Wirus papierosowy

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Wirus papierosowy

Postautor: lesstro » śr mar 11, 2020 7:28 am

DamianGR pisze:Chodziło mi o wyobrażenie sobie zarażonego osobnika wapującego. Wyobraź sobie że cała mgiełka jest usłana wirusami.

A to ciekawe założenie. Być może jest jednak inaczej i bombardowanie gardła oraz jamy ustnej, jako takiej, parą zawierającą przecież różne związki chemiczne, działa jednak aseptycznie. Może trzeba zrobić taki samogon np. z tymiankiem, aromatem whiskey itp. :lol:
Zasadniczo, nowe wyzwanie dla badaczy naukowych. Abstrahując od obecnej sytuacji wirusowej, ciekawe czy wraz z wypuszczaną chmurką dany osobnik zaraża otoczenie czymkolwiek, co noszą na sobie wirusy i bakterie? Chyba, że już są jakieś badania na ten temat, a to jakoś nie wpadło do mojego systemu ogarniającego.
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Wirus papierosowy

Postautor: iron64 » śr mar 11, 2020 3:23 am

No może i jest, ale po co popadasz w niepotrzebną panikę, przecież gdyby taki osobnik nie wapował a jedynie oddychał byłoby tak samo. Po co więc taki dziwny temat? Nie mówię o bagatelizowaniu, ale panikarstwo jeszcze nikomu na dobre nie wyszło.
Ja osobiście jestem w grupie ryzyka, bo i wiek i cukrzyca i nadciśnienie, ale nie sądzę aby panika mi pomogła. A przez takie lub podobne tematy sam napędzasz nagonkę na wapowanie i EIN ogólnie. Po co zatem?
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wirus papierosowy

Postautor: DamianGR » wt mar 10, 2020 9:45 pm

Chodziło mi o wyobrażenie sobie zarażonego osobnika wapującego. Wyobraź sobie że cała mgiełka jest usłana wirusami.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Wirus papierosowy

Postautor: lesstro » wt mar 10, 2020 8:54 pm

DamianGR pisze:wydaje mi się , że wirus roznosi się droga kropelkową

Przez powierzchnie martwe też podobno, a czy to kropelki czy inne mikrocząsteczki, to mniejsza o większość. Grunt, że wykazali, że takie związki się jednak przenoszą, a wirusy są jeszcze bardziej "mobilne".
Obrazek
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Wirus papierosowy

Postautor: iron64 » wt mar 10, 2020 6:06 pm

Największe twardziele, taki top of the top, wapują samo ipa. :D
Obrazek
Awatar użytkownika
DamianGR
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 1245
Rejestracja: sob lip 18, 2015 7:50 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 816 razy
Otrzymał podzięk.: 1360 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Wirus papierosowy

Postautor: DamianGR » wt mar 10, 2020 6:00 pm

Nie dam sobie głowy uciąć ale wydaje mi się , że wirus roznosi się droga kropelkową. Gliceryna może być dla niego dobrym nośnikiem. W końcu nikt nie wapuje mieszanek gliceryny i IPA.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Wirus papierosowy

Postautor: lesstro » wt mar 10, 2020 7:31 am

Na wprost.pl ukazał się ciekawy artykulik o dalszych losach dymu papierosowego, po jego wykorzystaniu. Bierne palenie to wcale nie koniec trucia, efekt jest podobny do rozprzestrzeniania się wirusa. :jupi: a waperzy przenoszą tylko cząstki z gliceryny, a ta przydaje się do zmywania z rąk tego w koronie. :lol: :capu:

Kod: Zaznacz cały

Szkodliwe związki z dymu papierosowego przylegają do ciała i ubrań, a potem szkodzą innym ludziom


Całość do poczytania https://zdrowie.wprost.pl/psychologia/uzaleznienia/10305249/szkodliwe-zwiazki-z-dymu-papierosowego-przylegaja-do-ciala-i-ubran-a-potem-szkodza-innym-ludziom.html
Obrazek

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości