E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Krytyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1236
Rejestracja: śr lip 03, 2019 12:42 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2723 razy
Otrzymał podzięk.: 1553 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Krytyk » czw paź 03, 2019 3:23 pm

No nieciekawie się dzieje na świecie. Mi już wystarczająco nasze restrykcje doskwierają. Miejmy nadzieję, że dalej tego nie pociągną.

Co do kampanii promujących zakaz sprzedaży nieletnim - dobry pomysł, tylko najlepiej mówić prawdę. Młodzież też nie jest głupia.

Retoryka o smakach jest co najmniej nie na miejscu. Celowanie w młodzież? Nie wiem, może ja jakiś dziwny jestem, ale lubię jak mi coś smakuje. Może inni dorośli wolą jak coś jest wyprane ze smaku, bądź czuć lekko trocinami, ale osobiście wybierałbym te przytoczone mango.

No i te amerykańskie tajemnice... Chyba nie trzeba zatrudniać zespół na miarę CSI, żeby połączyć pewne fakty. EIN, które są dostępne od ok. 10 lat nie powodowały tak spektakularnych efektów ubocznych, a teraz kilka osób zachorowało, to może by sprawdzić i zbadać, co konkretnie używali? Jeżeli w jakimś dziwny obrocie spraw wszyscy wylali szkodzące im substacje do zlewu, to sprawdzić produkty, które ostatnio weszły na rynek?
Poruszam się w oparach dymu.
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Metall » czw paź 03, 2019 3:07 pm

Tomba pisze:Niejako kontynuacja wczorajszej dyskusji. Czarnowidztwo kolegi @
Awatar użytkownika
Metall
jest jak najbardziej uzasadnione.


Najgorzej to mieć rację jak wcale nie chce jej się mieć :cry: (tak, płaczek)
Zastanawia mnie ten zwrot: niejasne źródła pochodzenia. Czyli jakie? Oferty na FB czy "zbawienne transpaczki" z Chin? Cóż. Jak zaczną tępić EIN w przesyłkach transgranicznych to pozostaną nam wyższe ceny w PL tego co jest i po prostu mniejszy wybór, bo wiele fajnego sprzętu w PL po prostu nie ma (choć wtedy VapeShopy może trochę odżyją i wzbogacą ofertę, a konkurencja utrzyma ceny na w miarę rozsądnym poziomie). Ale jakoś przeżyjemy i doczekamy upragnionej odwilży. Jeżeli nie my to nasze dzieci, wnuki, prawnuki... Cokolwiek po nas pozostanie.
A całkowitego zakazu EIN jak w Indiach nie przewiduję, choć nie jest on wykluczony, ale jednak bardzo mało prawdopodobny. W końcu każdy kupiony w PL mod i atomizer to VAT, a liquidy to jeszcze dodatkowo akcyza (mroczna pieśń przyszłości).

Tommy Black pisze:Ale jeśli tak ma wyglądać czarnowidztwo @
Awatar użytkownika
Metall
a to niebawem się z nim pożegnamy.Podkupią go dobre firmy a potem trafi do rządu. Czarnowidz widzący normalność to cenny gość. :P
W złych i niespokojnych czasach pesymiści są tylko realistami (jakiś tam Mędrzec Wschodu ;) ).
Nie martw się, nigdzie się nie wybieram. Ktoś musi tu zostać i psuć krew, roztaczać wizje totalnej anihilacji, siać niepokój i zło wszelakie, nieść podłą nowinę i odbierać nadzieję, czasem też przynudzać i objawiać filozoficzno-moralne wizje życia z EIN i bez EIN, aby Salon nie zamienił się w fabrykę różowej waty cukrowej :P Od każdej normy istnieje jakieś odstępstwo, które pozwala uznać normę za normalną.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Tommy Black » czw paź 03, 2019 10:13 am

Tomba pisze:Czarnowidztwo kolegi @
Awatar użytkownika
Metall
jest jak najbardziej uzasadnione.

"Dostęp do e-papierosów będzie ograniczony. Po wyborach. Łamanie zakazu reklamy, niejasne źródła pochodzenia, ułatwienia w dostępie dla dzieci – to niektóre z nieprawidłowości, które wyszły na jaw przy kontroli e-papierosów prowadzonej przez Inspekcję Handlową. W efekcie do prokuratury trafiły pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z dystrybucją „elektronicznego dymka”.


