Krótko w TVN o EIN

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
rafi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 126
Rejestracja: ndz paź 20, 2019 8:35 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 144 razy
Otrzymał podzięk.: 45 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: rafi » czw lis 07, 2019 9:17 pm

to ja się podzielę swoimi przemyśleniami...

Obejrzałem i wiadomo, temat musi być dziennikarsko namaszczony. Jednakże w tym wszystkim i wszędzie wokół nas panuje hipokryzja.
Od zawsze ludźmi rządzą potrzeby.
Wg

Obrazek

jeśli pojawiają się deficyty, to w nas pojawia się potrzeba i strategia zaspokojenia potrzeb.
na tym polegają wszystkie uzależnienia. To też pozwala sterować społeczeństwami jak motłochem.

należy też porozmawiać o:
cukrze, soli, alkoholu, farmacji, seksie, władzy, sporcie, popularności, mediach społecznościowych, adrenalinie, satysfakcji, religiach, itd.
Wszystkie z nich to świetny biznes. Większość z nich szkodzi. Opodatkowany. Zapewniający wszelkie profity.
Stwórz potrzebę a potem ją skomercjalizuj. Najlepiej podstawowa polegającą na strzałach serotoniny do mózgu.

Statystyki umierania na powyższe rzeczy są znacznie ciekawsze. Pomijam smog, pestycydy, chemie w żywności i plastik.
Nadwaga, choroby serca, nerek, depresje, udary, brak ruchu, tv, film, można wymieniać ...

Teraz od siebie.
Zacząłem palić jako 19-letni gnój. Paliłem 24 lata.
Wapowanie pozwoliło mi rzucić analogi. Byłem sceptyczny, udało się. Wapuje rzadziej niż paliłem. Jest to też jakiś rodzaj uzależnienia. Inny. Mam tego świadomość
Trąbienie o szkodliwości czegokolwiek w świecie gdzie samo oddychanie w dniu dzisiejszym w moim mieście to jak wypalenie paczki fajek to jakaś kpina.

I już.

:beer:

p.s. Nie wiem jak wrzucic zdjecie :mrgreen:
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: DamianGR » czw lis 07, 2019 9:09 pm

No i kotara jak i mit o biednych dziennikarzach niczego nie świadomych opadły:
https://starychemik.wordpress.com/2019/ ... zda-tvn24/

Jak (na szczęście) nie zostałem gwiazdą TVN24

Jakieś dwa tygodnie temu zadzwonił do mnie pan Artur Zakrzewski, redaktor TVN24, z pytaniem, czy zgodzę się wziąć udział w audycji dotyczącej e-papierosów. Porozmawialiśmy kilkanaście minut przez telefon i umówiliśmy się na nagranie w poznańskim studio TVN24. Z tego, co mówił, chce zrobić OBIEKTYWNY reportaż opisujący całe zjawisko. OK, pomyślałem, jestem chyba wystarczająco kompetentny, aby się na te tematy wypowiadać. W umówionym czasie zjawiłem się w studio, znowu trochę pogadaliśmy i zaczęło się nagranie. W sumie rozmawialiśmy ok. 45 minut, tematy były różne. Bardzo się pilnowałem, aby nie rzucić jakiegoś kontrowersyjnego zdania, które samo w sobie postawiłoby chmurzenie w złym świetle. Pan redaktor pytał o aromaty, sugerując, że dodawane są specjalnie, aby przyciągnąć młodzież, na co ja argumentowałem, że większość ludzi, których znam (dorosłych i bardzo dorosłych), właśnie kocha możliwość wyboru. Chyba niespecjalnie to pasowało do koncepcji pana redaktora Artura. Potem było o tym, że koncernom tytoniowym spada sprzedaż zwykłych fajek, więc dlatego chcą przyciągnąć młodzież. No to ja odparłem, że zanim się koncerny zainteresowały, to już na rynku były setki smaków – i nikt nie miał na myśli przyciągania młodzieży. No i tak sobie gawędziliśmy. Zjechałem kompletnie dyrektywę i ustawę. Szczególnie ostro pojechałem po debilnym zakazie sprzedaży zdalnej i transgranicznej, argumentując, że zwykłe fajki są w każdym mieście i wiosce. Oczywiście zgodziłem się, że młodzież nie powinna mieć do tego dostępu, bo to produkt dla dorosłych, którzy już palili wcześniej. Znacie zresztą moje poglądy na te wszystkie tematy. Po nagraniu pożegnaliśmy się, ale na odchodnym spytałem czy będę miał możliwość autoryzacji moich wypowiedzi, jak już je potną i zmontują. Jak najbardziej – odpowiedział red. Zakrzewski.
Minęło kilka dni – zadałem smsem pytanie o termin emisji i autoryzację. Cisza. Wczoraj (6.11) ponowiłem pytanie. No i dostałem odpowiedź: prawdopodobnie będzie publikowany w czwartek, ale bez Pana udziału. Proszę wybaczyć, że zabrałem Panu czas.

