Krótko w TVN o EIN

Co nowego piszą o e-papierosach?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Wampir z Pniew » śr lis 13, 2019 12:49 am

W końcu usiadłem na swoich jedwabnych czterech literach, zawinięty w koc, co by w porę się zasłonić przed złem, które wyleje się na mnie z monitora i rozpocząłem delektowanie się tym "reportażem". Nie wiem czy zauważyliście, że w tym materiale osoby, które się wypowiadają, zostały owiane mrokiem, jakby handlowali dopalaczami przed szkołą. Z drugiej strony wypowiedź innego wapera (te słowo jest tak paskudne, że ciężko mi przechodzi przez gardło) na zasadzie "palę, bo lubię" też wydaje się nie przypadkowa, zero merytoryki, jakbyśmy nie mieli nic mądrego do powiedzenia. Pomijam już fakt tego, co spotkało Starego Chemika oraz jak zostały pocięte wypowiedzi prof. Sobczaka, które w pewnym sensie uzasadniały idiotyzmy Pana Pinkasa. Po obejrzeniu całości mam wrażenie, że my, jako e-palacze jesteśmy bandą kretynów, która bez odpowiedniej pomocy (ze strony państwa) nie jest w stanie sobie poradzić ze sobą a co dopiero trafić palcem do ... Nie mam na celu obrażanie nikogo, zwłaszcza osoby, które brały udział w tym, gdyż nie wiem na ile ich wypowiedzi zostały pocięte niemniej jednak przekaz dla mnie jest oczywisty. Ale tak czy siak, najbardziej rozbawiło mnie stwierdzenie Wojtka, że akcyza ureguluje rynek. Rynek potrafił od samego początku sam się uregulować, bez interwencji państwa. Ja sobie przypominam, że jak byłem w liceum i na początku studiów, czyli w momencie, gdy nie posiadałem żadnych sensownych źródeł dochodu, zakup dyktowany był ceną. Jakoś nie miałem wówczas oporów, żeby kupować spirytus oraz papierosy na bazarze (choć w przypadku tego pierwszego, cieszę się dzisiaj, że nie straciłem wzroku). Przy proponowanych stawkach za mililitr, jeżeli ktoś będzie chciał kupować legalnie, będzie to dość sporym obciążeniem budżetu. Nawet jeśli mają to być stawki po parę groszy,
to mając obecną generację parowników i zasilań, to i tak wyjdzie cholernie niekorzystnie. Bardzo mi przykro, jestem w totalnej opozycji do jakiejkolwiek formy dodatkowego opodatkowania EIN. Zresztą albo jestem zbyt niedouczony albo głupi, ale nie rozumiem czemu np. stawiając taką samą glicerynę w aptece zapłacimy np. 20 zł za litr a przenosząc ją do sklepu z e-papieorsami już 20 zł + 500 zł akcyzy + VAT od akcyzy (no i może jeszcze VAT od VATu do akcyzy...). Wojtek, tutaj trzeba pierd.... pięścią w stół i powiedzieć "NIE" a nie iść na ugodę. Zresztą życzę powodzenia producentom w prowadzeniu składów podatkowych bo zakup samych banderol to jest nic. Ufff i to tyle, mógłbym długo, ale się powstrzymam, bo coraz więcej piany toczę z pyska *horse*
Awatar użytkownika
BarBastek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 53
Rejestracja: śr cze 19, 2019 12:43 pm
Lokalizacja: Warszawa
Otrzymał podzięk.: 17 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: BarBastek » sob lis 09, 2019 4:37 pm

Obejrzałem i faktycznie boli serduszko, więc posłuchajcie Prezesa i niech oglądają tylko Ci o mocnych nerwach [emoji20]

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: PucH2 » sob lis 09, 2019 11:21 am

Wracając do TVN24 to poniżej linki do reportaży. Jest się czego bać więc ludki o słabych serduszkach niech sobie odpuszczą oglądanie.

