Krótko w TVN o EIN

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 573
Podziękował: 3579 razy
Otrzymał podzięk.: 2069 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: robert » 11 mar 2019, 10:24

W sobotę, wczesnym wieczorem przypadkiem trafiłem na krótki materiał o EIN. Prowadził go lekarz i dziennikarka tej stacji.
Zaczęli od ulicznej sondy wśród użytkowników e-p. Oczywiście wszyscy zadowoleni z chmurzenia i faktu odstawienia papierosów.
Ciekawie pokazano jak dym oddziałuje na nasze płuca. W dwa szklane naczynia napchano waty. Do jednego tłoczno dym, a drugiego chmurę z EIN. Dym naprawdę zabrudzìł watę, chmura nie. Oczywiście musieli się do czegoś przyczepić. Czyli było o paleniu na sucho, uzależnianiu przez nikotynę i wzroście ciśnienia.
EIN, jako forma przejściowa do całkowitego rzucenia jak najbardziej tak, ale maksymalnie pół roku. Tak stwierdził prowadzący.
Pojawił się też profesor Sobczak mówiący że E-P są dużo mniej szkodliwe niż zwykle papierosy. Obawy może tylko budzić fakt nieznajomości długoterminowego używania EIN.
Moim zdaniem był to dosyć pozytywny przekaz. Czyżby coś zaczęło się zmieniać ?

Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 464
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podzięk.: 1784 razy

Krótko w TVN

Postautor: Madzia » 11 mar 2019, 11:29

Gdyby ktoś chciał obejrzeć....
https://player.pl/programy-online/366-o ... E02,129757
Pierwsze 10 minut odcinka, jest poświęcone dla ein ;)
W następnym odcinku (sobota, godz. 18:00, TVN) będą rozmawiać o innych metodach rzucenia palenia...
jeffrey
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 14
Podziękował: 25 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy

Re: Krótko w TVN

Postautor: jeffrey » 11 mar 2019, 12:28

Właśnie obejrzałem ten materiał z TVN i trochę zdziwiło mnie że chłopakowi który vapował e-papierosa tak podskoczyło ciśnienie i puls. Ja mierzę sobie ciśnienie pare razy dziennie i średnie moje ciśnienie to 115/75 puls coś koło 70 a wapuje bardzo dużo czasem nawet 20ml samogonu 3mg nikotyny dziennie.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 3
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podzięk.: 20 razy

Krótko w TVN

Postautor: lesstro » 11 mar 2019, 13:23

jeffrey pisze: trochę zdziwiło mnie że chłopakowi który vapował e-papierosa tak podskoczyło ciśnienie i puls

Zapewne się stresował obecnością kamer. :smile: A poważnie, to mówili ile mg ma zapodane w baniaczku? Może chciał po prostu przychojrakować. *konik*
SQuape R + Taifun The Eye * SQuape X + Vaporesso Armor Pro * SQuape E + SX Mini Q mini * SQuape N DL + Hcigar VT75D
Awatar użytkownika
Qra
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 37
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podzięk.: 19 razy

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: Qra » 11 mar 2019, 18:18

Do mnie zadzwonił teść, z pytaniem czy oglądam? Więc włączyłem. Nie dowiedziałem się niczego nowego, w przesłaniu programu utwierdzili mnie sponsorzy, zwróćcie proszę na to uwagę :)
Natomiast ręce i nogi mi opadły jak obejrzałem drugą część tego "zacnego" programu. Z której dowiedziałem się: nie kupuj ubrań w second hand'ach, gdyż w szwach ubrań które tam sprzedają siedzą krwiożercze wszy, które są nosicielami miliona chorób :D Zasadniczo po 10 latach ubierania się w ciuchy z "lumpków" i demobili nie odnotowałem nadmiernego swędzenia a tym samym drapania, a nawet dodam z bólem serca, nie posiadam małego cyrku pcheł ;) Ciężko również nie uprać takiego ciucha gdyż śmierdzi jakąś chemią zapewne która służy właśnie do pozbycia się z niej niechcianych lokatorów :)
macieksobie
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 15
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: macieksobie » 12 mar 2019, 09:04

Koledzy i koleżanki , popatrzcie na czym on vapuje ??
Na sznurkowcu , to pewnie i 18 ma zalaną. to wtedy chyba możliwe.
Awatar użytkownika
DannyPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: DannyPL » 12 mar 2019, 09:15

Również przez przypadek natrafiłem na emisję tego programu.
Z wielkim dystansem do tego podszedłem ze względu na wielką niechęć do tvnu :) ale przekaz jak najbardziej pozytywny, myślałem, że to będzie nagonka (tvn umie:)) na społeczność e-palaczy a tutaj zaskoczenie.

