Wybuch moda elektronicznego

Używamy naszych e-papierosów odpowiedzialnie! Wszystko, co warto wiedzieć o bezpieczeństwie...
marek199602139
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 0

Postautor: marek199602139 » 07 kwie 2020, 13:35

Witam. Mam dość nietypowe pytanie, ale nie daje mi to spokoju od paru dni.
Czy mod elektroniczny, a dokładniej iJoy Shogun Univ i baterie w nim mogą mi wybuchnąć? Dokładniej wygląda to tak:
Atomizer mam Dead Rabbit RTA z dwiemia grzałkami Cloud Factory Dragon Scale, gdzie wychodzi 0.10 ohma oma. Baterie dwie LG HB2. Z bateriami było tak, że w poprzednim modzie parę razy mi upadł i na jednej z nich zrobiło się to, co jest widoczne na zdjęciu poniżej. Warto dodać, że ładuje je bezpośrednio z moda. Co chwilę sprawdzam czy są gorące, ale jedynie czasem lekko ciepłe, lecz bez przesady.
Na wyświetlaczu Volty są pokazane na poziome około 2.0V, ale nie wiem jak to pokazuje, bo wiem, że w bateriach nie można schodzić poniżej 3.0V czy coś takiego.
Wiem, że mody elektroniczne raczej mają zabezpieczenie przed takimi rzeczami, raz nawet jak źle założyłem grzałki było zwarcie i mod mi pokazał po prostu "SHORTED". Lecz z bateriami nic się nie stało. Posiadam je już ponad pół roku.
Czy powinienem się obawiać, że baterie mi wybuchną? Naczytałem się o sporej ilości przypadków i jakoś mi to nie daje spokoju i nie mogę w spokoju wapować.

Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Tomba
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 4063
Podziękował: 1552 razy
Otrzymał podzięk.: 2126 razy

Re: Wybuch moda elektronicznego

Postautor: Tomba » 07 kwie 2020, 14:24

marek199602139 pisze: Warto dodać, że ładuje je bezpośrednio z moda.

Wiesz, że każdy producent zaleca, by ładowanie z moda traktować wyłącznie jako awaryjne?
Czy może wybuchnąć? Oczywiście, że może. Nie widziałeś w sieci wybuchających telefonów, czy laptopów?
Nie widzę dokładnie co jest z tym uszkodzonym akusem, czy tylko koszulka uszkodzona, czy to już jakaś deformacja.
MaiArt
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 614
Otrzymał podzięk.: 504 razy

Re: Wybuch moda elektronicznego

Postautor: MaiArt » 07 kwie 2020, 14:30

W laboratorium chemicznym mamy prosta zasadę:

"Masz wątpliwości? Odstąp."

Bateria kosztuje parę złotych, więc po co ryzykować i żyć w stresie?
Awatar użytkownika
Krytyk na kacu
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 246
Otrzymał podzięk.: 142 razy

Postautor: Krytyk na kacu » 07 kwie 2020, 14:53

Jak uszkodzona jest tylko koszulka - zmień koszulkę. W innym wypadku aku do utylizacji. Szkoda palców. To są na pewno HB2? O ile mnie pamięć nie myli miały zielone koszulki.

Polecam też poczytać trochę poradników, bo sporo błędów jest w Twoim poście. Jeżeli martwisz się o bezpieczeństwo, to nie trzeba schodzić tak nisko z rezystencją do potencjalnie niebezpiecznych wartości, żeby dobrze chmurzyć. Prawo Ohma też warto znać. Sprawdź ile amper przyjmą twoje akumulatory i nie przekraczaj tej wartości.
Armour Pro + Kayfun Lite 2019 24 mm
Aegis X + Horus
Aegis Boost
Awatar użytkownika
Krasnal45
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 1381
Podziękował: 654 razy
Otrzymał podzięk.: 1528 razy

Postautor: Krasnal45 » 07 kwie 2020, 15:22

Nie HB2, a HG2 i oryginalne mają brązowe koszulki.
Obrazek
Aczkolwiek są również HB2 i w zielonych koszulkach, ale to ogniwa niskoprądowe, o maksymalnym prądzie bodajże 5A i pojemności 1500mAh

edit: Sorry, jednak mają 30A
Awatar użytkownika
amnum
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 126
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podzięk.: 73 razy

Postautor: amnum » 16 kwie 2020, 11:24

Powiem tak: Obecnie jadę na VTC6 z pakietów które kupiłem 2 lata temu i czuję jak moc już spada. Dlatego czas zakupić 6 nowych aku, ale szukam LG HG2, a na Ali LiitoKala robi w miarę dobrej jakości "podróbki". Pojawiły się też VTC6 ze sklepów które są na 100% podróbkami. W Batimexie są już nowe Muraty, więc świeża data wytworzenia ogniwa temu służy. Gdzieś dostanę LG HG2 do 20 zł, albo VTC6 z pakietów/HG2, z roczników młodszych niż 2017?

R.
Zasilania: Cuboid, Espion, Pico 25, ijoy Capo 100, Vaporflask Stout, Sigelei Swallowtail 75A
Atomizery: 2 x VXV Soulmate, Spica Pro(Sell), Gata RTA(Sell), Hellvpe MD MTL, Brunhilde MTL
Awatar użytkownika
OneOfDragons
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 34
Otrzymał podzięk.: 24 razy

Postautor: OneOfDragons » 16 kwie 2020, 11:37

Cześć i witam,
Najbezpieczniej (tak moim zdaniem) warto kupić baterię nową i po krzyku i bez martwienia się.
Co do ładowania z MODa. Dalej ładuję z MODa i no bez jaj, ale nie wybuchł. Może mam szczęście i dobrą rękę. Wiadomo kupno ładowarki dobra rzecz. Dopóki nie ładuje się jakoś często, to nie ma co według mnie kupować ładowarki. Mówię tu o 2 max na tydzień. Jednak że wielu, mogę nazwać ich profesjonalistami w tej dziedzinie nauki, zaleca kupienie ładowarki to warto się w nią zaopatrzyć. Iż jest taka sytuacja jaka jest, wypada poczekać bądź zamówić, Twoja wola. Trzeba szanować zdrowie, bo ponoć mówią że jest jedno, dlatego ja też będę kupował ładowarkę. A co do ładowarek to zależy od tego ile masz akumulatorów, MODów, jak się pasjonujesz i czy chcesz włożyć w naprawdę dobrą ładowarkę czy wystarczającą. Bo tak jakby rynek nie tylko w waperskim środowisku ma ludzi, którzy chcą uzyskać kasę po nieco zawyżonych cenach.

R.
Pozdrawiam, OneOfDragons
lukiboss
Użytkownik
Użytkownik
Punkty reputacji: 38
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podzięk.: 33 razy

Postautor: lukiboss » 16 kwie 2020, 13:02

A boxów z wbudowanym akusem nikt nie używa? Podów? Tam jakoś nic się nie dzieje, nie słychać o wybuchach spowodowanych wewnętrzną ładowarką.
Jeśli uszkodzona jest tylko koszulka to zawsze możesz ją wymienić, jeśli akusy już swoje przeżyły to najlepiej je wymienić na nowe i spać spokojnie.
To już nie czasy RX 200 gdzie były 3 akusy, a ładowarka wbudowana bez balancera i rzeczywiście strach było tego używać (a to akusy były przeładowywane, a to przesadnie rozładowywane).

TB

Wróć do „Bezpieczeństwo”