Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: DamianGR » pt lis 22, 2019 8:32 pm

@
Awatar użytkownika
Tommy Black
no a dla mnie to był by wymarzony kandydat. Umoczony raz , uniewinniony a trzyma się dalej blisko władzy. Spływa to po nim. Taki typowy człowiek do brudnej roboty.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: bulit73 » pt lis 22, 2019 8:10 pm

Tommy Black pisze:Ja go po prostu pamiętam z czasów kiedy był wiceministrem zdrowia.Usiłuję zapomnieć...

Tego jak się nam przysłużył, chyba nigdy nie zapomnimy. Gdy słyszę lub czytam jego nazwisko, to mi się w kieszeni ... drobne rozmieniają ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: Metall » pt lis 22, 2019 8:07 pm

Tommy Black pisze:Ja go po prostu pamiętam z czasów kiedy był wiceministrem zdrowia.Usiłuję zapomnieć...

No niestety ten gość ma w sobie cechę ostrej biegunki - nachalnie nie daje o sobie zapomnieć dopóki całkiem nie przeminie i zniknie, pozostając jedynie przykrym wspomnieniem.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: Tommy Black » pt lis 22, 2019 7:57 pm

DamianGR pisze:@Metall no patrz ale jakoś nie chce się odp..lić od tego tematu choć stanowiska zmienia. Ciekawe dlaczego?


Najprawdopodobniej posiada cały pakiet i musi te kupony co jakiś czas odcinać i wysyłać... :P

PS
Gdybym miał jakiś interes i chciał kupić kogoś do robienia, mniej lub bardziej przyzwoicie, PR to pan Pinkas były ostatnią osobą na świecie którą bym zaangażował.
I nie, nie uwziąłem się na niego w tych komentarzach. Ja go po prostu pamiętam z czasów kiedy był wiceministrem zdrowia.Usiłuję zapomnieć...
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: DamianGR » pt lis 22, 2019 7:39 pm

@
Awatar użytkownika
Metall
no patrz ale jakoś nie chce się odp..lić od tego tematu choć stanowiska zmienia. Ciekawe dlaczego?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: Metall » pt lis 22, 2019 7:31 pm

Nie stosujmy nieuprawionych porównań. W Azji, w tym na Filipinach, narkotyki, gangi itd. są ogromnym problemem społecznym itp., natomiast w PL problem szkodliwości EIN tworzony jest na siłę i pod publikę ku zadowoleniu wielkich na rynku tytoniowym i najprawdopodobniej również za ich środki.
A ten pan to zwykły debil jest i szmaciarz. Sprzedał się za garść zielonych, dawniej tacy jak on sprzedawali się i innych za worek srebrników. Samo wymienianie go z nazwiska jest nadmierną nobilitacją jego mierności intelektualno-moralnej. Mam nadzieję, że kiedyś świat o nim zapomni, a chmury będą sączyć się nadal.
Awatar użytkownika
bulit73
Patronauta
Patronauta
Posty: 1813
Rejestracja: pn paź 14, 2019 3:09 pm
Lokalizacja: Trójmiasto
Podziękował: 7875 razy
Otrzymał podzięk.: 1857 razy
Płeć: Mężczyzna

Kto żeruje na trupach? - Stary Chemik.

Postautor: bulit73 » pt lis 22, 2019 6:55 pm

https://starychemik.wordpress.com/2019/ ... /#comments

Może kogoś zdziwił tytuł tego wpisu, ale nie znalazłem innego określenia na to, co dziś rano przeczytałem (dzięki, Adam, za linkę). Wszyscy zapewne wiedzą o tragicznych skutkach wydarzenia w Koninie, gdzie policjant zastrzelił młodego człowieka. Nie analizuję samego wydarzenia, są od tego odpowiednie służby. Okazało się, że tuż przed dramatem miało miejsce spotkanie 21-latka z dwoma 15-latkami, na którym mieli się oni wymienić atomizerami. Nie komentuję też wieku tych małolatów, to jest osobna sprawa. Ale to, co zrobił Główny Inspektor Sanitarny, pan Pinkas, jest typowym żerowaniem na tragedii i próbą jej wykorzystania do bardzo dziwacznych celów.
„Mężczyźni wymieniali się atomizerem do e-papierosów – mówi nam jeden ze śledczych. Sugeruje, że narkotyki, które mieli przy sobie, mogły posłużyć jako środek zastępczy do e-papierosa.” Jak zawsze padają sformułowania: „mogły”, „jest prawdopodobne”, „niewykluczone, że…”. Nie ma żadnych wyników badań samych atomizerów, nawet nie wiadomo, czy zostały zabezpieczone – te na miejscu oraz te, które wszyscy oni mieli w domu.
No i zabiera głos pan Jarosław Pinkas. „Ostatnio wiadomo, że poprzez kartridże (pojemnik do napełniania – przyp. red.) dostarcza się ogromną ilość substancji toksycznych.” Mam proste pytanie: skąd wiadomo? Jakie są źródła tej wiedzy, panie inspektorze? Owszem, nie da się ukryć, że czasami ktoś eksperymentuje z takimi substancjami, ale są to raczej skrajne przypadki i nieuprawione jest mówienie o „ogromnej ilości”.
„W USA kilkadziesiąt zgonów związanych było z tym, że do e-wapowania były dostarczane substancje narkotyczne – THC, octan tokoferylu, katynon. Mamy już zespół chorobowy, który zabija ludzi.” Po pierwsze – nazwanie octanu tokoferylu (estru witaminy E) substancją narkotyczną świadczy o, delikatnie mówiąc, niedouczeniu pana głównego inspektora. Owszem, jest ok. 40 zgonów, ale o ile mi wiadomo, wszystko to jest związane z nielegalnymi działaniami. Już nawet aresztowano kilka osób w tej sprawie. Per analogiam: czy fakt, że gdzieś na świecie kilkudziesięciu ludzi zatruło się metanolem uprawnia do mówienia, że winne są szklanki albo kieliszki? Nie będę się litościwie znęcał nad stwierdzeniem wypowiedzianym przez LEKARZA, że zespół chorobowy zabija ludzi.
„Dalej Pinkas dodaje, że „my mamy być mądrzejsi przed szkodą”. – Zaraz zaczną ginąć młodzi ludzie, dzieci, którym dostarcza się substancje skrajnie chemiczne. Tu dochodzi do sytuacji, w której relatywizujemy zagrożenie – stwierdza.”
I to budzi mój strach, bo niestety domyślam się, na czym ma polegać takie działanie. Zakazywać, karać, a może nawet wsadzać do więzienia. Ktoś użył e-papierosa do wdychania jakiegoś świństwa? Zakazać e-fajek, wyłapywać ludzi na ulicach, konfiskować. Najbardziej prymitywne metody, pasujące do Filipin, gdzie właśnie takie prawo zostało wprowadzone. Jednym słowem – kierunek Azja.
Wstyd, panie Pinkas. Chciałoby się rzec – ciszej nad tą trumną.
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości