Koniec papierosów mentolowych

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Krasnal45
Moderator
Moderator
Posty: 6679
Rejestracja: sob cze 20, 2015 6:38 am
Lokalizacja: Aglomeracja Śląska
Podziękował: 5177 razy
Otrzymał podzięk.: 7639 razy
Płeć: Mężczyzna

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Krasnal45 » ndz wrz 06, 2020 3:57 pm

FreeVapingPL pisze:Wydawało mi się, że ta dyrektywa miała zabronić sprzedaży aromatyzowanych papierosów, nie tylko mentolowych. Mentolowe zniknęły ze sklepów, w których bywam. Ale wciąż mogę kupić ulubione kiedyś, za czasów analogów, Djarum'y o aromatach korzennych i owocowych. Czy cygaretki nie zostały objęte tą dyrektywą? Nie mogę się nigdzie doczytać o takim wykluczeniu.

Nie wiem kiedy sie to stało i na jakim etapie, ale cygaretki nie są produktem akcyzowym, stąd to wykluczenie i brak ograniczeń.
FreeVapingPL pisze:Przy okazji mentolowych wkładek do paczek papierosów sprzedawanych na stacja benzynowych - może się okazać, że Unijni biurokraci strzelili sobie w kolano, a koncerny tytoniowe zwiększą dochody, jak ktoś zacznie produkować bezwonne wkładki, które będzie można zakrapiać dowolnym aromatem.

Zauważ, że taka wkładka kosztuje około 2zł, automatycznie podnosi więc cenę paczki analogów o tę kwotę, a jest raczej tylko jednorazowa. Jedna wkładka + jedna paczka analogów.
Z mojego doświadczenia, mogę Ci powiedzieć, że zainteresowanie tymi wkładkami jest...... takie sobie. Jeżeli chodzi o zakrapianie sobie tych wkładek jakimś silnym aromatem np. mentholowym, to faktycznie tylko kwestia czasu aż wiara zaskoczy. Polak potrafi. :-D
__________________________________
Obrazek
__________________________________
Od 22.02.2013 bez analoga.
You don't smoke? Do not vape!
Obrazek
Awatar użytkownika
FreeVapingPL
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 177
Rejestracja: pt gru 21, 2018 2:21 pm
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 549 razy
Otrzymał podzięk.: 247 razy
Płeć: Mężczyzna

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: FreeVapingPL » ndz wrz 06, 2020 3:10 pm

Wydawało mi się, że ta dyrektywa miała zabronić sprzedaży aromatyzowanych papierosów, nie tylko mentolowych. Mentolowe zniknęły ze sklepów, w których bywam. Ale wciąż mogę kupić ulubione kiedyś, za czasów analogów, Djarum'y o aromatach korzennych i owocowych. Czy cygaretki nie zostały objęte tą dyrektywą? Nie mogę się nigdzie doczytać o takim wykluczeniu.
W serwisach internetowych widzę też wciąż oferty sprzedaży cygaretek mentolowych Neos. Fakt, że tylko dla firm, ale czy to znaczy, że firmy mogą zakupić internetowo mentolowy produkt (w tym przypadku też cygaretki) i potem go sprzedać w detalu?

Rzuciła mi się też w oczy urocza reklama (podkreśliłem czerwoną linią):
Cygaretki CAFE CREME ORGINAL.png



Przy okazji mentolowych wkładek do paczek papierosów sprzedawanych na stacja benzynowych - może się okazać, że Unijni biurokraci strzelili sobie w kolano, a koncerny tytoniowe zwiększą dochody, jak ktoś zacznie produkować bezwonne wkładki, które będzie można zakrapiać dowolnym aromatem. Wtedy nie tylko biedacy, którym odebrano mentol będą zadowoleni, ale również każdy małolat, bo uzyska dostęp do szerszej palety aromatów w analogach niż mógł sobie wyobrazić przed dyrektywą. Ewentualnymi szkodliwymi składowymi tych aromatów nie trzeba sie przejmować, bo do ponad setki już istniejących w dymie papierosowym dołoży się tylko dwa albo trzy więcej.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
But I'm just a soul whose intentions are good
Oh Lord, please don't let me be misunderstood
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Wampir z Pniew » sob mar 28, 2020 10:01 pm

@wertjacek W sumie jakby nie patrzeć podobnie obeszli aromatyzację tytoniu. Kupowało się aromat i zamykało w pudełku z tytoniem na cały dzień. Działa? Działa! :P
wertjacek
Płeć: nieokreślona

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: wertjacek » sob mar 28, 2020 7:27 pm

VapeLab pisze:W sumie wiesz co... Też mi ich nie żal, bo zawsze to my dostajemy baty od państwa to teraz niech sobie kombinują.


Obejdą przepis jak producenci liquidów. Zrobią premixy, kupisz fajki i dostaniesz wraz z nią buteleczkę z ekstraktem mięty. Nasączysz i masz mentola. :P
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Wampir z Pniew » pt mar 27, 2020 10:22 am

@
Awatar użytkownika
lesstro
Właśnie mnie też to zastanawia czemu nasz naród staje się tak mało zaradny. ;)
Mi się zdaję, że ruszy nowy biznes z tym związany. Będą kulki z tym magicznym płynem co się w filtrze dusi, tylko każdy będzie musiał je sobie sam zaaplikować.
Słyszałem już lament naszych rodzimych plantatorów, że dostaną po pupie, że zrujnuje ich to, że Polska papierochami mentholowymi stoi.
W sumie wiesz co... Też mi ich nie żal, bo zawsze to my dostajemy baty od państwa to teraz niech sobie kombinują.
Awatar użytkownika
lesstro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 655
Rejestracja: śr gru 14, 2016 10:10 am
Lokalizacja: Elbląg
Podziękował: 435 razy
Otrzymał podzięk.: 727 razy
Płeć: Mężczyzna

