Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: Tommy Black » pt lip 17, 2015 3:16 pm

Oto pełna i czytelna lista instytucji ktore zostały uwzględnione przez MZ jako partnerzy konsultacji społecznych:

Otrzymują:
1) Naczelna Rada Lekarska;
2) Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych;
3) Naczelna Rada Aptekarska;
4) Krajowa Rada Diagnostów Laboratoryjnych;
5) Instytut Kardiologii;
6) Centrum Onkologii – Instytut;
7) Polskie Towarzystwo Onkologiczne;
8) Polskie Towarzystwo Kardiologiczne;
9) Polskie Towarzystwo Diabetologiczne
10) Polskie Towarzystwo Chorób Płuc,
11) Polskie Towarzystwo Zdrowia Publicznego,
12) Federacja Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej,
13) Sekretariat Ochrony Zdrowia KK NSZZ „Solidarność”,
14) Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych;
15) Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy;
16) Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych;
17) Forum Związków Zawodowych;
18) Porozumienie Pracodawców Ochrony Zdrowia;
19) Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Polsce;
20) Federacja Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia „Porozumienie Zielonogórskie;
21) Krajowe Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego;
22) Polskie Stowarzyszenie Przemysłu Tytoniowego;
23) Business Centre Club;
24) Konfederacja Lewiatan;
25) Krajowa Izba Gospodarcza;
26) Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej;
27) Rada Krajowej Federacji Konsumentów;
28) Biuro do spraw Substancji Chemicznych;
29) Stowarzyszenie na rzecz e-palenia „STEP”;
30) Komisja Wspólna Rządu i Samorządu Terytorialnego;
31) Federacja Pacjentów Polskich;
32) Instytut Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej
33) Stowarzyszenie „Primum Non Nocere”
34) Stowarzyszenie „Dla Dobra Pacjenta”.

Proponuję abyśmy ustalili szybko adresy mailowe tych Instytucji i przez weekend opracowali skondensowanego maila ,którego możemy im wysłać.
Jednego maila. Ten mail ,może im pomóc w zgłaszaniu uwag i postulatów. Nie musi,ale może!
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: Tommy Black » pt lip 17, 2015 9:19 am

amsaw pisze:Tommy, moje oczy, podobnie, jak Twoje nie są w najwyższej formie. Wrzuć te obrazki w większym rozmiarze, proszę :)



Mogę dać linka, tam zobaczysz lepiej.Niestety MZ nie posiada programu OCR ani Acrobata pro,chyba, na ich stronach są skany tylko. :)

https://legislacja.rcl.gov.pl/docs//2/1 ... 173479.pdf
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: amsaw » pt lip 17, 2015 9:14 am

Tommy, moje oczy, podobnie, jak Twoje nie są w najwyższej formie. Wrzuć te obrazki w większym rozmiarze, proszę :)
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: Tommy Black » pt lip 17, 2015 5:45 am

Amsi , profesora porównującego e-papierosy do dopalaczy należy jednak wysłuchać.Każdego kto kończy swój żywot należy,wypada ,wysłuchać. :)
Natomiast niżej warto poczytać kto jest adresatem konsultacji społecznych przedmiotowego projektu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozycja 29!( ?)
Szkoda że nie wysłano do SUEP...
Zwróćcie jeszcze uwagę na termin.Pani minister prosi o zakończenie konsultacji do 3 sierpnia 2015 r.
Projekt przekazała 13 lipca 2015 roku.To będą najszybsze konsultacje społeczne jakie widziała UE! :P :twisted:
Hmmm...z trudem doczytalem to do końca i już wiem skąd ten pośpiech.

Art.12. Ustawa wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2016 roku.
Awatar użytkownika
amsaw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1867
Rejestracja: wt cze 09, 2015 8:30 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 3123 razy
Otrzymał podzięk.: 2544 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: amsaw » czw lip 16, 2015 10:35 pm

Tommy Black pisze:...
Bo ja na razie widzę kompletny chaos i pomieszanie pojęć...

Taa, dziś w telewizorni, przechodząc przez pokój, w którym niektórzy umartwiają się oglądają to gówno, zobaczyłem profesora porównującego e-papierosy do dopalaczy i Mirka mówiącego, że e-palenie jest nieszkodliwe. Dla mnie to jasne, ale statystyczny telewidz ma kołomyję w głowie. Profesor mówi tak, a chemik i bloger, bo tak podpisany był Mirek, mówi inaczej. I kogo, panie, słuchać, komu wierzyć.

