Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Jacop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 72
Rejestracja: czw lip 04, 2019 10:33 am
Lokalizacja: Tczew
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podzięk.: 109 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: Jacop » pn lip 15, 2019 1:28 pm

Przykre jest to, że we wszystkich tego typu artykułach jest gdzieś w tekście, że "potrzebne są lata badań" ale oczywiście na początku jest że e-palenie jest BARDZO szkodliwe!
Każdy z nas wie doskonale że LQ nie są zdrowe tylko mniej szkodliwe niż analogi, więc ...?
Czytając takie artykuły za każdym razem przypominają mi się wszelkiej maści "eksperci" z TVNu... Jest tam często taki "ekspert" z zakresu medycyny, nie pamiętam nazwiska, to zwykły lekarz rodzinny chyba nawet bez specjalizacji....
Przypominają mi się z dawnych czasów wykłady z propagandy.. jak prosto sterować opinią publiczną.
Szukam Ambition Mods - Full Kit Converter 50W
Znudził ci się, napisz
Awatar użytkownika
Risto
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 30
Rejestracja: czw maja 09, 2019 9:27 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 24 razy
Otrzymał podzięk.: 51 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: Risto » pn lip 15, 2019 11:22 am

*puk* Przepraszam, że wtrącę swoje przysłowiowe 3 grosze, ale po przeczytaniu dwóch tematów, które odnoszą się do tego samego zagadnienia:

https://antyweb.pl/e-papierosy-zeby-szkodliwosc/
https://antyweb.pl/e-papierosy/ ,

odnoszę nieodparte wrażenie, że te artykuły zostały wytworzone nie z przekonania, ale aby uwiarygodnić tezę, która została z góry narzucona i bezkrytycznie przyjęta przez ich autorów .
Teza jest ciągle ta sama, to znaczy., że "E-papierosy też są bardzo szkodliwe!", tylko usilne próby jej udowodnienia, są coraz bardziej chaotyczne.

Rozpisywanie się i polemizowanie z wypocinami ich autorów jest bezcelowe, bo oni sami zaprzeczają swoim myślom w kolejnych wątkach wypowiedzi.

W komentarzach do jednego z ww. artykułu natrafiłem na krótki, ale jakże trafny i krytyczny osąd: "Na pewno e-papierosy szkodzą, ale ten artykuł to jest naprawdę idiotyzm tygodnia." *yes*

BTW Zastanawiają mnie i często irytują apele w stylu, że np. "lekarze dentyści alarmują" o złym oddziaływaniu czegoś, ale tylko w odniesieniu do wąskiej grupy osób.
Bo przecież łatwiej byłoby w ogóle zakazać produkcji i sprzedaży słodkich napojów gazowanych, niż głosić, że najbardziej szkodzą tym. którzy wapują. :wow:
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 84
Rejestracja: ndz lip 14, 2019 12:55 am
Lokalizacja:
Podziękował: 44 razy
Otrzymał podzięk.: 26 razy
Płeć: nieokreślona

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: OneOfDragons » ndz lip 14, 2019 9:06 pm

8A5HUD4 pisze:Ja bym unikał wody, bo możesz się zadławić.

Może bym i nawet w to uwierzył, gdyby nie to, że Antyweb jest święcie przekonany, że IQOS to zbawienie dla palących. Suma summarum, dawno opowiedzieli się po jednej stronie barykady.


IQOS z tego co wiem od niedawna stosuje technikę wędzenia tytoniu. Absurdalne, że to nie smakuje jak wędzona ryba tylko dalej jak tytoń. Uwaga e-papierosy mają wielkiego przeciwnika. Strzec się :!: :wtf:
Pozdrawiam, OneOfDragons
Gajos1000
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 28
Rejestracja: śr mar 20, 2019 6:05 pm
Lokalizacja: Łódź
Podziękował: 52 razy
Otrzymał podzięk.: 30 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: Gajos1000 » ndz lip 14, 2019 8:55 pm

DamianGR pisze: Może trzeba to wypromować ? Ogranicz spożycie cukru wapując :P ?