Ale jeśli tak ma wyglądać czarnowidztwo @
Awatar użytkownika
Metall
a to niebawem się z nim pożegnamy.Podkupią go dobre firmy a potem trafi do rządu. Czarnowidz widzący normalność to cenny gość. :P
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Tomba » czw paź 03, 2019 6:36 am

Niejako kontynuacja wczorajszej dyskusji. Czarnowidztwo kolegi @
Awatar użytkownika
Metall
jest jak najbardziej uzasadnione.

"Dostęp do e-papierosów będzie ograniczony. Po wyborach. Łamanie zakazu reklamy, niejasne źródła pochodzenia, ułatwienia w dostępie dla dzieci – to niektóre z nieprawidłowości, które wyszły na jaw przy kontroli e-papierosów prowadzonej przez Inspekcję Handlową. W efekcie do prokuratury trafiły pierwsze zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa w związku z dystrybucją „elektronicznego dymka”.

https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly ... ajace.html
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
The9Green
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 142
Rejestracja: pt lip 26, 2019 4:36 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podzięk.: 52 razy
Płeć: nieokreślona

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: The9Green » śr paź 02, 2019 4:13 pm

Nagonka na EIN będzie trwała póki co wiele lat, jest to w miarę nowy produkt i nie ma póki co żadnych badań dotyczących skutków długotrwałego wapowania (bo EIN ma jakieś 10 lat?) i dlatego większość nie będących w temacie będzie miało takie zdanie, że to kolejna wersja innej używki. Plus koncerny tytoniowe zaliczają straty i próbują wszystkiego, bo w końcu sporo osób odeszło od palenia na rzecz wapowania. Z własnego doświadczenia wiem jak inni podchodzą do EIN twierdząc, że są bardziej szkodliwe od analogów nie popierając swojej tezy żadnymi argumentami, tylko 'bo gdzieś był artykuł, że e-papieros jest bardziej szkodliwy'. Co do nieletnich to w końcu zakazany owoc smakuje najlepiej, bany itp nic nie dadzą, wysoka akcyza czy cena też nic nie da, bo wkroczy szara strefa. Tak jak przy analogach, w sklepie nie sprzeda to kupi na mecie ruskie, a jestem w 100% pewien, że mety z samogonami by powstały przy całkowitym zakazie sprzedaży (i by sprzedawcy tak robili) sklepowej jak i przez internet dla nieletnich (założenie że nikt by nie sprzedał nic dla nieletnich, bo nadal na pewno są sklepy stacjonarne, nie mówiąc już o sprzedaży internetowej, gdzie bez problemu każdy kupi premix czy coś z EIN bez okazywania dowodu osobistego).
felipe
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: śr wrz 04, 2019 8:12 am
Lokalizacja: KRK
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: felipe » śr paź 02, 2019 1:14 pm

A ja tam w tym tekście znalazłem ciekawy fragment i dobrze, że ktoś go zauważa

"Jedną z przyczyn alarmu GIS jest wejście na polski rynek nowej firmy – największego amerykańskiego giganta w branży e-papierosów." i dalej,
Dlatego wciągnie się młodych w nowa modę, a tym samym w nałóg nikotynowy – jest zagrożeniem. Koncerny budują bazę lojalnych klientów, którzy będą kupować te produkty w przyszłości."

Nie mogę być pewny, o który to koncern chodzi, ale jeśli o ten, co myślę, to patrząc na to, kto jest jego właścicielem (35% udziałów) i na to, że ten sam podmiot jeszcze nieco ponad 10 lat temu był właścicielem największego koncernu w branży tytoniowej, który to swego czasu oskarżany był o podobne praktyki w zakresie konwencjonalnych wyrobów tytoniowych - hmm...
I żeby było śmieszniej ten sam Właściciel koncernu e-papierosów kilka dni temu ogłosił, że w związku z największym zagrożenie dla przemysłu tytoniowego (potencjalny ban na dodatki smakowe przez FDA) anuluje powrotną fuzję z koncernem tytoniowym. hmmmm...