Jak na armageddon i ciągłą walkę z kozami, to wyglądałeś całkiem dobrze Chemiku :mrgreen:
Zazdraszczam brody - moja siwieje plackami :evil:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: Tommy Black » czw lip 16, 2015 8:04 pm

Tak...dopalacze...taki Mocarz był znany od dawna i dziwne że ostatnio narobił tyle spustoszenia.Okazało się że najprawdopodobniej dilerzy wypuścili ostatnie partie wzbogacone byle czym, bowiem Mocarz za chwilę miał trafić na zakazaną listę.Obawiam się że podobnie może być z mocniejszymi liquidami i bazami.Bariera 20 mg dla wielu tworzących własne mieszanki waperów jest zbyt mała.Łatwo będzie ich skusić na coś mocniejszego. No i wlaśnie ,czym bedzie to "coś" ? Podobno rynek nie znosi pustki,przestępcy każdą pustkę wyłapią natychmiast.
Nie chcę rozwijać czarnych wizji,ale obawiam się że wiedza o e-p i rynku e-p ,świadomość urzędników odpowiedzialnych za implementację,jest dość nikła. I nie chodzi mi o samą implementację,bo tam pole manewru wielkie nie jest, ale o sposób w jaki do calej sprawy aktualnie podchodzą...
Bo ja na razie widzę kompletny chaos i pomieszanie pojęć...
Awatar użytkownika
matatiti
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 944
Rejestracja: śr cze 10, 2015 1:31 pm
Lokalizacja: Ząbki
Podziękował: 1680 razy
Otrzymał podzięk.: 976 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: matatiti » czw lip 16, 2015 7:35 pm

Jeśli ktokolwiek będzie kiedykolwiek upierał się przy stwierdzeniu, że "niech sobie zabraniają, damy jakoś radę schodząc do podziemia", to może się rozczarować. Mam tu na myśli np korzystanie z baz nikotynowych pochodzących z nielegalnego źródła. Miałem tą (nie)przyjemność testowania takowej i pomijając względy zdrowotne, to co ona potrafi przy mieszance 6mg wyczynić z jej smakiem, jest niedoopisania. Strach pomyśleć, co działoby się przy stężeniach w granicy 12-18mg. Dochodzi do tego całkowita niepewność, czy taka baza nie zagraża bezpośrednio zdrowiu, bo nie wiemy dosłownie nic na jej temat.Tak więc nie łudźmy się nadzieją, że jakoś to będzie. Jak już wspomniał Tommy, środowisko waperskie stanie się łatwą pożywką dla gangsterki, która ma miejsce obecnie w przypadku dopalaczy.
:budda:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Propozycje MZ w GazeciePrawnej.

Postautor: Tommy Black » czw lip 16, 2015 2:50 pm

Świetnie Riccardo że podsunąłeś ten artykuł, przynajmniej już oficjalnie cokolwiek wiemy i to nam nieco też ułatwi dyskusję i skieruje nasze działania we właściywym kierunku.
Trudno dyskutować z tezami przytoczonymi w artykule przez jego autora,red. Patryka Słowika,przynajmniej we fragmentach dotyczących e-papierosów.Wygląda to , w przypadku urzędników MZ,tak,że wypowiadają się w temacie Dyrektywy kompletnie jej nie znając.
Natomiast istotne rzeczy poruszył radca prawny Tomasz Madejczyk:
[shadow=blue]Wskazuje, że co prawda zdrowie publiczne jest bardzo ważną wartością, jednakże pod uwagę należy wziąć również interesy ekonomiczne krajowego rynku wyrobów tytoniowych.

– Prawidłowym instrumentarium, które należałoby zastosować w zakresie dopuszczalnym dyrektywą, są obowiązki informacyjne i edukacyjne, a nie zakaz legalnego obrotu poszczególnymi produktami tytoniowymi – mówi mec. Madejczyk.

– Zaostrzenie prawa wcale nie spowoduje zmniejszenia konsumpcji tytoniu w krótkim czasie. Doprowadzi jedynie do zwiększenia konsumpcji nielegalnych wyrobów, co przełoży się na straty dla gospodarki, a co za tym idzie dla budżetu państwa – uważa prawnik.[/shadow]

Zapomniał tylko jednej istotnej kwestii.O stratach nie dla gospodarki,choć per saldo też,bowiem leczenie kosztuje i obciążą budżet.
O zdrowiu tych,którzy pozbawieni legalnego dostępu do liquidów,używać będą wszelkich dostępnych pokątnie wynalazków!
Ostatnie przykłady "przygód" z dopalaczami ,powinny dać do myślenia urzędnikom z MZ!
Riccardo
Płeć: nieokreślona

Propozycje MZ w Gazecie Prawnej.

Postautor: Riccardo » czw lip 16, 2015 2:20 pm


Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości