O tym, że E-papierosy są TRZY RAZY bardziej skuteczne niż plastry nikotynowe, oraz gdzie będą rozdawane za darmo!

Co nowego piszą o e-papierosach?
Jupiter
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 192
Rejestracja: czw cze 06, 2019 8:00 pm
Lokalizacja: Dolnośląskie
Podziękował: 17 razy
Otrzymał podzięk.: 127 razy
Płeć: Mężczyzna

O tym, że E-papierosy są TRZY RAZY bardziej skuteczne niż plastry nikotynowe, oraz gdzie będą rozdawane za darmo!

Postautor: Jupiter » wt cze 11, 2019 7:05 pm

Moja walka z papierosami trwała od kilku lat...
Przestawałem i znowu i tak bez końca, juz ostatnio zrezygnowałem uznałem że moja silna wola jest po prostu zbyt słaba bo przerwy w paleniu trwały około trzech dni. Wylądowałem w szpitalu, serducho zaczęło protestować i myślicie ze przestałem? Nie dalej paliłem z świadomością ze mnie to zabije i miałem to gdzieś...
Kiedy odkryłem e-papierosa to jak bym odkrył Amerykę, od ponad miesiąca nie dotknołem śmierdziela a moja fascynacja vapovaniem z każdym dniem jest większa, wróciłem do zdrowia, czuję sie doskonale i wrócił mi smak i zapach, teraz mam świra na aromaty i juz z kasą nie wyrabiam, ale co tam jest super :ok:
Podpisz petycję!

Obrazek http://chng.it/DNQykYmh Obrazek
Szymon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 25, 2019 7:25 am
Lokalizacja: śląskie
Podziękował: 102 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: O tym, że E-papierosy są TRZY RAZY bardziej skuteczne niż plastry nikotynowe, oraz gdzie będą rozdawane za darmo!

Postautor: Szymon » wt cze 04, 2019 7:02 pm

Z rzucaniem palenia powiem tak. Paliłem około 30-40 skrótów dziennie (kręciłem z ręki z tytoni Drum, Djembe, itp.). Po porannej kawie byłem po 5. Jak dostałem pierwszego e-papierosa w czasach gdzie Volish był szczytem hipermarketowskiej techniki używałem 24 mg nikotyny. Obecnie vapuję na 1,5 mg. Nikt mi nie powie, że e-papieros nie pomaga w rzuceniu, czy ograniczeniu nikotyny, a osoby co wypisują takie brednie albo siedzą w rękach koncernów tytonowych, albo nie mają pojęcia o czym mówią.
Awatar użytkownika
basika
Waperka
Waperka
Posty: 3854
Rejestracja: śr cze 24, 2015 12:18 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 5174 razy
Otrzymał podzięk.: 6264 razy
Płeć: Kobieta

O tym, że E-papierosy są TRZY RAZY bardziej skuteczne niż plastry nikotynowe, oraz gdzie będą rozdawane za darmo!

Postautor: basika » pt maja 31, 2019 10:07 pm

Obrazek
Oto, co dzieje się natychmiast po rzuceniu palenia - co jest bardziej prawdopodobne przy użyciu e-papierosa. ;)

Kolejny twardy dowód skuteczności e-papierosów. Naukowcy odkryli, że waperzy mają o 95 procent więcej szans na rzucenie palenia papierosów niż ci, którzy nie używają e-papierosów.
Palacze, którym przepisano nikotynową terapię zastępczą jak gumy i plastry, są o 34 procent bardziej skłonni do rzucenia palenia niż ci, którzy bez jakichkolwiek środków próbowali rzucić palenie z dnia na dzień.
Badanie przeprowadzone przez lekarzy z University College London obejmowało prawie 20 000 palaczy, i jego celem było zbadanie skuteczności znanych metod na rzucanie palenia.
W Anglii dużą skutecznością może się także poszczycić wareklina, sprzedawana jako Champix, która daje 82 procent szansy.

Organizacje charytatywne wzywają teraz NHS – organ wykonawczy Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej - aby zalecała e-papierosy palaczom. Na razie nie są dostępne na receptę, ale jest bardzo prawdopodobne że tak się stanie.