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: lesstro » pt mar 27, 2020 7:42 am

Nasz naród jest, raz to zaradny, raz to leniwy. Wystarczy filterek spryskać miętą i mamy dowolny mentolowy szlug. Dla niektórych koniec mentolowych gotowców, to będzie koniec świata i to jest właśnie ta trzecia kategoria. :hihi: I znowu zacznie się durne kombinowanie. Już widzę, jak przesiadają się na idżasta albo ikłosa i wpychają tam materiał eksperymentalny. No niestety, kretyństwa nie da się zlikwidować nawet dyrektywą unijną. Gdyby w tej chwili rynek był taki, jak sprzed TPD, nikt nie robiłby problemu, a nawet sądzę, że wielu nieszczęśników udałoby się przeciągnąć na jasną stronę mocy. No ale cóż, struktury zostały zniszczone i jeszcze jeżdżą po nas walcami. No i dobrze im tak, niech analogowcy też odczują TPD. Wcale im nie współczuję. :evil_dance:
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Tomba » pt mar 27, 2020 7:24 am

VapeLab pisze:@Tomba Ja na samą myśl o kopceniu mentholowych mam skręt kiszki. :)

Teraz wiesz dlaczego nie toleruję jakiejkolwiek mięty w liquidach. Kojarzy mi się z analogami.
Paliłem mentole dlatego, że jak doszedłem do 3 paczek dziennie, to jedynie przy nich nie miałem trampa (można mylić z Trumpem) w gębie.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Wampir z Pniew
Płeć: nieokreślona

Re: Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Wampir z Pniew » czw mar 26, 2020 11:26 pm

@
Awatar użytkownika
Tomba
Ja na samą myśl o kopceniu mentholowych mam skręt kiszki. :)
Nie to co dobre i poczciwe żółte Goldeny...
Awatar użytkownika
Tomba
Patronauta
Patronauta
Posty: 5830
Rejestracja: wt maja 21, 2019 1:29 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 5238 razy
Otrzymał podzięk.: 7081 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Tomba » czw mar 26, 2020 6:18 pm

Dobrze, że rzuciłem analogi ponad 10 lat temu, bo kilka ostatnich lat jarałem tylko mentole.
_____________________________________________
:czajniczek: Obrazek
................. Od 21.05.2009 zero analogów......................................
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1675
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1835 razy
Otrzymał podzięk.: 3010 razy
Płeć: Mężczyzna

Koniec papierosów mentolowych

Postautor: Frankosio » czw mar 26, 2020 4:04 pm

Obrazek

W maju tego roku ze sprzedaży zostaną wycofane wszystkie papierosy mentolowe i smakowe. Nasuwa się pytanie - co zrobią konsumenci tych właśnie produktów? Czy zdecydują się na całkowite porzucenie nałogu, czy też poszukają alternatywy w postaci produktów nowatorskich jak np. elektroniczne inhalatory nikotyny?

Zakaz sprzedaży papierosów z dodatkami smakowymi wchodzi w życie dokładnie 20 maja 2020 r. na terenie całej Unii Europejskiej-jest to skutkiem unijnej dyrektywy tytoniowej z 2014 r. Zdaniem autorów wycofanie ze sprzedaży tych właśnie produktów ma na celu poprawę zdrowia palącej populacji Europejczyków. Twierdzą także, że takie papierosy ułatwiają wejście w nałóg palenia tytoniu, a także sprawia, że samo palenie wydaje się przyjemniejsze i trudniej jest się rozstać z nałogiem. Twórcy dyrektywy mają nadzieje, że zakaz spowoduję, iż część palaczy postanowi definitywnie zerwać z papierosami.

Zdaniem ekspertów, zachowania klientów mogą być zgoła odmienne-bardziej prawdopodobne jest, że część konsumentów palących papierosy smakowe skieruję się ku e-papierosom i nowatorskim wyrobom tytoniowym jak produkty Heat Not Burn. Zakaz sprzedaży mentolowych i smakowych produktów nie będzie obejmował właśnie tych dwóch kategorii produktów. Eksperci zwracają również uwagę na możliwość spełnienia się „czarnego scenariusza” - zakaz może spowodować rozszerzenie się szarej strefy, zwiększenie nielegalnej produkcji papierosów w kraju czy też przemyt zza wschodniej granicy, gdzie zakaz nie będzie obowiązywał i papierosy smakowe nadal będą dostępne.

Polityka poszczególnych państw Unii Europejskiej powinna się skupić na najskuteczniejszym odciągnięciu społeczeństwa od zakupów w szarej strefie i skierować osoby niepotrafiące poradzić sobie z porzuceniem palenia w stronę alternatywnych, mniej szkodliwych produktów, w myśl polityki "Harm Reduction" czyli ograniczania szkód. W państwach jak Wielka Brytania, Francja czy Kanada, które aktywnie zachęcają swoich obywateli do przejścia na mniej szkodliwe metody dostarczania nikotyny, widać pozytywne efekty tych działań.

Jeżeli Polska pozostawi konsumentów papierosów smakowych samych sobie, najprawdopodobniej skierują się do szarej strefy. Dlatego Stowarzyszenie VAP apeluje o podjęcie odpowiednich kroków w celach wdrożenia polityki ograniczania szkód i otworzenie się organów zdrowia publicznego na alternatywne metody walki z nałogiem palenia papierosów, jakimi są m.in. e-papierosy.

:palicygaro: Przeczytaj też Miłośnicy papierosów mentolowych robią zapasy. :palicygaro:
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Claude [Bot] i 13 gości