No to już jadą koronawirusem po EiN...

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Krasnal45 » ndz mar 15, 2020 12:22 pm

Tomba pisze:@Krasnal45 - po części masz rację, ale pamiętaj, że gliceryna i glikol to są nośniki np. aerozoli w farmacji. Te nośniki jednak inaczej się rozchodzą i z uwagi na swoje właściwości też inaczej utrzymują się w powietrzu. Nadmuchaj chmurami w bardzo nasłonecznionym pokoju i potem zobacz co z tą chmurą się dzieje. Jak np. zawisa na pewnej wysokości i tak sobie wisi długi czas.
Chemikiem nie jestem, ale myślę że pewne właściwości fizyko-chemiczne glikolu i gliceryny powodują, że jednak różni się to od "jakiegoś tam aerozolu z płuc".

Racja. Glikol i gliceryna to jednak swego rodzaju nośniki i samo rozprzestrzenianie się może być nieco inne, ale biorąc właśnie pod uwagę "ciężar" tych nośników i szybsze opadanie, tak na "chłopski rozum", może być bezpieczniejsze (?).
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Nikotynos
Patronauta
Patronauta
Posty: 2855
Rejestracja: pn paź 14, 2019 9:40 am
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 7310 razy
Otrzymał podzięk.: 3799 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Nikotynos » ndz mar 15, 2020 12:14 pm

W ramach spekulacji to ciekawe jak wirus się czuje w tej naszej chmurce. Czy mu komfortowo czy może chce popełnić seppuku?. Może na każdej cząsteczce wirusa tworzy się taka błonka z cząsteczek wydychanej chmury i nie pozwala się mu na jakiś czas wydostać, ewentualnie nie naturalne środowisko go zabija, co by było optymistyczne.
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Tomba » ndz mar 15, 2020 12:12 pm

@
Awatar użytkownika
Krasnal45
- po części masz rację, ale pamiętaj, że gliceryna i glikol to są nośniki np. aerozoli w farmacji. Te nośniki jednak inaczej się rozchodzą i z uwagi na swoje właściwości też inaczej utrzymują się w powietrzu. Nadmuchaj chmurami w bardzo nasłonecznionym pokoju i potem zobacz co z tą chmurą się dzieje. Jak np. zawisa na pewnej wysokości i tak sobie wisi długi czas.
Chemikiem nie jestem, ale myślę że pewne właściwości fizyko-chemiczne glikolu i gliceryny powodują, że jednak różni się to od "jakiegoś tam aerozolu z płuc".
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6684
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5173 razy
Otrzymał podzięk.: 7643 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Krasnal45 » ndz mar 15, 2020 11:33 am

@
Awatar użytkownika
Tomba

Nie chmurząc też przecież oddychasz i wydalasz z siebie jakiś tam "aerozol" z płuc i rozprzestrzeniasz go w dokładnie taki sam sposób. Problem w tym, że w przeciwieństwie do aerozolu wydychanego za pośrednictwem EIN, tamten jest niewidoczny.
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5236 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Tomba » ndz mar 15, 2020 11:13 am

Tak sobie pomyślałem, że jakby ktoś teraz staną w kolejce na dworze i puścił w tłum chmurę z elektronika, to by go ludzie zamordowali :lol1: .
Po chmurze teraz widać jak to się może wszystko roznieść.
Właśnie jestem ciekaw czy te nasze chmury są bezpieczne w kontekście potencjalnej możliwości zakażenia innych osób?
Na grypę, czy inne choróbska przenoszone drogą kropelkową też chorujemy i czy chmurą z e-p można kogoś zakazić? Nie słyszałem o takim przypadku, ale mnie to interesuje.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: iron64 » ndz mar 15, 2020 10:13 am

Oczywiście. Przecież wspiera się tych od kogo ma się kasę. To jasna jasność i oczywista oczywistość. Kto inny mógłby takie bzdury wymyślać?
Obrazek
Awatar użytkownika
Vincitore
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: pn sie 22, 2016 10:48 pm
Lokalizacja: PL
Podziękował: 28 razy
Otrzymał podzięk.: 6 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Vincitore » sob mar 14, 2020 9:08 pm



Oczywiście na dole strony reklama "prawilnych" preparatów do walki z nałogiem :ble:
Awatar użytkownika
Tenmen
Patronauta
Patronauta
Posty: 2389
Rejestracja: wt paź 18, 2016 10:45 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 4559 razy
Otrzymał podzięk.: 2736 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Tenmen » sob mar 14, 2020 1:36 pm

Przecież wiadomo że 3/4 Amerykanów to muły i tępaki......
Awatar użytkownika
Pat Ansky
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 29
Rejestracja: wt sty 15, 2019 6:07 am
Lokalizacja: Opole
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podzięk.: 12 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Pat Ansky » sob mar 14, 2020 12:16 pm

"Przyznał się do vapowania..." Musieli go nieźle przycisnąć. Nawet lekarzowi nie mówi się, że używasz e-papierosa. W sumie z tego co się nasłuchałem ostatnio to ostatnia osoba, której bym powiedział, że używam e-papierosa.
Awatar użytkownika
Vukotich
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 124
Rejestracja: sob lut 02, 2019 10:23 am
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podzięk.: 138 razy
Płeć: Mężczyzna

No to już jadą koronawirusem po EiN...

Postautor: Vukotich » sob mar 14, 2020 12:04 pm

Obstawiam, że w każdej chwili będziemy mieli wysyp tego typu abstrakcyjnego szajsu. Qrna, za takie brednie powinny być surowe kary - z chłostą włącznie!

https://portal.abczdrowie.pl/czy-paleni ... ronawirusa

A tu fragment z artykułu:

"E-papierosy znalazły się pod ostrzałem lekarzy ponownie po niedawnej konferencji prasowej burmistrza Nowego Jorku, Billa de Blasio. Podczas spotkania z dziennikarzami burmistrz potwierdził, że wśród pacjentów, u których koronawirus spowodował poważną chorobę, znajduje się 22-latek.

"Dlaczego tak młody mężczyzna znalazł się w takim punkcie? Jedną z przyczyn, o której wiemy, jest fakt, że pacjent przyznał się do vapowania. Lekarze uważają, że korzystanie z e-papierosów wpłynęło na jego położenie" - powiedział burmistrz."
Stop głupocie. Stop PiS. Reboot the system.

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości