Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 234
Podziękował: 77 razy
Otrzymał podzięk.: 141 razy

Postautor: lesstro » 11 lip 2019, 11:34

Jeszcze jedne sensacyjne ustalenia z "obiektywnych" mediów, z którego wynika, że nasze zęby są zagrożone.

Według dentystów, którzy zajmują się tym problemem, bardzo ważne jest również to, co użytkownicy e-papierosów robią, aby zapobiec stanom suchości w ustach. Popijanie wody jest oczywiście najzdrowszym, co można zrobić w takiej sytuacji. Są jednak osoby, które z tego powodu sięgną po słodkie napoje gazowane, których wpływ na uzębienie jest przeogromny. Powtarzające się przyjmowanie cukrów sprzyja rozrostowi płytki nazębnej. Dodatkowo, wiele napojów gazowanych to także substancje, które rozpuszczają szkliwo zębów. W takiej sytuacji, palenie e-papierosów może być nawet gorsze od „analogowych papierosów”.

https://antyweb.pl/e-papierosy-zeby-szkodliwosc/
SWISS QUALITY WAPER

Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 8585
Podziękował: 4350 razy
Otrzymał podzięk.: 12350 razy

Postautor: Tommy Black » 11 lip 2019, 15:41

Dodatkowo, wiele napojów gazowanych to także substancje, które rozpuszczają szkliwo zębów. W takiej sytuacji, palenie e-papierosów może być nawet gorsze od „analogowych papierosów.

A co może być gorsze od głupoty? Źle, nieudolnie ukrywany sponsoring artykułu czy ordynarna korupcja?
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1540
Podziękował: 918 razy
Otrzymał podzięk.: 1636 razy

Postautor: slaviop » 11 lip 2019, 16:00

Instytut zdrowia ostrzega - otwarte i publiczne prawienie farmazonów może być przyczyną gwałtownej i bolesnej utraty uzębienia...
Tomek najgorsze jest to że ludzie wierzą w to co przeczytają...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 690
Podziękował: 251 razy
Otrzymał podzięk.: 465 razy

Postautor: DooshPastesh » 11 lip 2019, 16:25

:facepalm:
Ludzie! Unikajcie otwartych przestrzeni bo może was trafić kometa!
Pico 25 + Centaur Mini
Luxotic Surface + Elder Dragon
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Moderator
Moderator
Punkty reputacji: 1141
Podziękował: 76 razy
Otrzymał podzięk.: 571 razy

Re: Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: 8A5HUD4 » 11 lip 2019, 17:13

Ja bym unikał wody, bo możesz się zadławić.

Może bym i nawet w to uwierzył, gdyby nie to, że Antyweb jest święcie przekonany, że IQOS to zbawienie dla palących. Suma summarum, dawno opowiedzieli się po jednej stronie barykady.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 28
Podziękował: 54 razy
Otrzymał podzięk.: 43 razy

Re: Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: mario_79 » 14 lip 2019, 11:02

O matko dawno takiego gniota nie czytałem. Chyba już nie mają się do czego przyczepić. Może jeszcze że chmura z wapowania może zasłonić widoczność i dzięki temu możesz potknąć się i uderzyć w głowę?

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć iż wapowanie smakowych - owocowych i deserowych liquidów zminimalizowało u mnie chęć podjadania słodyczy, a co za tym idzie też napojów gazowanych słodzonych. Kiedyś chętniej sięgałem po słodkie jedzenie, teraz sporadycznie, nie ciągnie mnie. Nie słodzę kawy i herbaty też. Można? Można.
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 393
Podziękował: 477 razy
Otrzymał podzięk.: 893 razy

Postautor: DamianGR » 14 lip 2019, 20:04

mario_79 pisze:O matko dawno takiego gniota nie czytałem. Chyba już nie mają się do czego przyczepić. Może jeszcze że chmura z wapowania może zasłonić widoczność i dzięki temu możesz potknąć się i uderzyć w głowę?

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć iż wapowanie smakowych - owocowych i deserowych liquidów zminimalizowało u mnie chęć podjadania słodyczy, a co za tym idzie też napojów gazowanych słodzonych. Kiedyś chętniej sięgałem po słodkie jedzenie, teraz sporadycznie, nie ciągnie mnie. Nie słodzę kawy i herbaty też. Można? Można.

Mam podobnie . Dzięki ciasteczkowym liquidom nie ciągnie mnie do słodyczy. Może trzeba to wypromować ? Ogranicz spożycie cukru wapując :P ?
Gajos1000
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 16
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 28 razy

Postautor: Gajos1000 » 14 lip 2019, 22:55

DamianGR pisze: Może trzeba to wypromować ? Ogranicz spożycie cukru wapując :P ?

Wtedy będą pisać o tym ,że waping jest przyczyną niedoboru cukru. :P
Z debilami nie wygrasz.
Podpisz petycję

http://chng.it/DNQykYmh
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 34
Otrzymał podzięk.: 26 razy

Postautor: OneOfDragons » 14 lip 2019, 23:06

8A5HUD4 pisze:Ja bym unikał wody, bo możesz się zadławić.

Może bym i nawet w to uwierzył, gdyby nie to, że Antyweb jest święcie przekonany, że IQOS to zbawienie dla palących. Suma summarum, dawno opowiedzieli się po jednej stronie barykady.

IQOS z tego co wiem od niedawna stosuje technikę wędzenia tytoniu. Absurdalne, że to nie smakuje jak wędzona ryba tylko dalej jak tytoń. Uwaga e-papierosy mają wielkiego przeciwnika. Strzec się :!: :wtf:
Pozdrawiam, OneOfDragons
Awatar użytkownika
Risto
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 5
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Postautor: Risto » 15 lip 2019, 13:22

*puk* Przepraszam, że wtrącę swoje przysłowiowe 3 grosze, ale po przeczytaniu dwóch tematów, które odnoszą się do tego samego zagadnienia:

https://antyweb.pl/e-papierosy-zeby-szkodliwosc/
https://antyweb.pl/e-papierosy/ ,

odnoszę nieodparte wrażenie, że te artykuły zostały wytworzone nie z przekonania, ale aby uwiarygodnić tezę, która została z góry narzucona i bezkrytycznie przyjęta przez ich autorów .
Teza jest ciągle ta sama, to znaczy., że "E-papierosy też są bardzo szkodliwe!", tylko usilne próby jej udowodnienia, są coraz bardziej chaotyczne.

Rozpisywanie się i polemizowanie z wypocinami ich autorów jest bezcelowe, bo oni sami zaprzeczają swoim myślom w kolejnych wątkach wypowiedzi.

W komentarzach do jednego z ww. artykułu natrafiłem na krótki, ale jakże trafny i krytyczny osąd: "Na pewno e-papierosy szkodzą, ale ten artykuł to jest naprawdę idiotyzm tygodnia." *yes*

BTW Zastanawiają mnie i często irytują apele w stylu, że np. "lekarze dentyści alarmują" o złym oddziaływaniu czegoś, ale tylko w odniesieniu do wąskiej grupy osób.
Bo przecież łatwiej byłoby w ogóle zakazać produkcji i sprzedaży słodkich napojów gazowanych, niż głosić, że najbardziej szkodzą tym. którzy wapują. :wow:

Wróć do „W mediach - Komentarze”