Badanie, opublikowane w czasopiśmie Addiction, jest jednym z największych, które miały porównać skuteczność środków wspomagających rzucenie palenia.

Autorka badania, dr Sarah Jackson powiedziała: „Zaprzestanie palenia zmniejsza ryzyko chorób przewlekłych i zwiększa jakość i długość życia. Dlatego ważne jest, aby każda próba rzucenia palenia dawała jak największą szansę".
„Nasze badanie dostarcza dowody, że używanie e-papierosów może pomóc palaczom w rzuceniu nałogu".
Dodała: „Rodzi to również obawy o widoczny brak skuteczności NRT „(plastry i gumy nikotynowe)

Badanie wykazało również, że NRT była skuteczna tylko u starszych palaczy.

Współautor badania, dr Jamie Brown, powiedział, że e-papierosy mają potencjał, aby wyrównać szanse między bogatymi a biednymi.
„Ważne jest, aby e-papierosy były równie skuteczne dla palaczy w każdym wieku i każdym środowisku społecznym” - stwierdził.
Palenie jest jednym z największych czynników przyczyniających się do nierówności zdrowotnych między bogatymi i biednymi, a wzrost wykorzystania e-papierosów może ostatecznie zmniejszyć tę lukę”.

I tu miękko przejdziemy do kolejnej, bardzo dobrej wiadomości: :smile:

Jak wiemy, Wielka Brytania jest chlubnym wyjątkiem w zakresie regulacji prawa do wapingu, ponieważ zagadnienie dogłębnie przeanalizowała i zdecydowała się na włączenie go do programów zaprzestania palenia.

Właśnie dzisiaj przeczytałam, że banki żywności, zajmujące się działalnością charytatywną w Hrabstwa Hertfordshire, w Wielkiej Brytanii wkrótce zaczną bezpłatnie dostarczać e-papierosy palaczom, którzy najbardziej ich potrzebują.

Społeczność waperów z entuzjazmem przyjęła tę wiadomość, wielu chwali administrację za zapewnienie ogromnego wsparcia nie tylko palaczom, którzy chcą rzucić palenie, ale zwłaszcza tym, którzy walczą o zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Projekt został po raz pierwszy oficjalnie omówiony podczas spotkania Rady Zdrowia i Prewencji Rady Hrabstwa Hertfordshire w dniu 9 maja. Jim McManus, dyrektor ds. zdrowia publicznego, przedstawił krótki plan dostarczenia e-papierosów osobom, które najbardziej ich potrzebują. Przypomniał o pogłębiającej się dysproporcji w stanie zdrowia pomiędzy klasą robotniczą, a średnią.

Według McManusa, 12,7% całej populacji pali, podczas gdy wskaźnik ten się podwaja, gdy bada się klasę robotniczą.

Projekt przewiduje, że bezpłatny zestaw startowy e-papierosów dla palaczy będzie wydawany w bankach żywności w Hertfordshire. Szacuje się, że dzięki temu biedni palacze będą mogli zaoszczędzić około 70 funtów tygodniowo, a jednocześnie zmniejszy się znacząco ich narażenie na niebezpieczne chemikalia.

Pan McManus jest optymistą, jego program, zwany Hertfordshire Tobacco Control Strategic Plan 2019-22, będzie gotowy do końca tego roku w kilku bankach żywności w całym hrabstwie.

I to są piękne i mądre przykłady troski organów państwa o obywatela. Nie bezmyślne rozdawnictwo, bez ładu i składu, bez znaczenia, czy ktoś bogaty, czy biedny. To przemyślane działania, gdzie środowisko lekarzy bada, które metody rzucenia palenia są najskuteczniejsze, a potem udziela wsparcia najbiedniejszym i najsłabszym grupom społecznym. I za to wielkie brawa i podziękowania w imieniu całej naszej waperskiej społeczności!

Źródła:
https://onlinelibrary.wiley.com/doi/10.1111/add.14656

https://www.churnmag.com/news/incredibl ... NRcLChL-6w

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 12 gości