Może teraz wujki i ciotki, jak zobaczą to w tv (bo przecież jeśli w tv tak mówią to święta prawda, do tego złocisty tvn) nie będą komentować i podchodzić do tego negatywnie.
Z programu można wywnioskować krótkie "Szkodzą ale mniej niż tradycyjne papierosy" i tak jest.
Posiadam lub posiadałem:

Provog Venture 3 Plus (Blue)
Ijust 3 + Ello Duro
Asmosdus Minikin Reborn 168 W + RDA Druga
VooPoo Drag 2 + DJV RDTA
Awatar użytkownika
Madzia
Waperka
Waperka
Punkty reputacji: 464
Podziękował: 6524 razy
Otrzymał podzięk.: 1784 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Madzia » 12 mar 2019, 09:46

DannyPL pisze:Również przez przypadek natrafiłem na emisję tego programu.
Z wielkim dystansem do tego podszedłem ze względu na wielką niechęć do tvnu :) ale przekaz jak najbardziej pozytywny, myślałem, że to będzie nagonka (tvn umie:)) na społeczność e-palaczy a tutaj zaskoczenie.

Może teraz wujki i ciotki, jak zobaczą to w tv (bo przecież jeśli w tv tak mówią to święta prawda, do tego złocisty tvn) nie będą komentować i podchodzić do tego negatywnie.
Z programu można wywnioskować krótkie "Szkodzą ale mniej niż tradycyjne papierosy" i tak jest.

Według mnie TVN nie taki najgorszy..
Dzisiaj rano w Polsat "Nowy dzień" był gościem jakiś doktorek (nie słyszałam nazwiska, za późno przełączyłam.. ale coś mi ta gęba przypomina ;)) i mówił o szkodliwości e-papierosów.. Jakie one są złe, niebezpieczne, zagrażające zdrowiu, trujące, a nawet rakotwórcze. Powiedział, że producenci podwyższają coraz bardziej poziom nikotyny w e-papierosach :facepalm: co jest zabójstwem dla młodzieży. Ciągle podkreślał, że te e-papierosy są PERFUMOWANE! Nie oglądałam do końca, bo mnie wkurzył.. No masakra jaki głąb :-P A Pani redaktor próbowała się wtrącać w jego monolog i jeszcze bardziej go podpuszczała, że podobno to zło i w ogóle...
Ech brak słów :/
Awatar użytkownika
DannyPL
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 7
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 27 razy

Krótko w TVN o EIN

Postautor: DannyPL » 12 mar 2019, 09:59

Ehh, czyli niestety w eter dalej idą mity.
Co do tvnu - nie chodziło mi o temat e-papierosów tylko ogólny, tylko proszę mnie nie brać za zwolennika dzisiejszego tvp, bo to to samo co tvn, a na dzień dzisiejszy jest to jeszcze większa tuba... tylko tvn przez te wszystkie lata nauczył się propaga... a tvp robi to zbyt perfidnie, ale politykę zostawmy z boku i nie mieszajmy jej do naszej tematyki.

Zastanawia mnie jedna rzecz, w programie "36.6" padło stwierdzenie, że nie są na dzień dzisiejszy skutki uboczne e-papierosów bo za krótko je znamy i użytkujemy, doktor/profesor który to badał, bada to podobno od 10 lat. To ile on to musi badać? 30 lat? przecież okres 10 lat to już sporo, na pewno znajdą się takie osoby które używają e-papierosów mniej czy więcej od 2009 roku.
Posiadam lub posiadałem:

Provog Venture 3 Plus (Blue)
Ijust 3 + Ello Duro
Asmosdus Minikin Reborn 168 W + RDA Druga
VooPoo Drag 2 + DJV RDTA
Awatar użytkownika
robert
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 573
Podziękował: 3579 razy
Otrzymał podzięk.: 2069 razy

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: robert » 12 mar 2019, 11:32

Poczekajmy jeszcze ze 20 lat.10 lat to mało.

Wróć do „W mediach - Komentarze”