3 procent.

PS
Panem Orłowskim nie będę się już tu zajmował.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: miblah » sob mar 09, 2019 10:53 pm

@
Awatar użytkownika
Pelikan2
- profesor Orłowski zabłysnął był lat temu 4 między innymi wypowiedzią, iż używamy "gliceryny i propylenu glikolowego", a "podgrzewanie ich do wysokich temperatur powoduje rozpad na m.in. formaldehyd i acetaldehyd – dwa rakotwórcze związki karbonylowe".

Chyba mógłbym postawić dolary przeciw orzechom, że szanowny profesor nie dysponuje żadnymi badaniami na poparcie swoich tez (wszystkich), konfabuluje i straszy, bo ma już zbyt wąski horyzont, albo dlatego, że lubi ;)

Ale dobrze... Dzięki za Twoje zdanie - sceptycy są też nam potrzebni - @
Awatar użytkownika
robert
był samotny *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: robert » sob mar 09, 2019 8:03 pm

Fajnie napisałeś.
Sam zaczynałem 7 lat temu od Crystal 2 Volischa.Mimo tego że sprzęt kiepski w porównaniu do dzisiejszych dałem radę rzucić fajki.Czyli trzeba chcieć. Czyli sprzęt ważny ,ale chęci ważniejsze.
Też intryguje mnie ten "stan zapalny".
Awatar użytkownika
Pelikan2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 348
Rejestracja: sob maja 05, 2018 10:51 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 233 razy
Otrzymał podzięk.: 284 razy
Płeć: Mężczyzna

Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: Pelikan2 » sob mar 09, 2019 7:00 pm

AKT I
Pozwolę sobie spojrzeć inaczej na ten wywiad, nie przez pryzmat własnej osoby, bo on nie koniecznie jest głupi i niekoniecznie zawiera bzdury, a większość komentujących odnosi się do niego widząc siebie, a nie ogół społeczeństwa.

Wszyscy się uczepiliście tego powrotu do nikotyny itp, ale moim zdaniem to najmniej istotny aspekt(o czym później) w tym całym wywiadzie, bo e-papierosy jako: "Lek na rzucenie palenia" można rozważać dwojako i są ludzie, którzy powrócą, są ludzie którzy nie powrócą i rozpatrywanie całej populacji przez pryzmat swojej osoby jest błędem.

Ty kupiłeś porządny sprzęt, poczytałeś, i nie wrócisz do fajek, ale są też setki osób, które kupiły EP w kiosku, wybrały, jakieś gówienko typu CE5, grzałka się spaliła, Liquid za 10ml/25zł się skończył i stwierdziły, że walą ten biznes, bo za tą cenę nie warto się babrać w grzałki co dwa dni, Liquid za 25zł, którym i tak się napalisz.

Część oczywiście, poszuka, popyta, trafi na jakieś forum i poświęci te pół godziny, dowie się co nieco o sprzęcie i dowie się o istnieniu vapeshopów.
Niestety będzie to nieliczna grupa, większość walnie swoje CE5 w szafkę i tyle.
I czy wobec tego, badania profesora Orłowskiego są błędne? - wydaje mi się, że nie.

Rozpatrując EP jako całokształt, wliczając to co się sprzedaje w kioskach Ruchu, Inmedio, Żabkach itp ... obawiam się, że dla większości przygoda z EP właśnie się kończy powrotem do analogów, bo nie mają nikogo w otoczeniu, kto by im doradził, a nie zdając sobie z istnienia: "innego świata EP" - tego właściwego. - dla nich EP to, to co jest w kiosku, to co ma błyszczące za ladą, a zazwyczaj niestety jest to gówno sprzęt, nie warty złamanego grosza.
Są jeszcze wysepki, ale ....... ceny tam odstraszają, dzisiaj z ciekawości podszedłem do stoiska "znanej i kochanej" firmy esw, i ceny jakie tam są to przerażają, - i dokładnie to widzi początkujący e-palacz, i po zakupie jakiegoś Volisha za 130zł, później jakiegoś Liquidu 10ml/25 zł i stwierdzając, że się tym nie napalił, rzuca to w cholerę.
Ciekawe czy jest tu na salonie choć jedna osoba, która po zakupie pierwszego ep w kiosku, zaczęła szukać i trafiła akurat na salon.

