DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Co nowego piszą o e-papierosach?
Awatar użytkownika
Metall
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 2067
Rejestracja: sob lip 27, 2019 2:20 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 2128 razy
Otrzymał podzięk.: 2038 razy
Płeć: Mężczyzna

DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: Metall » ndz maja 03, 2020 10:32 pm

Tommy Black pisze:Lata chamskiej propagandy i korupcji wśród polityków i dziennikarzy ale także naukowców, uprawianej przez koncerny farmaceutyczne i tytoniowe zrobiły swoje. Ale to się już powoli zmienia...
Oj zmienia się, zmienia i to bardzo. No po prostu nie mogę się z Tobą nie zgodzić. Nawet jeżeli bardzo bym chciał.

Pamiętam, że jak zaczynałem wapować, a nawet później, jak przerzuciłem się na bardziej chmurzący sprzęt, to odbiór mojego wapowania wśród ludzi, którzy nie mają o tym pojęcia (nie wapują i nie interesują się tym tematem) był pozytywny lub raczej pozytywny. Zazwyczaj słyszałem, że ładnie pachnie, nie to co fajki, że nie śmierdzę po tym itp. Ewentualnie ktoś rzucił czasem, ale rzadko, że kto wie, co się w tym znajduje itp.
Obecnie zaś jestem postrzegany gorzej niż palacz. Słyszę już niemiłosiernie często pieprzenie (nie, nie różowych króliczków playboya dobiegające z mojej sypialni... niestety), że TO (wapowanie rzecz jasna) jest gorsze niż zwykłe fajki i po cholerę to PALĘ? Już lepiej jakbym sobie poczciwego peta zajarał (wiadomo, stary - znany od lat, pokoleń, więc sprawdzony). A w TYM to nie wiadomo co się znajduje, z czego to zrobione itd. Jak pytam skąd takie rewelacje mają owi specjaliści pierwszej klasy od EIN to słyszę w odpowiedzi: że w TV mówili, że w gazecie pisali, że w necie pisali... i że w ogóle się wszędzie mówi, że to bardzo niezdrowe jest, a nawet gorsze niż zwykłe papierosy.
A więc się zmienia. W myśl zasady "wujka" G. (nie, nie Google'a), że kłamstwo powtórzone tysiąc razy w końcu stanie się prawdą.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

Re: DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: iron64 » ndz maja 03, 2020 10:56 am

Właśnie dlatego link dałem w "dezinformacji". Takich "newsów" niestety będzie jeszcze sporo. Ciekawe dokąd nas to zaprowadzi.
Obrazek
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: Tommy Black » ndz maja 03, 2020 10:52 am

iron64 pisze:A całość artykułu (chyba, choć pewien nie jestem czy to artykuł).
https://portal.abczdrowie.pl/koronawiru ... we-badania


A w tym artykule:

Na łamach prestiżowego czasopisma The New England Journal of Medicine zostały opublikowane badania, z których wynika, że palacze, którzy zachorują na COVID-19, są dwukrotnie bardziej narażeni na śmierć niż inni pacjenci z tą chorobą.


To poprosimy redakcję portalu abczdrowie o link do tego konkretnego artykułu na łamach prestiżowego czasopisma The New England Journal of Medicine.

Co prawda zupełnie nie prestiżowy portal abczdrowie na końcu swojego, nazwijmy go kolokwialnie, artykułu, publikuje link w postaci tekstu:
Źródło: The New England Journal of Medicine
Tylko równie dobrze można napisać, że żółte jest czerwone i podać:
Źródło: Wikipedia

Natomiast całkiem nie prestizowy portal abczdrowie powołuje się zapewne na ten artykuł w The New England Journal of Medicine.

Cardiovascular Disease, Drug Therapy, and Mortality in Covid-19
Choroba sercowo-naczyniowa, farmakoterapia i śmiertelność w Covid-19

https://www.nejm.org/doi/full/10.1056/NEJMoa2007621
Jest tam mowa ale o paleniu papierosów i ani słowa o ein.
Awatar użytkownika
iron64
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 3677
Rejestracja: pn lis 26, 2018 12:58 pm
Lokalizacja:
Podziękował: 3216 razy
Otrzymał podzięk.: 2633 razy
Płeć: Mężczyzna

DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: iron64 » ndz maja 03, 2020 9:48 am

Myślę, że mogę ten link tutaj dać, w ramach dezinformacji.

- Koronawirus powoduje wzmożone włóknienie płuc. Dlatego jest tak groźny np. dla osób starszych. Częściej to u nich diagnozuje się zwłóknienie, natomiast może również występować u osób młodszych, które wdychają zanieczyszczone powietrze, palą papierosy lub e-papierosy – mówi prof. Robert Flisiak, kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych i Hepatologii z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Białymstoku.

