VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Co nowego piszą o e-papierosach?
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: Wampir z Pniew » wt mar 03, 2020 8:31 am

@
Awatar użytkownika
DamianGR
Liczy się przeznaczenie i tylko tyle. :) Ja się nie przejmuję co dalej, bo rozwiązanie jest banalne, tylko wk.... denerwuje a zarazem irytuje mnie to wszystko niesamowicie. Prowadzenie działalności w tym kraju to jest horror. :facepalm:
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: DamianGR » pn mar 02, 2020 9:57 pm

@VapeLab nikomu tego nie życzę ,a na aromaty chyba akcyzy nie będzie więc głowa do góry :) Bardziej miałem na myśli , że jeśli wejdzie akcyza w takiej postaci, to jedyne co można zrobić, to bojkot i zaopatrywanie się na czarnym rynku . To właśnie będzie się wiązało z upadkiem branży. Ale tak jak napisałeś, niektóre państwa idą po rozum do głowy i wtedy mali przedsiębiorcy mogą znów powstać. A jak pogodzimy się z akcyzą, to wszyscy będą mieć pod górkę. Dla mnie w dalszym ciągu akcyza na wyrób mający odciągać palaczy od palenia tytoniu to jakiś poroniony pomysł i z zasady jestem przeciw.
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: Wampir z Pniew » pn mar 02, 2020 2:32 am

@
Awatar użytkownika
DamianGR
Oj upadnie, na szczęście widziałem nabór do Straży Miejskiej w Pniewach i to jest chyba to co będzie idealne dla mnie. Służbowa Dacia Dokker i nic do roboty tutaj na zadupiu, tylko weź wyrabiaj targety jak wszystkich znasz. :-D
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: DamianGR » sob lut 29, 2020 8:14 pm

Ja myślę, że waperzy powinni mieć stały i jednolity przekaz wobec akcyzy i US biorąc przykład z Joanny Lichockiej (i przykro mi, że niektóre sklepy upadną z tego powodu):

Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: Tomba » sob lut 29, 2020 1:02 pm

VapeLab pisze: VAP po prostu wie jak rozegrać to, by stać się monopolistą, bo raczej jasne jest, która sieć za nimi stoi.


"Stowarzyszenia mają wiedzę na temat specyfiki oferowanych produktów, chcielibyśmy zobowiązać się do niezwłocznego informowania Głównego Inspektoratu Sanitarnego o możliwych niebezpiecznych produktach” – zauważa Przemysław Jaskóła z VAP.

Informują jawnie, że będą wszystkich podpierdalać.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: Wampir z Pniew » sob lut 29, 2020 12:54 pm

Dostałem info od Atmos Lab, że w przeciągu kilku tygodni akcyza w Grecji zostaje TRWALE USUNIĘTA. Nie przyniosła przewidywanych skutków, a zadziałała wręcz odwrotnie, czego można było się spodziewać.
Moje zdanie w tej kwestii zostaje jedno i niezmienne od zawsze - akcyza powinna zostać zniesiona na zawsze. Bezpieczeństwo produktu nie jest zależne od tego czy produkt ma banderolę, czy jej nie ma. VAP po prostu wie jak rozegrać to, by stać się monopolistą, bo raczej jasne jest, która sieć za nimi stoi.
Amen.
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: Tommy Black » czw lut 27, 2020 6:40 am

PucH2 pisze:Zwrócono mi uwagę że:
W konferencji VAP w PAP 26.02.2020 brał również udział prof. Andrzej Sobczak


To bardzo dobra wiadomość. Słusznie zwrócono Ci uwagę.

PucH2 pisze:W sprawie akcyzy występowali z pismem do Senatu.


Rzeczywiście. 16 grudnia 2019 roku wystąpili z pismem do Marszałka Senatu Tomasza Grodzkiego. 18 grudnia miało miejsce posiedzenie Komisji Budżetu i Finansów Publicznych gdzie Senat miał się zająć projektem ustawy, którą wcześniej już przyjął Sejm. Ważne, że wystąpili...
Awatar użytkownika
PucH2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: pn cze 12, 2017 4:28 pm
Lokalizacja: 432675
Podziękował: 172 razy
Otrzymał podzięk.: 340 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: PucH2 » czw lut 27, 2020 6:23 am

Tommy Black pisze:
kamil_k pisze:"Szacujemy, że rocznie w Polsce sprzedawanych jest około 1 mln litrów płynów wykorzystywanych do e-papierosów. Na tej podstawie oszacowaliśmy, że przy niższej stawce akcyzy niż obecnie proponuje to Ministerstwo Finansów wpływy do budżetu mogą osiągnąć zakładany poziom" - powiedział Zieliński podczas konferencji prasowej.


Teraz? Prace nad ustawą są dawno zakończone i nawet została ona przyjęta przez Sejm.
A gdzie był VAP w trakcie tych prac legislacyjnych?
Kodeks Dobrych Praktyk w tym czasie tworzyliście? Kto go widział? Jak wpadliście na to aby przeciwdziałać użytkowaniu e-papierosów przez nieletnich?
Jak chcecie przeciwdziałać? Macie może jakąś broszurkę?

Zwrócono mi uwagę że:
W konferencji VAP w PAP 26.02.2020 brał również udział prof. Andrzej Sobczak:
http://www.e-papierosy-forum.pl/stowarz ... 36174.html
W sprawie akcyzy występowali z pismem do Senatu.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: iron64 » śr lut 26, 2020 7:14 pm

Jasne @
Awatar użytkownika
Tommy Black
, że mają, nazywa się musztarda po obiedzie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

VAP: Akcyza na e-papierosy powinna mieć charakter 'kroczący'

Postautor: Tommy Black » śr lut 26, 2020 5:36 pm

kamil_k pisze:"Stworzyliśmy Kodeks Dobrych Praktyk branży i jesteśmy otwarci na rozmowy z Głównym Inspektorem Sanitarnym w celu zwiększenie bezpieczeństwa na rynku i " - dodał Zieliński.

VAP to stowarzyszenie niezależnych polskich przedsiębiorców branży płynów do papierosów elektronicznych, zarówno producentów, dystrybutorów, jak i sprzedawców detalicznych.


Czegoś tu nie rozumiem...
kamil_k pisze:"Szacujemy, że rocznie w Polsce sprzedawanych jest około 1 mln litrów płynów wykorzystywanych do e-papierosów. Na tej podstawie oszacowaliśmy, że przy niższej stawce akcyzy niż obecnie proponuje to Ministerstwo Finansów wpływy do budżetu mogą osiągnąć zakładany poziom" - powiedział Zieliński podczas konferencji prasowej.


Teraz? Prace nad ustawą są dawno zakończone i nawet została ona przyjęta przez Sejm.
A gdzie był VAP w trakcie tych prac legislacyjnych?
Kodeks Dobrych Praktyk w tym czasie tworzyliście? Kto go widział? Jak wpadliście na to, aby przeciwdziałać użytkowaniu e-papierosów przez nieletnich?
Jak chcecie przeciwdziałać? Macie może jakąś broszurkę?

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 17 gości