I można powiedzieć, jak ktoś jest głupi, to jego problem, jak nie potrafi się wysilić i poszukać, i tak owszem, większość ludzi jest nie tyle co głupich, ale leniwych (zresztą to samo stwierdzone było w wątku u umieraniu for internetowych) i większość E-palaczy wraca do nałogu. Prawda okrutna, ale jednak nie widzę tu kłamstwa profesora Orłowskiego, przypominam, że on odnosi się do ogółu e-palaczy, a nie wąskiej grupy waperów

AKT II
Profesor Orłowski nie zaprzecza, że ep, są zdrowsze, bo nie zawierają substancji smolistych, ale zawierają metale ciężkie.
Rozumiem, że profesor, posiada odpowiednie badania z spektrogramu, obawiam się, że jakby się uczepił, to takie metale by znalazł.
I tu wracamy o dyskusji o premixach, i wolnej amerykanki panującej w handlu, Januszy kupujących najtańszy glikol, glicerynę i aromaty niewiadomego pochodzenia, ładują to w standardowe butelki kupowane na alli, do których nie muszą mieć linii rozlewczej. Później chwytająca nazwa, opłacenie popularnego Yotubera, konkursik na FB i lecimy.
Oczywiście, część firm bada swoje Liquidy czy premixy, ale ile ich jest? - Proszę pokażcie mi chociaż jednego producenta polskiego premixów, który wykonał i udostępnił badania na obecność metali ciężkich w swoich produktach(przypominam, że liczę, że prof, ma badania na poparcie swojej tezy) - bo jak takiego nie znalazłem.

AKT III - moim zdaniem najważniejszy, w całym tym wywiadzie.
Odniosę się tu tylko do jednego zdania.
[size=200]Podtrzymują też stan zapalny, który jest jednym z czynników rozwoju nowotworów.[/size]

Szczerze powiedziawszy, nie wiedziałem, że stan zapalny(i konkretnie o jaki stan zapalny chodzi i czym się objawia i jak go poznać) powoduje nowotwory, bo pierwszy raz tutaj słyszę o czymś takim jak stan zapalny.
Ale jeżeli faktycznie, analogi wywołują stan zapalny, a EP je podtrzymują i to wywołuje raka - i pan profesor przeprowadził badania na ten temat i dysponuje solidnymi naukowymi dowodami - to może to pościć z gruzem cały mit: " o zdrowych EP"
Uważam, że to jest najważniejsze zdanie w całym wywiadzie, i zdecydowanie należałoby cisnąć profesora, aby rozwinął swoją wypowiedź.

EHHHHH - było długo, no cóż, możecie się ze mną nie zgadzać, mogliście nie zrozumieć mojego wywodu, ale mam nadzieję, że choć kilka osób przeczytało.
P.S Przepraszam za błędy, ale od kiedy salon chodzi , jak chodzi to pisanie i edycja dłużysz testów to katorga, mi np literki wyskakują z 2-3 sekundowym opóźnieniem, na klawiaturze skończyłem pisać zdanie, a na ekranie dopiero rozpoczynam i musze chwilę zaczekać na uzupełnienie tego co w buforze. *wino* *wino* *wino*
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: robert » sob mar 09, 2019 3:37 pm

Przeczytałem.
Dowiedziałem się że jestem nikotynistą i pewnie wrócę do papierosów.Uzależniony jestem fakt , ale do fajek nie wrócę.
Wypowiedź o EIN krytyczna i bardzo krótka ,szkoda .Chociaż jeśli miała by być jak ta o której piszę ,to i dobrze.
Artykuł kierowany do palaczy i ono powinni go naprawdę przeczytać.
Awatar użytkownika
miblah
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1439
Rejestracja: sob wrz 24, 2016 6:47 pm
Lokalizacja: Salon
Podziękował: 1338 razy
Otrzymał podzięk.: 1076 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: miblah » pt mar 08, 2019 2:41 pm

@
Awatar użytkownika
sikor
- poważny Sąd po analizie wszystkich dowodów powinien odrzucić taki pozew, bo określenie nie byłoby w jego oczach nieprawdziwe... No ale u nas, to mogłoby być różnie :mrgreen:
Obrazek
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2204
Rejestracja: czw cze 11, 2015 7:47 pm
Lokalizacja: Łuków
Podziękował: 4062 razy
Otrzymał podzięk.: 2405 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: robert » pt mar 08, 2019 8:34 am

Napisz Tommy ,napisz.
Jutro aż polecę do biblioteki przeczytać ten bełkot.
Awatar użytkownika
krisIs
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr lip 19, 2017 3:05 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 64 razy
Otrzymał podzięk.: 218 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: krisIs » pt mar 08, 2019 8:18 am

Teresa Orłowski, jakoś tak mi się bardziej kojarzy :)
A pewnie badań więcej niż powyższy profesor przeprowadziła.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: Tommy Black » pt mar 08, 2019 8:11 am

sikor pisze:ps. chociaż może o "głupim ch..." nie pisz bo mnie jeszcze pozwie


A po co o tym pisać. Można to narysować przecież. No i niech Cię pozwie za rysunek!

Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 15 gości