Wtedy będą pisać o tym ,że waping jest przyczyną niedoboru cukru. :P
Z debilami nie wygrasz.
Podpisz petycję

http://chng.it/DNQykYmh
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: DamianGR » ndz lip 14, 2019 6:04 pm

mario_79 pisze:O matko dawno takiego gniota nie czytałem. Chyba już nie mają się do czego przyczepić. Może jeszcze że chmura z wapowania może zasłonić widoczność i dzięki temu możesz potknąć się i uderzyć w głowę?

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć iż wapowanie smakowych - owocowych i deserowych liquidów zminimalizowało u mnie chęć podjadania słodyczy, a co za tym idzie też napojów gazowanych słodzonych. Kiedyś chętniej sięgałem po słodkie jedzenie, teraz sporadycznie, nie ciągnie mnie. Nie słodzę kawy i herbaty też. Można? Można.

Mam podobnie . Dzięki ciasteczkowym liquidom nie ciągnie mnie do słodyczy. Może trzeba to wypromować ? Ogranicz spożycie cukru wapując :P ?
Awatar użytkownika
mario_79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 103
Rejestracja: sob maja 18, 2019 9:04 am
Lokalizacja: Gdańsk
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: mario_79 » ndz lip 14, 2019 9:02 am

O matko dawno takiego gniota nie czytałem. Chyba już nie mają się do czego przyczepić. Może jeszcze że chmura z wapowania może zasłonić widoczność i dzięki temu możesz potknąć się i uderzyć w głowę?

Na swoim przykładzie mogę powiedzieć iż wapowanie smakowych - owocowych i deserowych liquidów zminimalizowało u mnie chęć podjadania słodyczy, a co za tym idzie też napojów gazowanych słodzonych. Kiedyś chętniej sięgałem po słodkie jedzenie, teraz sporadycznie, nie ciągnie mnie. Nie słodzę kawy i herbaty też. Można? Można.
Awatar użytkownika
8A5HUD4
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 738
Rejestracja: wt lis 13, 2018 2:39 pm
Lokalizacja: Valhalla
Podziękował: 95 razy
Otrzymał podzięk.: 653 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: 8A5HUD4 » czw lip 11, 2019 3:13 pm

Ja bym unikał wody, bo możesz się zadławić.

Może bym i nawet w to uwierzył, gdyby nie to, że Antyweb jest święcie przekonany, że IQOS to zbawienie dla palących. Suma summarum, dawno opowiedzieli się po jednej stronie barykady.
Galar i Fjalar jednak częstowali miodem tylko tych, których lubili, a nie lubili nikogo prócz siebie.
Awatar użytkownika
DooshPastesh
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1882
Rejestracja: śr paź 03, 2018 8:59 am
Lokalizacja: Gizycko
Podziękował: 996 razy
Otrzymał podzięk.: 2232 razy
Płeć: nieokreślona

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: DooshPastesh » czw lip 11, 2019 2:25 pm

:facepalm:
Ludzie! Unikajcie otwartych przestrzeni bo może was trafić kometa!
Don't drip and drive.
MTL: Aspire Paradox, BP Mods Pioneer
DTL:
Awatar użytkownika
slaviop
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2439
Rejestracja: czw mar 03, 2016 11:41 am
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował: 1558 razy
Otrzymał podzięk.: 4400 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: slaviop » czw lip 11, 2019 2:00 pm

Instytut zdrowia ostrzega - otwarte i publiczne prawienie farmazonów może być przyczyną gwałtownej i bolesnej utraty uzębienia...
Tomek najgorsze jest to że ludzie wierzą w to co przeczytają...
Co cię nie zabije - to zginie z twojej ręki...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Nie wapuj i nie popijaj, bo stracisz zęby.

Postautor: Tommy Black » czw lip 11, 2019 1:41 pm

Dodatkowo, wiele napojów gazowanych to także substancje, które rozpuszczają szkliwo zębów. W takiej sytuacji, palenie e-papierosów może być nawet gorsze od „analogowych papierosów.


A co może być gorsze od głupoty? Źle, nieudolnie ukrywany sponsoring artykułu czy ordynarna korupcja?

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 0 gości