Wpływ e-papierosów na zdrowie (http://www.tvn24.pl)
oraz
Tajemnicze zachorowania w USA (http://www.tvn24.pl)
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Krasnal45 » sob lis 09, 2019 9:42 am

@
Awatar użytkownika
venom_666

Komentarze pod takimi artykułami, to z reguły bardziej pasjonująca lektura niż sam artykuł :lol:
Tam sami znafcy się wypowiadają :lol:
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
venom_666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1109
Rejestracja: pn paź 14, 2019 7:12 am
Lokalizacja:
Podziękował: 264 razy
Otrzymał podzięk.: 964 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: venom_666 » sob lis 09, 2019 9:35 am

Komentujący pod artykułem chyba nie wiedzą za bardzo co komentują, bo artykuł jest głównie o EIN a oni smarują tam o analach :facepalm:
Obrazek
Tępi ludzie są jak tępe noże. Specjalnej krzywdy nie zrobią, ale jak wnerwiają...
(: ɐuzoɯ oʞʇsʎzsʍ oʇ ǝɔɥɔ ǝıs ʞɐɾ
Awatar użytkownika
E-Styx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 149
Rejestracja: wt paź 15, 2019 3:27 pm
Lokalizacja: W-wa i okolice
Podziękował: 170 razy
Otrzymał podzięk.: 165 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: E-Styx » sob lis 09, 2019 9:28 am

Krasnal45 pisze:To mnie rozwala najbardziej :mrgreen:

Mnie jednak w tym artykule znacznie bardziej rozbawiło odkrywcze stanowisko pani z BAT :D
Edyta:
aaa - sorry - zacytowałeś fragment właśnie jej wypowiedzi i nie wyłapałem. Mnie powaliła całość.
Obecnie katowane: El Cabrón + Pegasus 70W, Engine + Defender 200W, Engine Nano + TOO
"Właśnie odkryłem, że w kontaktach z ludźmi przydaje się solidna, dębowa decha"
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Krasnal45 » sob lis 09, 2019 8:40 am

Nowe regulacje obejmą również liquidy, które nie zawierają nikotyny.

To mnie rozwala najbardziej :mrgreen:

... i wypowiedź nowego zażontcy trawnika:
– Akcyza jest potrzebna i jesteśmy za jej wprowadzeniem. Dzięki niej na rynku zostaną tylko płyny przebadane i produkowane w odpowiednich warunkach. Jednak stawka, którą proponuje Ministerstwo Finansów, jest absurdalnie wysoka i może zniszczyć branżę – mówi Wojciech Sobaszkiewicz, prezes Vape Club Poland.

:facepalm:

– Branża proponuje 10 gr za ml płynu z nikotyną oraz 5 gr za ml płynu bez nikotyny. Jeżeli resort nie obniży akcyzy, to zapewne znajdą się podmioty, które będą próbowały obejść przepisy – podkreśla prezes Vape Club Poland.

On naprawdę jest taki naiwny, czy tylko udaje?
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: DamianGR » sob lis 09, 2019 8:20 am

I dziś z rana pierwszy artykuł o wzroście akcyzy:
https://www.money.pl/gospodarka/fiskus- ... 3169a.html
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Krasnal45 » pt lis 08, 2019 9:03 am

Jest nowy, uzupełniający wpis Mirka na blogu:

https://starychemik.wordpress.com/2019/11/08/anatomia-manipulacji-czyli-jeszcze-troche-o-audycji-tvn24/
Obejrzałem na spokojnie wczorajszą audycję (linki są w poprzednim wpisie) i myślę, że idealnie by pasowała do TVP. Ten sam styl straszenia, przekłamać i manipulacji. Program zaczyna się jak typowy horror, jakby nagle wybuchła epidemia Eboli. Wypowiedź Trumpa, obrazki z OIOM-ów w USA, czerwone napisy. „37 zgonów”, „czy e-papierosy zabijają?”. Klasyczna manipulacja faktami. Owszem, jest 37 zgonów, ale czy winne są e-papierosy czy to, co głupi ludzie do nich wlewają. To trochę tak, jakby po serii zgonów spowodowanych bimbrem zawierającym metanol pytać: czy szklanki zabijają? Otóż nie – to nie sprzęt zabija, tylko głupota ludzka i bezwzględność handlarzy lewymi liquidami. Potem jest straszenie THC, ale gwoli wyjaśnienia: THC jest tam w postaci oleju, otrzymywanego nie wiadomo gdzie i nie wiadomo jak. Są sugestie, że olej ten może zawierać zbyt duże ilości pestycydów. Nikt przecież nie kontroluje tego czarnego rynku. W miarę rozsądnie mówi o tym Marcin Wrona, ale to jest kropelka w morzu.