I jestem właśnie świeżo po obejrzeniu programu. Cieszę się, że nie było mnie w tym programie. Już dawno nie widziałem czegoś tak stronniczego. Jak będzie link do całej audycji, wrzucę to tutaj, ale uprzedzam – podnosi ciśnienie. Najpierw było o trupach – już wiele lat temu pisałem, że nic tak nie ożywia mediów, jak świeże trupy. Trupy użytkowników e-papierosów. Nieważne, że używali lewych liquidów kupowanych na ulicy, zawierających mieszaninę wszystkich substancji ze średniej wielkości sklepu chemicznego. Nieważne, że przed kilkanaście lat nikt nie miał takich problemów. Nieważne, że nie ma ANI JEDNEGO przypadku problemów z płucami poza USA. Nikt w Europie nie zachorował ani oczywiście nikt nie umarł. To samo w Azji, Ameryce Południowej czy Afryce. To jakoś twórców programu nie zastanowiło. OK, sami mogli nie wiedzieć, ale tę informację dostali ode mnie – jest na ich nagraniach, choć pewnie już są skasowane.
Jak będziecie oglądali całość, zwróćcie też uwagę na sposób filmowania – na te pyły unoszące się w powietrzu pod koniec podczas rozmów z tymi młodymi chłopakami. Bardzo subtelna manipulacja. Nie uwierzę, że to przypadek, panie redaktorze Zakrzewski!
Trudno nie wspomnieć o komentarzu w sprawie nikotyny, a konkretnie tego, że „niektórzy lekarze uważają, że jest rakotwórcza”. Naprawdę? A ja uważam inaczej i zażyczę sobie karty na stół: pokażcie wyniki badań! Dowody! Żałosne są też informacje o tym, że e-papierosy mogą powodować pogorszenie parametrów u ludzi chorujących na POChP czy na astmę. Już kilka razy pisałem o badaniach prof. Polosy, pulmonologa, który pokazuje wyniki badań dowodzące czegoś dokładnie przeciwnego.
Dalej – pani prowadząca cały program z radosnym uśmiechem mówi: co ciekawe, oni nie nazywają tego paleniem, tylko wapowaniem albo inhalowaniem. Nosz qrde – dziewczyno, zajrzyj do dowolnego słownika i przeczytaj, co to jest palenie! Wyobraź sobie, że to „oni” mają rację. I jeszcze do pana Marcina Wrony, siedzącego w USA: nazywanie CDC odpowiednikiem polskiego sanepidu świadczy o tym, że nie ma pan pojęcia o tym, czym się zajmują te dwie instytucje.
To jest taki mój komentarz na żywo. Na pewno napiszę jeszcze o tym nieco dłuższy tekst, bo nie mogę tego tak zostawić. Napiszę tylko jedno – w tym przypadku ten program powinien nazywać się „Czarno na czarnym”, a nie „Czarno na białym”. Smutne, ale prawdziwe.

No i tak właśnie nie zostałem gwiazdą TVN24. Na szczęście nie zostałem, bo córka i wnuki by się mogli za mnie wstydzić. Nie udało się wyciąć z moich wypowiedzi fragmentów, które mogłyby pasować do założonego planu. Odpowiedź na smsa pana Zakrzewskiego przygotuję jutro i na pewno o tym tutaj poinformuję.



Ktoś jeszcze chce tłumaczyć te dziennikarskie kurwy?

 ! Wiadomość od: Metall
Jedyne co nas może uratować to spokój. Przekłada się to również na w miarę cenzuralne słownictwo. Ja rozumiem, że emocje buzują, ale zachowajmy spokój i chociaż elementarną kulturę... To przecież mogą czytać też dzieci, zakonnice i nieśmiałe dziewice.
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Pafcio82 » czw lis 07, 2019 8:28 pm

Ciężko powiedzieć, odczucia mam mieszane... Niby wszystko ok, mniej szkodliwe (czyli zgodnie z prawdą), ale jednak... najlepiej wyciąć wymazać, bo według Pani psycholog "młodzież lubi eksperymentować".