A całość artykułu (chyba, choć pewien nie jestem czy to artykuł).
https://portal.abczdrowie.pl/koronawiru ... we-badania
Obrazek
det
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 12, 2020 4:18 pm
Lokalizacja: Poznań
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podzięk.: 5 razy
Płeć: Mężczyzna

DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: det » sob maja 02, 2020 8:09 pm

Niestety w obecnych czasach mamy polityków takich a nie innych i na razie możemy sobie "pogwizdać". Koncerny międzynarodowe mają ogromny wpływ na Polską politykę i dotyczy to także EP. Aktualnie na tapecie jest dostęp małolatów do vapowania i sprzętu, jakoś wszyscy zapomnieli że nieletni mają dostęp do zwykłych ćmików, gorzały i prochów. Ciekawe co wymyślą gdy ten argument upadnie, bo jeżeli chodzi o szkodliwość EP to im chyba powoli przechodzi.
Pozdrawiam w ten sobotni wieczór, whisky i samogon mango, poezja. :yes:
Awatar użytkownika
Tommy Black
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22432
Rejestracja: pt cze 05, 2015 7:23 am
Lokalizacja: Szeroko pojęta Galicja
Podziękował: 10893 razy
Otrzymał podzięk.: 28761 razy
Płeć: Mężczyzna

DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: Tommy Black » pt maja 01, 2020 7:41 am

Frankosio pisze:W Stanach Zjednoczonych cały czas rosną obawy związane z waporyzacją i EVALI. W tym samym czasie brytyjskie władze medyczne i zdrowotne, takie jak National Health Service i Public Health England, uznają waporyzację za skuteczną metodę rzucania palenia papierosów i nadal przekonują palaczy do przejścia na e-papierosy. Niestety, ta pozytywna postawa NHS i PHE mimo wszystko nie przekonuje większości Brytyjczyków.


Trudno się dziwić ludziom, patrząc obiektywnie. Może lekkie zdziwienie wywołuje sytuacja w Wielkiej Brytanii, gdzie mimo działań i postawy NHS i PHE świadomość ein jest taka jaka jest.
Lata chamskiej propagandy i korupcji wśród polityków i dziennikarzy ale także naukowców, uprawianej przez koncerny farmaceutyczne i tytoniowe zrobiły swoje. Ale to się już powoli zmienia...
Awatar użytkownika
Frankosio
AdminTechniczny
AdminTechniczny
Posty: 1678
Rejestracja: ndz cze 24, 2018 10:32 am
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 1833 razy
Otrzymał podzięk.: 3018 razy
Płeć: Mężczyzna

DEZINFORMACJA na temat e-papierosów

Postautor: Frankosio » pt maja 01, 2020 7:35 am

Media wypaczają opinię publiczną na temat e-papierosów.

Organizacja Google Surveys przeprowadziła ankietę dla brytyjskiego sprzedawcy detalicznego Electric Tobacconist, z której wynika, że tylko niewielki procent społeczeństwa w Wielkiej Brytanii ma wiedzę na temat e-papierosów.

W Stanach Zjednoczonych cały czas rosną obawy związane z waporyzacją i EVALI. W tym samym czasie brytyjskie władze medyczne i zdrowotne, takie jak National Health Service i Public Health England, uznają waporyzację za skuteczną metodę rzucania palenia papierosów i nadal przekonują palaczy do przejścia na e-papierosy. Niestety, ta pozytywna postawa NHS i PHE mimo wszystko nie przekonuje większości Brytyjczyków.

Ankieta miała na celu określenie poglądów opinii publicznej na temat używania e-papierosów jako narzędzi do rzucania palenia oraz tego, czy uważają, że urządzenia te przynoszą korzyści dla zdrowia publicznego.
Opracowane dane wskazują, że większość osób (34,9%) nie wierzy, że vaping przynosi korzyści w zakresie zdrowia publicznego, a 26% stwierdza, że nie ma pewności. Z drugiej strony 24,1% uważa, że e-papierosy są dobre dla zdrowia publicznego, a tylko 15% sądzi, że są one korzystne.
Zapytani o amerykańską narrację opartą na strachu wokół wapowania, większość uczestników (40,4%) powiedziała, że nie ma zdania, ponieważ nie ma wystarczających informacji na ten temat. Podczas gdy ponad jedna trzecia (35%) stwierdziła, że są zaniepokojeni zgonami związanymi z EVALI.
Jedna czwarta (24,4%) jest zdania, że nie ma na nią wpływu panika USA związana z vapingiem, a około jedna trzecia respondentów (31,2%) wierzy, iż wszelkie obawy związane z e-papierosami zostały rozdmuchane przez media. 14,6% utrzymuje, że jest to zdecydowanie bezpodstawne. Około 22,2% przypuszcza, że doniesienia medialne są dokładne, a 32% stwierdziło, że nie wie.
Na pytanie, czy zachęciliby palacza, aby przestawił się na e-papierosy, aby rzucić palenie, prawie połowa (48,9%) przypuszcza, że nie, 31,5% wnioskuje, że tak, a 19,6% stwierdziło, że na pewno tak zrobi.

Organizacja Google Surveys przeanalizowała wszystkie odpowiedzi i doszła do wniosków, że winę za tak wypaczoną opinię publiczną na temat e-papierosów ponoszą media i ich sensacyjne doniesienia na temat vapingu, które bardzo często mijają się z prawdą.

Dyrektor zarządzający Electric Tobacconist- Pascal Culverohuse powiedział:
„… wiele osób po prostu nie ma dostępu do faktów na temat waporyzacji jako skutecznego sposobu na zerwanie z papierosami i nadal jest dużo dezinformacji i braku zrozumienia dla tego tematu”.



Artykuł na portalu: vapingpost.com
:chmurka: Obrazek :vape: Only MTL :ok2:

Wróć do „W mediach - Komentarze”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości