Rzetelny materiał od The Economist

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
.:Jack:.
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 73
Podziękował: 105 razy
Otrzymał podzięk.: 53 razy

Postautor: .:Jack:. » 08 mar 2020, 18:20

Obrazek
Na komputerze bez problemu ===> przetłumacz automatycznie i na rozwijanej liście wybierasz polski. Na telefonie z Androidem 9 niestety nic mi nie wychodzi, mam jeszcze starą Lumię z Windows Phone, z ciekawości zerknę czy na niej polskie napisy da się ustawić.

Edit:
Na Lumii 720 z Windows Phone również do wyboru tylko język angielski.
Cubis3.5ml,K-Lite+V2,Kayfun4,Kayfun5,TGTII,TGTIII,TGT4,GEM,
Hussar Coppervape,Hussar SJMY,Skyline RTA,Merlin RTA,Aromamizer RDTA,Ammit 25 single,OBS Crius+,Pharaoh,Dvarw DL
Pico75W,Pico25,Joyetech Espion 200W,ProVari Mini2.5,IPV D4,Tesla Wye85W

18mg/ml============>2,8mg/ml

Awatar użytkownika
edarek
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 829
Podziękował: 367 razy
Otrzymał podzięk.: 332 razy

Re: Rzetelny materiał od The Economist

Postautor: edarek » 08 mar 2020, 19:49

Tak, na komputerze już obejrzałem z tłumaczeniem. Trochę po chińsku ten polski, ale zawsze coś ;).
Ehpro Cold Steel 100 + Augvape Intake RTA
Tesla WYE 85W + Dovpo Blotto

Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 46
Otrzymał podzięk.: 18 razy

Postautor: Dorcia33 » 09 mar 2020, 06:21

Halah pisze:
Czekam na takie materiały w Polsce, choć pewnie się nie doczekam.

Doczekamy się. Tylko niestety "rzetelnych" inaczej.

Poznań: Sanepid kręci filmy. O e-papierosach

https://tenpoznan.pl/poznan-sanepid-kreci-filmy-o-e-papierosach/
Awatar użytkownika
Halah
Super Użytkownik
Super Użytkownik
Punkty reputacji: 1243
Podziękował: 717 razy
Otrzymał podzięk.: 466 razy

Postautor: Halah » 09 mar 2020, 12:33

Perełki z artykułu podesłanego przez @
Awatar użytkownika
Dorcia33
, za który bardzo dziękuję.

"Miały zastąpić tradycyjne papierosy i mniej szkodzić. Okazało się, że są co najmniej równie niekorzystne dla zdrowia." - Że co?

"Żeby przestrzegać swoich rówieśników, by nie sięgali po nie, *bo są bardziej szkodliwe* i szybciej uzależniają niż te tradycyjne. - Ponownie, że co?

"Ale oni przekonują, że nie, że to dla nich poważna sprawa, bo coraz więcej młodych ludzi sięga po e-papierosy i kończy z poważnymi chorobami dróg oddechowych." - Rzeczywiście, pełno nas z tymi "poważnymi chorobami dróg oddechowych."

"Z uwagi na wzrastającą liczbę udokumentowanych przypadków uszkodzeń płuc oraz ostrej niewydolności oddechowej na skutek używania e-papierosów. To jest tym ważniejsze, że panuje powszechna opinia o mniejszej szkodliwości e-papierosów dla zdrowia. *A jest dokładnie odwrotnie!* Dlatego też trzeba jasno powiedzieć, że *wszelkie formy inhalowania nikotyny są szkodliwe."* - Jest dokładnie odwrotnie? Czyli EIN są bardziej szkodliwe niż tradycyjne papierosy? Śmiech na sali. Wszelkie formy inhalowania nikotyny... dajcie już spokój z tą straszną nikotyną. Film, który wrzuciłam w tym temacie dobrze podsumował kwestię nikotyny.

"GIS wspólnie z ministrem edukacji narodowej przygotował także list do rodziców wszystkich uczniów o *ogromnej szkodliwości e-papierosów,* który ma spełnić rolę edukacyjna i uświadomić im niebezpieczeństwo stosowania e-papierosów." - Tja, ogromna szkodliwość. Niech jarają szlugi.

Aż mi się słabo robi... Wiecie co? Ja to chyba skończe kiedyś na Wyspach, jak tak dalej pójdzie. Dzięki Bogom za Brytyjczyków. Szkoda, że nie ma ich już w UE, może ktoś by tam dobrze prawił wśród rządzących.
To jest jakiś koszmar. Ja tego po prostu nie rozumiem. To naprawdę jest tylko kwestia pieniędzy i interesów Big Tobacco? Przecież to są jakieś bzdury. Poza tym, wolność dla wszystkich. Jeśli ktoś może się truć paleniem tytoniu, to dlaczego ja nie mogę się "truć" EIN? Normalnie paranoja. Niech zabronią palenia tytoniu, picia alkoholu i pożerania słodyczy... ale nie, skończmy z EIN, bo dzieci i bo Kasia Wilk miała zapaleni krtani po 2 tygdoniach wapowania. Kasia Wilk. Ludzie, opamiętajcie się. Grrrr... Wrrrrr... przepraszam na ten rant, ale musiałam spuścić trochę ciśnienia.
jeffrey
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 78
Podziękował: 65 razy
Otrzymał podzięk.: 64 razy

Postautor: jeffrey » 10 mar 2020, 09:29

.:Jack:. pisze:Obrazek
Na komputerze bez problemu ===> przetłumacz automatycznie i na rozwijanej liście wybierasz polski. Na telefonie z Androidem 9 niestety nic mi nie wychodzi, mam jeszcze starą Lumię z Windows Phone, z ciekawości zerknę czy na niej polskie napisy da się ustawić.

Edit:
Na Lumii 720 z Windows Phone również do wyboru tylko język angielski.

Witam, na Androidzie w opcjach przeglądarki, można włączyć "Wersja na komputer" wtedy bez problemu można włączyć tłumaczenie.
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”