Przychodzi mi na myśl jedno porównanie, nie wiem czy trafne czy nie, ale: "zakażmy sprzedaży samochodów, bo ludzie giną na ulicy".
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: DamianGR » czw lis 07, 2019 8:12 pm

Jakie wrażenia po programie? Przyznam się , że ze względu na za wysokie ciśnienie nie obejrzałem. Było 50/50 , że będzie pozytywnie lub negatywnie o EIN. Było negatywnie zgadłem?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: Metall » czw lis 07, 2019 7:31 pm

@
Awatar użytkownika
DamianGR
, pozwól, że uzupełnię Twoje stanowisko pewną wypowiedzią, nomen omen dziennikarza właśnie ;)

W 1880 r. John Swinton, szkocko-amerykański dziennikarz i wydawca, w czasie jednego z bankietów, kiedy zaproponowano wzniesienie toastu za niezależną prasę, nie wytrzymał i wygarnął zebranym:
„Każdy z obecnych tutaj wie, że niezależna prasa nie istnieje. Wy to wiecie i ja to wiem: żaden z was nie ośmieliłby się ogłosić na łamach gazety własnych opinii; a gdyby nawet się ośmielił, zdajecie sobie sprawę z tego, że nie zostałyby one nigdy wydrukowane. Dostaję ileś dolarów tygodniowo za to, żebym powstrzymywał się od wyrażania własnych poglądów i opinii w gazecie, w której pracuję. Wielu tu obecnych otrzymuje podobną zapłatę na identycznych zasadach. Gdyby ktoś z was był na tyle szalony, by uczciwie opisać sprawy, znalazłby się natychmiast na bruku. Gdybym dopuścił, by moje prawdziwe opinie zostały opublikowane w którymkolwiek numerze gazety, straciłbym pracę w niecałe 24 godziny. Praca dziennikarza polega na niszczeniu prawdy, łganiu na potęgę, deprawowaniu, zohydzaniu, czołganiu się u stóp mamony, sprzedawaniu siebie, sprzedawaniu swojego kraju i swojego narodu w zamian za chleb swój powszedni, czy też – co się sprowadza do tego samego – za swoją pensję. Wiecie to wy i wiem to ja. Cóż to więc za szaleństwo wznosić toast za niezależną prasę! My, dziennikarze, jesteśmy wasalami, instrumentami w rękach bogaczy, którzy potajemnie spiskują i kierują wszystkim zza kulis! My jesteśmy ich marionetkami! To oni pociągają za sznurki, a my tańczymy! Nasz czas, nasz potencjał i nasze talenty są w rękach tych ludzi. Jesteśmy intelektualnymi prostytutkami!”.

Źródło
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: Pafcio82 » czw lis 07, 2019 7:31 pm

Aż odpuszczę sobie dzisiaj Synów Anarchii, żeby obejrzeć :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: iron64 » czw lis 07, 2019 7:29 pm

Bo tak to ma działać w dzisiejszych czasach, sorry ale inne rzeczy na motłoch nie działają.
Oglądajcie dziś czarno na białym, będzie o EIN.
Obrazek
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: Pafcio82 » czw lis 07, 2019 7:29 pm

Ja uważam że to nie dziennikarz tylko pieniądz jest tym „słabym ogniwem” w naświetlaniu prawdy. Taki dziennikarz ma szefa, ten szef ma też swojego szefa itd. aż dochodzi się do pana X, organizacji Y, która „daje kasę”.
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Krótko w TVN o EIN

Postautor: DamianGR » czw lis 07, 2019 7:28 pm

@
Awatar użytkownika
Pafcio82
uwielbiam te tłumaczenia debilizmu 4 władzy i ujmowanie się za nimi. Na prawdę sądzicie że to wszystko tyle razy wynika po prostu z niewiedzy autorów? Czyli znowu przyjmujemy winę na siebie. Zawiniliśmy bo znowu społeczeństwo jest słabo doinformowane.
Ale zaraz - przecież jak się robi chwytliwy dokument to dobrze sprawdza się źródła. Potrafią to zrobić nie?
Tylko jakoś tak dziwnym trafem za każdym razem nie w tym przypadku.
Macie dziennikarzy za całkowitych debili. I to bardzo dobrze . Oni chcą abyście tak myśleli. ba nawet im współczuli. Przecież do nas mówią codziennie na dzień dobry. To musza być fajni ludzie. :lol:

Trzy reportaże (materiały) i żaden z nich nie wychaczył prawdy? Nie zrobił researchu?
Serio ?
Awatar użytkownika
Pafcio82
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 71
Rejestracja: pn sie 19, 2019 6:58 pm
Lokalizacja: Rumia
Podziękował: 43 razy
Otrzymał podzięk.: 31 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Krótko w TVN o EIN

Postautor: Pafcio82 » czw lis 07, 2019 7:09 pm

@
Awatar użytkownika
DamianGR
Ten "trud zawarcia fragmentu", przeważnie bierze się z pobieżnego przeglądu artykułu i "wycięcia" fragmentu, który będzie "krzykliwy i uderzający" do rzeszy...
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 18 gości