Kupić markę e-cig, wprowadzić na rynek, zrobić szum i doprowadzić do bana żeby powstrzymać rozwój i skierować konsumentów w stronę swoich innowacji?
Daleki jestem od spiskowej teorii dziejów świata, ale coś mi tu nie gra...
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Tommy Black » śr paź 02, 2019 10:48 am

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

A ja wyślę Wam wszystkim w tym temacie ostrzeżenie i mam łatwiej i bliżej niż GIS i na dodatek przeczytacie je sobie sami, bez konieczności uważnego słuchania nauczycieli.
Temat jest o problemie z nieletnimi i traktowaniem e-papierosów przez GIS ale także o reakcjach na to traktowanie.
Temat nie jest o Trawniku.
Nie jest też o preferencjach seksualnych uczestników dyskusji a w USA nie można kupić broni bez pozwolenia. Diagnozowanie czyjegoś stanu psychicznego wymaga stosownych uprawnień a tych żaden z Was nie ma. Czyli tu jesteście amatorami, co widać.Ale rzeczywiście paranoje są głównie sprawą wewnętrzną i dotyczą psychiki człowieka Nawet jeśli ten człowiek mieszka sobie w Indiach. Roztaczanie wizji przez @
Awatar użytkownika
Metall
a czy innych ludzi, mieści się w ramach prządku prawnego tego kraju, Salonu i dopóki te wizje nie pociągną za sobą tłumów z maczetami na ludzi z innymi wizjami nie posiadających maczet, to nie są to wizje szkodliwe.
Nie będę Was prosił o wstrzemięźliwość w ocenach i sądach ani o kulturę wypowiedzi ani o pożyczenie mi 145 zł ale jeśli nie zapanuje tu porządek, będę potrzebował 875 zł.
:-P
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: lesstro » śr paź 02, 2019 10:02 am

Maskota pisze:Nie prędko patrzyłbym na to co będzie h nas po tym co jest tam.

Obyś się nie mylił. Pożywiom uwidim. Tylko czekam, aż głos wyda jakiś komisarz z UE i będzie po nas. Obym się mylił.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Tomba » śr paź 02, 2019 10:01 am

@
Awatar użytkownika
Maskota
- widziałeś ile sprzętu ostatnio kupiłem? Myślisz, że gromadzę go sobie ot tak? Napisałem nawet, że szykuję się na wojnę. Ta "wojna" to właśnie coraz większe restrykcje, które również przewiduję. Na pewno lepiej już nie będzie.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Maskota
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 311
Rejestracja: ndz wrz 08, 2019 8:33 pm
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Podziękował: 53 razy
Otrzymał podzięk.: 98 razy
Płeć: Mężczyzna

E-papierosy groźne jak dopalacze? GIS wyśle ostrzeżenia do szkół

Postautor: Maskota » śr paź 02, 2019 9:55 am

Raz2trzy pisze:Maskotek może Metall ma lekkie cechy paranoika, rozumiem że Ty masz osobowość nieskazitelną? Ale jak Ty go tutaj obrażasz jest conajmniej niestosowne i szukasz zaczepki ewidentnie. Przecież to odrazu idzie wyczuć że piszę to z lekkim sarkazmem. Jest to sztuka wypowiedzi,która moim zdaniem mimo definicji definiowana być nie powinna, bo każdy w trochę inny sposób może go użyć. Te zaczepki że się często udziela - na serio? Bo te teksty o masturbacji to nawet nie skomentuje...Jesteś bardzo przesiąknięty trawnikiem i zachowujesz sie jak tamtejsze zgredy. Musisz pamiętać że to salon, tutaj się wchodzi niemalże jak do teatru mój Drogi.

Ja go nie obrażam, a wyrażam własne zdanie. Nie jestem nieskazitelny, mam bardzo paskudny charakter co wynika z tego że twardo stąpam po ziemi, i unikam wpadania w paranoje. I Zielony nie ma tutaj nic z tym wspólnego. Jeżeli już ma sie skłonność do wpadania w paranoje, go trzeba nad tym panować szczególnie publicznie. Bo gdybym dziś jako swieżak przyszedł na forum doczytać w sprawie Ein, chcąc zacząć wapować to czytając takie scenariusze powiedziałbym Ja piertole Kazia, ide po analogi. Bo mnie taka wizja skutecznie by od Ein odepchnęła skoro nie bede mógł ich kupić w dedykowanym sklepie.
lesstro pisze:@Maskotaka - rozejrzyj się po świecie, w Stanach jeden po drugim gubernatorzy zakazują EIN bez wnikania w szczegóły, dlatego nie dziwię się @Matall 'owi, że roztacza takie wizje. Gdzieś już pisałem, że prawdopodobnie zaczął się armagedon wapowania na świecie. To nie paranoja to rzeczywistość.
@
Awatar użytkownika
lesstro
masz racje, jednak USA w niektórych stanach ma kare śmierci, możliwość zakipu broni bez pozwolenia i wiele innych czego u nas nie ma i nie będzie. USA jest równie dzikie co Kaukaz. Nie prędko patrzyłbym na to co będzie h nas po tym co jest tam.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 12 gości