Zastanawiająca jest wypowiedź pani psycholog o uzależnieniach. Według niej zastąpienie jednego nałogu innym to nie jest rozwiązanie. To samo mówi GIS w osobie pana Pinkasa. Obydwoje hołdują zasadzie „quit or die” (rzuć albo umrzyj) i kompletnie jest im obca idea „harm reduction” czyli ograniczenia szkód. A przejście z palenia tytoniu na chmurzenie to właśnie ograniczenie szkód. Inna alternatywa!

Jedziemy dalej: e-papierosy uzależniają jak zwykłe. I to nie jest półprawda, ale całe kłamstwo. Kilka razy pisałem na blogu o potencjale uzależniającym i wpływie na niego inhibitorów MAO. W liquidach nie ma inhibitorów, więc z definicji nie mogą tak samo uzależniać. Pinkas wspomina o liście do szkół – tam też było pełno manipulacji.

Pan dr Podgórski także mija się z prawdą, wspominając o tym, że „niektórzy badacze mówią, że e-papierosy są o 95% mniej szkodliwe niż zwykłe” i dezawuując ich, mówiąc, że są to badacze wybierani w szczególny sposób (czytaj: pracują za kasę od koncernów). Otóż nie, panie Podgórski. Ta liczba pada w oficjalnym RZĄDOWYM raporcie brytyjskim, który powstał po rzetelnej analizie setek publikacji z całego świata. A tak w ogóle to warto nieco się douczyć – tam nie ma żadnego polipropylenu, panie doktorze. Gdzieś dzwoni, ale nie wiadomo w którym kościele.

Zwróćcie też uwagę na te wyskakujące tytuły artykułów o tym, że e-fajki są równie szkodliwe jak zwykłe, że powodują raka itp. Te kwestie próbuje prostować prof. Sobczak, ale jego wypowiedzi są często urywane w pół zdania. To też typowa manipulacja.

Następny jest pan Jankowski z WUM, mówiący o zwiększonym o 70% ryzyku zawału serca. To też wyniki z publikacji, która została rozjechana przez specjalistów. Ale co tam – przekaz idzie w świat, a lemingi to łykają. Podgórski mówi też, że mogą prowadzić do rozedmy, POChP i astmy. I znowu – badania kilkuletnie prof. Polosy mówią coś wręcz przeciwnego. Ale wiadomo, jeśli fakty nie zgadzają się z zaplanowaną tezą, tym gorzej dla faktów.

Reasumując - już dawno nie miałem okazji oglądać czegoś równie żałosnego. I naprawdę cieszę się, że nawet jeden fragment nagrania ze mną tam się nie ukazał. Strasznie to smutne, że telewizja mieniąca się niezależną produkuje tak marną propagandę. Nie wiem, komu na tym zależy, ale jedno jest pewne - radośni są zapewne przedstawiciele koncernów tytoniowych, bo to im napędzi klientów, którzy chwilowo zbłądzili na ścieżkę e-papierosową. Ktoś spyta: no a zdrowie? A kto będzie myślał o zdrowiu. Ważne, aby kasa się zgadzała.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN

Postautor: Tomba » pt lis 08, 2019 7:20 am

jeffrey pisze: i trochę zdziwiło mnie że chłopakowi który vapował e-papierosa tak podskoczyło ciśnienie i puls.

Akurat wczoraj, po powrocie z bardzo długiej trasy bolała mnie głowa. Zmierzyłem sobie ciśnienie, bo myślałem, że mam za wysokie.
Obrazek

Nie wierzcie w te całe pierdy. Wapowałem całą drogę i co? A głowa bolała mnie ze zmęczenia. Jak odpocząłem, to przestała.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości