Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
sikor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1043
Rejestracja: pn maja 15, 2017 10:38 am
Lokalizacja: opolskie
Podziękował: 1246 razy
Otrzymał podzięk.: 470 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: sikor » pt mar 08, 2019 7:41 am

I napisz mu, że ja powiedziałem, że jak próbowałem "okazyjnie" zapalić analoga to mnie odrzuciło.... nawet połowy nie wypaliłem :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Prof.Tadeusz Orłowski kłamie, jak zwykle

Postautor: Tommy Black » pt mar 08, 2019 7:35 am

W poprzednim dodatku GW - Wysokie Obcasy - ukazął się wywiad z prof. Orłowskim pt. " NIE MA CUDOWNYCH WYZDROWIEŃ". Nie byłoby w tym nic dziwnego, ani w tym że się ukazał ani w tytule, gdyby nie nie odpowiedź pana Orłowskiego na jedno z pytań Wojciecha Staszewskiego.

Papierosy elektroniczne są lepsze?

prof. Tadeusz Orłowski

Niby mają pomagać w rzuceniu palenia. To prawda, że ciał smolistych jest w nich mniej, ale są inne szkodliwe substancje, np. metale ciężkie. Podtrzymują też stan zapalny, który jest jednym z czynników rozwoju nowotworów. Ale najgroźniejszy jest odruch. Częściej przyznają to panie niż panowie – że palą tylko okazyjnie, w towarzystwie. Skąd się to bierze? Siada grupa i nie mają co zrobić z rękami. Sięgają po papierosa. Papieros elektroniczny podtrzymuje ten nawyk. Badania pokazują, że ci, którzy rzucili palenie, zastępując je e-papierosem, potem wracają do nałogu.

Podkreślę to jedno zdanie:
Badania pokazują, że ci, którzy rzucili palenie, zastępując je e-papierosem, potem wracają do nałogu.

Napiszę za chwilę maila do Redaktor naczelnej WO z prośbą o pokazanie takich badań. Napiszę też do Kliniki Chirurgii Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie gdzie zatrudniony jest pan Orłowski. Bardzo byśmy wszyscy, nie tylko ja zapewne, chcieli zobaczyć te badania. TYm bardziej że to nie jest pierwsza taka wypowiedź pana Orłowskiego.

Cały wywiad w papierowym wydaniu WO z ubiegłej soboty 02-03-2019 albo w subskrypcji cyfrowej GW. Ale może Wam się uda też tu:
https://www.pressreader.com/

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości